Okna: pokračuje trend dokonalejší tepelné izolace | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Okna: pokračuje trend dokonalejší tepelné izolace

27. 4. 2009

V době zvyšujícího se tlaku na dosahování maximálních energetických úspor se pozornost zaměřuje na místa, kde můžeme očekávat velmi dobrý poměr vstupních investic a energetických úspor. Zájem se proto logicky soustředí na taková místa stavby a domu, kde můžeme nová řešení rychle realizovat. V první řadě se jedná o okna.

Profilový systém Zendow+

Společnost Deceuninck představila novinku na českém trhu v oblasti plastových okenních profilů, systém Zendow+. Šestikomorový profilový systém nabízí vynikající tepelně-izolační vlastnosti a kompatibilitu se současnou řadou profilů Zendow a zároveň odpovídá poptávce středoevropského trhu, který si žádá kvalitní vícekomorové profily.

„Systém Zendow+ přináší kvalitní řešení pro uživatele díky vylepšeným tepelně-izolačním vlastnostem při zachování konstrukční šířky 70 mm,“ říká Radek Slabák, obchodní ředitel společnosti Deceuninck. „Zákazníkům tak nabízíme kvalitní řešení obohacené o elegantní zaoblený design vnějšího rámu okenního profilu. Vybírat bude možné z téměř třiceti barevných variant profilů,“ dodává Radek Slabák.

Nový šestikomorový profil Zendow+ přináší lepší tepelně-izolační vlastnosti, ale zároveň je kompatibilní se stávajícími profily. Navazuje tak na oblíbený pětikomorový systém Zendow. Důkazem kompatibility, ale také flexibility je 70 mm platforma spodní strany rámu umožňující použití doplňkových, rozšiřovacích či spojovacích profilů. Zendow+ splňuje požadavky normy na tepelnou ochranu budov ČSN 730540–2.

Vylepšeným tepelně-izolačním vlastnostem napomáhá nejen systém šesti komor, ale také variabilní použití středového těsnění a především hloubka zasklívací drážky. Její uložení v hloubce 26 mm znamená, že profil zajišťuje nejnižší vnitřní povrchovou teplotu okna na úrovni 11,6°C, což více než o jeden stupeň převyšuje minimální požadavek normy ČSN 730540–2. Použití středového těsnění znamená větší ochranu tzv. „suché zóny“, vytváří další přepážku mezi rámem a křídlem okna a zlepšuje tak jeho tepelně-izolační vlastnosti. Výsledkem všech vylepšených parametrů profilu Zendow+ je hodnota koeficientu prostupnosti tepla rámem na úrovni U(f)= 1,18 W/m2k, při použití skla Ug= 1,1 W/m2k.

Profil Zendow+ nabízí elegantní design díky modernímu zaoblení tvarů a zvýšení zasklívací lišty. Barevná variabilita je nespornou výhodou všech profilů, které společnost Deceuninck nabízí. Profily Zendow+ nejsou výjimkou. Na přání zákazníků je lze nechat potáhnout renolitovou fólií, která profilu dodá zcela nový vzhled. Fólie jsou k dispozici v šestnácti barevných variantách včetně fólií dokonale imitujících dřevěné okenní profily. Zákazníci mohou pro svá okna získat i matný povrch s hedvábným vzhledem, který nabízí krycí nástřik Decoroc dostupný ve dvanácti barevných variantách. Nástřik vytváří zrnitou strukturu a zvyšuje odolnost profilů proti mechanickému poškození.


publikováno: 27. 4. 2009, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: okna, úspory energií

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+