Energeticky pasivní Vila Na Výsluní - moderní elegance prvorepublikových vil | Vytápění 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Energeticky pasivní Vila Na Výsluní - moderní elegance prvorepublikových vil

16. 4. 2013

Promyšlené dispozice, nadstandardní materiály a provedení, atraktivní lokalita i snadná dostupnost centra a blízkost obchodů i služeb. Charakteristickým rysem energeticky úsporného projektu Vila Na Výsluní je ovšem také vysoký komfort bydlení umožňující zdravý život spolu s maximálním respektem k přírodě a okolí. Projekt Vila Na Výsluní společnosti JRD je v soutěži Vytápění a úspory energií 2013 zařazen do kategorie Energeticky úsporné projekty.

Projekt Vila Na Výsluní je městským bydlením 21. století. Komorní dům s pouhými 15 luxusními byty vyrůstá v klidné lokalitě pražských Strašnic, zasazen do zahrady původní vily ze 30. let minulého století. Již samotné jméno ulice Na Výsluní a také styl tamní zástavby odráží fakt, že se vždy jednalo o vyhledávanou lokalitu předních pražských intelektuálů a podnikatelů. I energeticky pasivní Vila Na Výsluní společnosti JRD se proto záměrně svou architekturou odkazuje k době, kdy funkce estetická a užitná tvořily jeden harmonický celek. Projekt má vysokou estetickou úroveň a navíc šetří svým obyvatelům výdaje na domácnost.. Architektura vychází z atmosféry okolní zástavby a opticky do ní zapadá. K bytům v přízemí náleží prostorné předzahrádky, k těm ve vyšších patrech balkony nebo velké terasy s výhledy do vzrostlé zeleně vilové čtvrti. Byty 2+kk až 5+kk o velikosti 54 m2 až 119 m2 charakterizuje promyšlené dispoziční řešení. Vysoký komfort bydlení podporuje i volba kvalitních standardů. Prostorné byty mají vyšší stropy a zajištěn je také dostatek světla prostřednictvím velkých dřevěných oken s třemi vrstvami skla přesně v duchu zachování tepelně izolačních vlastností. Parkování je zajištěno v suterénu.

„Energeticky pasivní“ je synonymem pro kvalitní a zdravé bydlení

Dům bude postaven v energeticky pasivním standardu, což pro jeho obyvatele skýtá řadu výhod. Vyspělé technologie přinesou značné úspory nákladů. Kromě finanční stránky je však důležitá také celková kvalita bydlení, která je v energeticky úsporných budovách na velmi vysoké úrovni. Centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla zajistí příjemnou stabilní teplotu v průběhu celého roku, podporuje přirozenou cirkulaci vzduchu a umožňuje obyvatelům dýchat vzduch, který není vysušený a ve kterém se nehromadí oxid uhličitý. Stálost vnitřního prostředí v bytě podporují špičkové izolace a dřevěná okna s trojskly. V bytech je udržována optimální hladina vlhkosti. Systém je navíc vybaven filtry, které výrazně omezují prašnost. Shrnuto: je splněno vše pro to, aby obyvatelé Vily Na Výsluní dýchali čerstvý vzduch a žili ve zdravém prostředí.

Projekt Vila Na Výsluní je atraktivní nejen architekturou či kvalitou standardů, ale rovněž lokalitou, do které je umístěn. Klidná část Prahy 10 nabízí bohatou občanskou vybavenost a pestré možnosti trávení volného času. Nedaleko Vily Na Výsluní dokončila společnost JRD v roce 2012 nízkoener­getickou Vilu Augustus s 9 luxusními byty, za kterou získala 2. místo v mezinárodní soutěži stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards.

Podrobnosti o tomto bydlení nové generace na www.jrd.cz.


publikováno: 16. 4. 2013, v rubrice Vytápění 2013
Štítky: alternativní zdroje, bydlení, energetický průkaz

Nejčtenější články v rubrice Vytápění 2013:

Další články v rubrice Vytápění 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+