Chytré zasklení nahradí klimatizaci | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Chytré zasklení nahradí klimatizaci

16. 7. 2010

Znáte to určitě moc dobře, když rtuť teploměru stoupá nahoru, nedá se v některých místnostech vydržet. A klimatizace nemusí být pro všechny vyhledávaným řešením. K ochraně proti přehřívání místnosti vám může posloužit okenní zasklení se speciálními vlastnostmi, přesněji řečeno zasklení s tepelným zrcadlem, tzv. Heat Mirror. Takové sklo v letních měsících nechává teplo venku za sklem a přitom světlo pouští dovnitř. Všechno funguje díky chytrému řešení pokovené folie, která je umístěna v meziskelním prostoru a vytváří funkci polopropustného tepelného zrcadla. V zimě naopak odráží tepelné záření zpět do místnosti, takže šetří dvakrát a taková investice se určitě vyplatí.

Stačí výměna skel!

Stejná folie se pro svoje výtečné protisluneční vlastnosti při udržení vysoké míry prostupu viditelného světla široce prosadila i na náročném trhu autoskel, vy ji však můžete využít všude tam, kde vám poslouží nastálo. Obzvlášť je funkce skel se speciální folií výhodná u velkoplošného zasklení jako jsou zimní zahrady, francouzská okna či celoskleněné fasády. Všude tam pak budete moci relaxovat v jakoukoliv denní hodinu a zároveň si přes sklo užívat žhavé letní paprsky. Komfort a tepelnou pohodu v takovém stylu si určitě nechá líbit každý.

Nemusíte se bát ani toho, že byste museli pro změnu k lepšímu svá stará okna vybourávat. Zasklení s mezisklelní folií Heat Mirror, které se úspěšně využívá jak v USA, tak i v Evropě, si můžete nechat vyměnit do stávajících dřevěných eurooken, plastových či hliníkových oken. Montážníci výměnu zvládnou za jeden den. Takže pokud jste citliví na klimatizaci a hledáte přirozenější způsob, jak se i v létě těšit na tepelnou pohodu vašeho domu, jednoduše se poohlédněte po správném skle.

Představujeme

Izolační skla, a.s. … více světla pro život. Slogan české společnosti, která jako jediná v České republice vyrábí kvalitní izolační skla s folií Heat Mirror. Svojí výrobou se specializuje na výrobu izolačních skel a bezrámových a strukturálních zasklení, splňující náročná kriteria pro nízkoenergetické a pasivní domy. Působí po celé České republice a v několika zemích EU. www.izolacnis­kla.cz


publikováno: 16. 7. 2010, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: okna, úspory energií

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+