Nenechte si uniknout teplo domova | Vytápění | Energeticky úsporné bydlení

Nenechte si uniknout teplo domova

17. 12. 2019

Při úvahách nad tím, jak ušetřit za topení, se většina lidí zaměří na okna. Ta totiž ne vždy těsní a způsobí nám průvan také v peněžence. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, kolik tepla vám doma uteče dveřmi? S těmi správnými ušetříte a získáte i další výhody.

Unikající teplo odhalí obyčejná svíčka

Chcete zjistit, jestli vaše dveře správně těsní? Stačí najít čajovou svíčku a umístit ji postupně na několik míst u dveří. Pak už jen stačí sledovat plamen. Pokud hoří rovně, je vše v pořádku. Jestli však plamen uhýbá na stranu nebo dokonce zhasne, měli byste situaci začít řešit. Ročně vám totiž dveřmi utečou stovky korun. Záleží na kvalitě dveří a také na době jejich používání. Častým otevíráním, zavíráním a také vlivem počasí dochází zvláště u plastových dveří k jejich kroucení a nedoléhání k zárubni.

Rozhodující je i kvalita dveří

Při výběru dveří záleží nejvíc na konstrukci a materiálu. U levnějších variant může teplo unikat i skrze samotné dveře. Pokud jsou navíc prosklené, můžete je zkoušet utěsňovat do nekonečna, pravděpodobně se ale nedočkáte uspokojivého výsledku. Chcete-li vyřešit problém jednou provždy, poohlédněte se po nových vchodových dveřích. Je to sice velká investice, když ale koupíte do bytu nebo domu kvalitní bezpečnostní dveře, získáte mnohem víc. Kromě skvělé tepelné izolace si zajistíte i ochranu před zloději, protipožární odolnost a úžasné protihlukové vlastnosti.

Záleží na tom, co je uvnitř

Na prostup tepla má vliv samotná konstrukce dveří. A ty bezpečnostní jsou daleko kvalitnější. Tvoří je totiž ocelové jádro a povrch z PVC, které společně odolají nejen změnám teplot, ale i přírodním vlivům. Při montáži bezpečnostních dveří vám vymění i zárubně a součástí dveří je také speciální těsnění. Díky tomu můžete očekávat 100% tepelně-izolační vlastnosti a bezpečí. Třešničkou na dortu, kterou ocení hlavně majitelé bytů, jsou pak protihlukové vlastnosti. Díky nim zůstanou rozhovory sousedů a další ruchy z chodby za dveřmi a vy si budete užívat ničím nerušené ticho.

Spolehněte se na firmu HT dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře vám ušetří spoustu starostí i peníze. Firma HT dveře se zabývá jejich prodejem a montáží už od roku 1993. Od té doby nasbírala mnoho zkušeností a vytvořila fungující tým kvalifikovaných odborníků. Vybírat můžete z několika variant do bytu i rodinného domu. V ceně je navíc zahrnuta demontáž starých dveří, samotná výměna včetně zárubní, úklid i odvezení odpadu.


publikováno: 17. 12. 2019, v rubrice Vytápění
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Vytápění:

Další články v rubrice Vytápění:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+