Vyspělá technika pro vyvážené klima prostoru | Vytápění 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Vyspělá technika pro vyvážené klima prostoru

15. 2. 2013

Příjemné prostředí je důležité doma i v zaměstnání. Hledáte systém, který by byl schopen zároveň topit, větrat i chladit? Ideálním řešením se pro Vás může stát systémem air conomy®, který nabídne uživatelům „multifunkční“ systém umožňující zhluboka se nadechnout v každém ročním období. Systém Air conomy® od firmy SCHÜTZ je v soutěži Vytápění a úspory energií 2013 zařazen do kategorie Vytápění.

air conomy® – vytápí

Pohodové teplo v obytném a pracovním prostoru zajištěné osvědčeným systémem podlahového vytápění: air conomy® se postará o příjemné a jemné sálavé teplo nad celou plochou podlahy – stále v optimálním tepelně fyziologickém rozsahu teplot.

air conomy® – větrá

Čerstvý a příjemně temperovaný vzduch ve všech prostorech: Patentovaná systémová deska air conomy® zaručuje optimální rozdělování do všech prostorů. Předehřátý, nebo zchlazený venkovní vzduch proudí do prostoru podle volby – vzduchové vyústění umístěné do podlahy umožňuje bezprůvanový a nenápadný přívod vzduchu. Systémem odtahu je odpadní vzduch přiváděný do jednotky, kde odevzdá svoje teplo, aby předhřál připravený venkovní vzduch.

air conomy® – chladí

Chlazení při příliš vysokých letních teplotách: Pokud je třeba, air conomy® čerpá do potrubí v podlaze chladící vodu. Na principu mírného chlazení se prostřednictvím podlahy odvedou teplotní zisky.

air conomy® – hygienicky nezávadný

Pro svoji multifunkčnost splňuje air conomy® nejvyšší nároky na bytové a pracovní prostředí. Zápachem a škodlivinami znečistěný vzduch v prostorech je průběžně vyměňovaný.

Filtrovaný čerstvý vzduch zabraňuje poškození stavebních konstrukcí vlhkostí a vznikem plísní. air conomy® je vždy možné projektovat individuálně podle směrnice VDI 6022.

air conomy® – optimální řešení pro:

  • domy pro jednu a více rodin
  • zimní zahrady
  • školy a mateřské školky
  • kancelářské a správní budovy
  • výstavní a shromažďovací prostory

air conomy® – volné uspořádání prostoru

Vzájemně propojený systém součástí umožňuje úplně volnou tvorbu prostoru podle individuálního zadání. Všechna vedení kanálů jsou umístěna do izolace a po nanesení betonového potěru není víc vidět.

air conomy® – šetření energií

Pokroková technika systému zaručuje velmi energeticky úsporný provoz. Zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu a nízkou teplotou vytápěcí vody dosahujeme efektivní využití vytápěcí energie. Řízené větraní prostoru v kombinaci s nízkou teplotou, air conomy® nabízí přesně to, co požaduje německé ustanovení o úsporách energie (EnEV). Současné české předpisy směřují k naplnění požadavku EnEV v blízké budoucnosti.

Systém air conomy® je na trhu neustále zdokonalován a rozvíjen od roku 2000. V součastné době 43 realizací v ČR a SR. V zemích EU cca. 2850 realizací.

Více informací zájemci naleznou na www.euroheat.cz.


publikováno: 15. 2. 2013, v rubrice Vytápění 2013
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Vytápění 2013:

Další články v rubrice Vytápění 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+