Energetická náročnost nového bytu | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Energetická náročnost nového bytu

1. 2. 2018

O energetické náročnosti rodinných domů se napsalo již tisíce článků a prodiskutovalo mezi odborníky i laiky mnoho hodin. Jak jsou na tom ale s úsporou energie samotné byty? Energetický štítek budov totiž současně deklaruje i energetickou náročnost pro jednotlivé byty. Novostavby, například od společnosti FINEP, mají energetické štítky B. Tato hodnota se týká tedy i bytů. Rozdíl mezi energetickými třídami B a G může v případě středně velkého bytu činit na energiích ročně rozdíl až 15 000 korun. Je tedy jasné, že byty v novostavbách vedle vysokého komfortu přinášejí i významné úspory.

Jaké informace přináší energetický štítek

Průkaz energetické náročnosti budovy, resp. bytu – energetický štítek – PENB je obdobou technického průkazu u automobilu a dnes je nebo by měl být nedílnou součástí každé nemovitosti. Ze zákona jste ho povinni doložit nejen při prodeji domu či bytu, ale i při jeho pronájmu (je možné doložit i vyúčtování za energie zpětně za tři roky).

PENB hodnotí standardní provoz bytu při „průměrné“ zimě, teplotě v interiéru, průměrné době svícení či sprchování a nemovitost řadí do určité třídy; dle výše úspory energií od A až po G. Výše zmíněná energetická náročnost třídy B, kterou mají novostavby v Praze od společnosti FINEP, je tedy hodnocena jako velmi úsporná.

Novostavby s energetickým štítkem B

Zajímá vás, jak vypadají byty v energeticky úsporných novostavbách? Tak přijměte pozvání do vzorových bytů společnosti FINEP, stačí si jen domluvit datum prohlídky. Vzorové byty FINEP najdete hned v několika atraktivních pražských lokalitách.

Nad Přehradou v Hostivaři je pro vás připraven vzorový byt 3+kk, který je součástí developerského projektu Praha 10.

Navštívit můžete i byt v lokalitě Britská čtvrť na Praze 5 ve Stodůlkách, která nabízí k zhlédnutí vzorové byty 2+kk, 3+kk a také 5+kk.

Vzorové byty FINEP 2+kk najdete také na Praze 9 v lokalitě Prosek či v Malém háji ve Štěrboholech. Zde je pro vás připraven nejen vzorový byt 2+kk, ale i rodinný dům s dispozicemi 4+kk.

Věříme, že vás byty i rodinné domy společnosti FINEP osloví a oceníte i jejich velmi přívětivé ceny. Na stránkách společnosti FINEP najdete kompletní nabídku bytůrodinných domů ve všech nabízených lokalitách, včetně dispozic s cenami.


publikováno: 1. 2. 2018, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: bydlení, energie, financování

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+