Okna: design a úspory energií se nevylučují | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Okna: design a úspory energií se nevylučují

30. 11. -0001

Kombinace trendů moderní architektury se zvýšením tepelné izolace – tak by se nechal charakterizovat posuvný okenní systém C 130. Flexibilita systému umožňuje zaměřit svou pozornost na ploché tvary linií a minimalizovat pohledovou šířku, což přímo reflektuje na požadavky současné moderní architektury. Otevírá se tak možnost spojení elegantně lehkých posuvů se zvýšením tepelné izolace a komfortem používání. Zvýšení izolačních vlastností profilů na hodnotu 2,78 W/m2K (oproti standardním 2,9 W/m2K) bylo dosaženo extra izolátorem.

Zima v teple s lepší izolací oken od Reynaers

Zcela nový posuvný systém CP130 je poslední novinkou z dílny společnosti Reynaers Aluminium. Jedná se o okna, která nabízejí uživatelům velmi jednoduchý a vysoce účinný zvdižně posuvný systém. Na své si přijdou především milovníci velkých prosklených ploch, které umožňují klasické větrání.

Pro každého něco

Nový okenní systém nabízí celou řadu atraktivních prvků a vyhoví architektům především svým designem, větší zasklívací hloubkou (42 mm) a tím možnosti použití více typů skel včetně bezpečnostních lepených skel, zvýšenou tuhostí rámů nebo akustickou zvukotěsností. Zkrátka nepřijdou ani investoři a stavebníci pro které je již při používání výrobků firmy Reynaers výborná funkčnost a naprostá jednoduchost při používání samozřejmostí. Nezastupitelný význam má však CP130 především ve svých vynikajících tepelných vlastnostech, což v době ekonomické recese, a tedy hledání úspor kde jen to je možné, je oproti některým konkurenčním systémům velkou výhodou. Navíc je zcela kompatibilní i s dalšími hliníkovými systémy a profily pro lehké obvodové pláště.

Šetří náklady už při stavbě

Okenní systém, o kterém je řeč, má bezesporu i další výhodu a tou je výrazné zkrácení montáže. Specialisté z Reynaers Consulting se vyvíjí produkty nejen s ohledem na kvalitu a design, ale kladou důraz i na stránku maximální efektivity a snižování nákladů při instalaci lehkých obvodových plášťů. Ani jinak tomu nebylo u posuvného systému CP130, který byl navržen s ohledem na rychlejší zpracování a osazení což snižuje náklady na práci, energie, stroje atd.

Atraktivní design, funkčnost, flexibilita a kompatibilita s ostatními okenními systémy a celá řada dalších předností tak dává investorům široký prostor a výběr v oblasti inovativních a architektonicky zajímavých řešení. Skoro by se dalo říci, že nic není nemožné.


publikováno: 30. 11. -0001, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: okna

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+