Podlahové vytápění v rámci rekonstrukce má nové řešení | Vytápění | Energeticky úsporné bydlení

Podlahové vytápění v rámci rekonstrukce má nové řešení

8. 3. 2014

Instalovat podlahové vytápění v rámci rekonstrukce je ve většině realizací poměrně obtížné. Na rozdíl od novostaveb jsme totiž do značné míry limitováni současným řešením. Komplikace mohou nastat i s ohledem na zatížitelnost podlahy. Nyní se i při dodatečné instalaci podlahového topení v rámci rekonstrukce můžeme dostat na stavební výšku pouhých 35 mm.

Nový sytém přináší řešení pro instalace podlahového vytápění v rámci rekonstrukce

Nízká stavební výška, navzdory cementovému potěru

Při instalaci podlahového vytápění musí být často z důvodu rámcových stavebních podmínek použity speciálně upravené systémy. V jednotlivých případech to může být velice náročné. Společnost Viega nabízí prostřednictvím systému Fonterra Base Flat 12 hospodárnou alternativu: tento nový systém se sice zpracovává obdobně jako standardní mokrý systém – ale za použití speciální přísady obsažené v cementovém potěru.

Díky systému podlahového vytápění Fonterra Base Flat 12 od společnosti Viega lze nyní realizovat potěrové konstrukce s nízkou stavební výškou: při použití nopové desky smart, PB trubek 12×1,3 mm a potěru, činí celková stavební výška pouze 35 mm. Pokud se použije izolovaná nopová deska ND11, docílí se stavební výšky 45 mm. V obou případech je tedy překrytí nopové desky 15 mm, což je dostačující proto, aby byly splněny veškeré požadavky v oblasti soukromé bytové výstavby pro maximální užitečné zatížení 2 kN.

Nižší hmotnost a kratší doba vytvrzení

Díky nízké stavební výšce se zároveň snižuje i hmotnost nové podlahy. Fonterra Base Flat 12 je tedy nejlépe vhodná v budovách s problematickou statikou, jako jsou např. starší budovy s dřevěným trámovým stropem.

Speciální přísada do potěru společností Viega přispívá k značnému zkrácení doby schnutí, než je obvyklé u tradičních potěrů. Proces vytvrzení je u systému Fonterra Base Flat 12 pouze 5 dnů místo běžných 21 dnů. Od šestého dne lze zahájit počáteční zátop.

Velice dobrý přenos tepla

Přenos tepla je u plošných podlahových systémů vytápění Fonterra optimální. Díky perfektní poloze PB trubek v nopové desce je trubka zcela zalitá potěrem. Díky tomu je přenos tepla do místnosti bezztrátový a zajišťuje navíc díky úspoře energie typické pro tento systém snížení nákladů na vytápění.


publikováno: 8. 3. 2014, v rubrice Vytápění
Štítky: podlahy, výrobky a technologie, vytápění

Nejčtenější články v rubrice Vytápění:

Další články v rubrice Vytápění:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+