511 barev pro omítky Ceresit | Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

511 barev pro omítky Ceresit

23. 5. 2017

V sortimentu fasádních zateplovacích systémů stavební chemie Ceresit (Henkel ČR) se na jaře objevila jedna z klíčových novinek letošního roku – inovované spektrum barev Ceresit Colours of Nature Systém pro architekty, které dosavadní nabídku 211 barev rozšířilo o 300 nových odstínů.

Systém je založený na 511 barvách, určených pro akrylátové, silikonové, silikátové, silikon-silikátové a elastomerové omítky a pro akrylátové, silikátové a elastomerové nátěry Ceresit. Jedná se o designový nástroj jak pro architekty, tak i širokou veřejnost, jež pomáhá navrhnout vhodné barevné kombinace, které odpovídají současným trendům a typu dané budovy. S cílem podpořit požadavky architektů, týkající se kombinování barev, je barevná paleta rozdělena do:

  • 4 barevných skupin, vycházejících z přírody, jakožto základního zdroje inspirace, na kterém je koncept založený.
  • 6 stylů, zrcadlících emoce a evokujících určitou náladu.
  • 9 barevných typů, zaměřených na posouzení sytosti, jasu a úrovně šedé s cílem vytvořit ladící a ještě více přitažlivý koncept.

Výhody nového barevného spektra ocení zejména architekti, kterým CON Systém pro Architekty nejen výrazně usnadní návrhy designu fasád, ale přinese i tržní výhody – lepší schopnost uspět ve výběrových řízeních a jasné odlišení vůči konkurenci. Nové barevné spektrum navíc posílí význam míchacích center Ceresit, které jsou už dnes významným nástrojem úspěchu omítek a fasádních barev Ceresit na českém i slovenském trhu.

Provozovatelé míchacích center i jejich zákazníci ocení, že většina z 211 dosavadních odstínů a také většina z 300 nových barev přitom patří do skupiny A, tj. do skupiny barev s nejnižšími náklady. Nový koncept přináší navíc velké množství odstínů v šedých barvách, které se stávají více a více populárními na našem trhu. Nový koncept vychází tomuto trendu plně vstříc.

511 moderních a „trendy“ barev je určených pro všechny minerální (Ceresit CT 35 a CT 137), akrylátové (CT 60, CT 63 a CT 64), silikátové (CT 72 a CT 73), silikonové (CT 74 a CT 75), elastomerové (CT 79) a silikon-silikátové (CT 174) tenkovrstvé omítky Ceresit a akrylátové (CT 42 a CT 44), silikonové (CT 48), nano-silikonové (CT 49 Silix XD) a silikátové (CT 54) fasádní nátěry Ceresit.

Více informací o novém barevném konceptu Colours of Nature Systém pro Architekty najdete na www.ceresit.cz.


publikováno: 23. 5. 2017, v rubrice Výrobky a technologie
Štítky: inteligentní bydlení, izolace, výrobky a technologie, zateplení

Nejčtenější články v rubrice Výrobky a technologie:

Další články v rubrice Výrobky a technologie:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+