Podnikatelé využívající plynová tepelná čerpadla pro topení a chlazení cenu elektřiny neřeší | Vytápění | Energeticky úsporné bydlení

Podnikatelé využívající plynová tepelná čerpadla pro topení a chlazení cenu elektřiny neřeší

17. 12. 2018

Plynové tepelné čerpadlo YANMAR GHP vám nabízí nižší náklady na chlazení a vytápění vaší budovy. Díky vysokému výkonu je YANMAR GHP vhodný prakticky pro všechny typy provozů, od restaurací a hotelů, přes administrativní budovy či výstavní haly až po průmyslové objekty či sportoviště. Velmi dobrých výsledků dosahuje YANMAR GHP i u budov se zvýšenou potřebou chlazení, jako jsou chladírny, prodejny potravin apod.

Japonská společnost YANMAR působí v energetice více než 100 let a její výrobky najdete po celém světě, včetně České republiky, kde tepelná čerpadla YANMAR dodávají levné teplo a chlad například polyfunkční budově LIDERA v Brně, nebo autosalonu KIA Praze. Obě instalace zajišťovala společnost GT-ENERGY, zástupce značky YANMAR pro ČR.

Hlavní výhodou plynových tepelných čerpadel je provoz na levný zemní plyn, místo výrazně dražší elektřiny a téměř nulové nároky na elektrický příkon. Oproti elektrickým tepelným čerpadlům, nebo chladícím jednotkám, neplatíte žádné paušální poplatky za elektrický jistič nebo rezervovaný příkon.

Jedno zařízení funguje jako zdroj tepla, tak i jako zdroj chladu, takže s YANMARem vám stačí jen jeden systém pro celoroční tepelný komfort v budově. Díky kvalitnímu odhlučnění a minimálním vibracím lze umístit venkovní jednotky tepelného čerpadla YANMAR GHP i na střechu budovy a odpadá tak potřeba budování plynové kotelny a komínu.

Možnosti využití tepelných čerpadel a chladičů YANMAR GHP

Nejjednodušší způsob využití je připojení tepelného čerpadla k vnitřním jednotkám pro chlazení a topení, a to přímo pomocí potrubí s chladivem. Tepelné čerpadlo YANMAR GHP s výkonem 95 kW, zvládne obsloužit až 48 vnitřních jednotek, které mohou být ovládány centrálně i decentralizo­vaně.

Druhou možností je využití klasického topného systému s vodou, díky kterému může být YANMAR připojen k fan-coilům, vzduchotechnickému potrubí, nebo podlahovému topení. Obzvlášť zajímavé je využití průmyslového podlahového topení/chlazení pro průmyslové haly a podobné velké objekty, kde kombinace trubek v podlaze a plynového tepelného čerpadla vychází investičně i provozně mimořádně zajímavě.

Přesvědčte se o výhodách YANMAR GHP pro vaši firmu nebo budovu a kontaktujte zástupce společnosti GT-ENERGY s žádostí o bezplatné posouzení vašeho konkrétního případu.


publikováno: 17. 12. 2018, v rubrice Vytápění
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Vytápění:

Další články v rubrice Vytápění:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+