Nový typ zemního čerpadla ECOHEAT 300 | Vytápění 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Nový typ zemního čerpadla ECOHEAT 300

17. 3. 2013

Tato novinka i přes to, že vychází z osvědčené konstrukce „kompaktního řešení“ přináší spoustu inovací a nových technologií, které řadí tento model mezi světovou špičku ve své třídě. Zemní čerpadla ECOHEAT 300 je v soutěži Vytápění a úspory energií 2013 zařazen do kategorie Alternativní zdroje.

Výkonová řada jednotek je 6, 8, 10, a 12 kW. Z technických parametrů vyniká vysoký topný faktor dosahující v nízkoteplotních systémech hodnoty až 5,5! Spojením vrstvení akumulační nádrže (která je součástí jednotky) a modulace oběhového čerpadla je dosaženo výstupní teploty otopné vody až 65°C! Tato teplota garantuje maximální komfort přípravy teplé vody, která je ohřívána průtokově v měděném výměníku uvnitř akumulační nádoby. Tento způsob ohřevu zaručuje vždy čerstvou teplou vodu bez možnosti tvorby zdraví škodlivých bakterií Legionelly.

Regulace tepelného čerpadla řídí celý chod jednotky bez nutnosti zásahů uživatele a umožňuje řídit ekvitermně dva nezávislé směšované okruhy. Nastavení parametrů a zobrazení provozních údajů se provádí v uživatelsky přívětivém prostředí pomocí dotykového displeje v českém jazyce.

CTC EcoHeat 300 je kompletní tepelné čerpadlo, které splní všechny požadavky na dodávku tepla i teplé vody. Je vybaveno směšovacím ventilem s pohonem, který zajistí, aby do otopné soustavy přicházela otopná voda vždy o správné teplotě. Kromě toho je toto tepelné čerpadlo opatřeno i oběhovým čerpadlem pro připojení na okruh vrtu či zemní smyčky.

Integrovaný měděný topný had dodává více než dostatečné množství teplé vody pro Vaši domácnost. Tepelné čerpadlo má také integrovanou funkci letního temperování sklepa a maximální teplotu otopné vody pro podlahové topení. S použitím funkce nočního útlumu můžete nastavovat i měnit teplotu v domě v průběhu každého dne jinak. Díky snadno přístupné elektroinstalaci a chladicím modulům i díky integraci funkcí hledání závad do řídicího programu lze EcoHeat 300 velmi snadno servisovat. Ve standardní dodávce je již obsaženo čidlo pokojové teploty, opatřené kontrolkou, která v případě poruchy bliká.

Více informací naleznete na www.regulus.cz.


publikováno: 17. 3. 2013, v rubrice Vytápění 2013
Štítky: tepelné čerpadlo, užitečné informace, výrobky a technologie

Nejčtenější články v rubrice Vytápění 2013:

Další články v rubrice Vytápění 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+