Dřevěné podlahy umí šetřit energii | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Dřevěné podlahy umí šetřit energii

23. 10. 2009

Ochrana životního prostředí a s ní spojený zájem o nízkoenergetické bydlení je v době zdokonalujících se výrobních technologií a inovací často diskutovaným tématem. K úspornému způsobu bydlení dnes, kromě vysoce izolačních a prodyšných stavebních materiálů, mohou přispět nejen kvalitně těsnicí okna a dveře či úsporné spotřebiče, ale také vhodně zvolený typ podlahové krytiny. Velmi dobré vlastnosti pro tepelnou pohodu při zachování nízkých nákladů na vytápění zaručují dřevěné podlahy. Dřevěné podlahy jsou také vhodné pro nízkoprovozní podlahové topení, které se stává stále vyhledávanější formou vytápění.

Nízká výška pro více tepla

Tento trend respektuje i nová kolekce dřevěných podlah Spirit od firmy Kährs, která je výjimečná nejen dvanácti působivými dekory, ale také svými technickými parametry. Kolekce Spirit přináší podlahy s konstrukční výškou 10,2 mm a s dvoumilimetrovou nášlapnou vrstvou z tvrdého dřeva. Při použití podlahového vytápění přináší desetimilimetrová výška podlahy oproti konstrukčně vyšším podlahám výhodu v podobě rychlejší tepelné propustnosti a uvolňování tepla do místnosti. Dřevěné podlahy kolekce Spirit jsou navíc vhodné pro použití jak na vodní, tak také na elektrické podlahové vytápění. Dvoumilimetrová nášlapná vrstva samozřejmě šetří přírodu, umožňuje jedno přebroušení a dále přináší praktickou výhodu v podobě nižších cen podlah této kolekce. Dřevěná vrchní nášlapná vrstva navíc sama o sobě dodává pocit tepla, což v porovnání s podlahou laminátovou či s dlažbou představuje nesrovnatelnou výhodu.

Ekonomika i ekologie

Ti, kdo opravdu dbají na ochranu životního prostředí, zajisté ocení, že středová část každé lamely podlahových krytin Spirit je tvořena vrstvou vyrobenou z nově vyvinutého průmyslově recyklovatelného materiálu ECO Core. Nové jádro má stejnou charakteristiku jako základní materiál u ostatních produktů značky Kährs, zajišťuje velmi stabilní a spolehlivou konstrukci, která udrží podlahu rovnou a hladkou navzdory rozsáhlým výkyvům vlhkosti vzduchu.

Výhradním dovozcem dřevěných podlah značky Kährs pro český trh je společnost Kratochvíl parket profi (KPP), www.kpp.cz.


publikováno: 23. 10. 2009, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: bydlení, podlahy

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+