Vyberte si energeticky nejúspornější domácí spotřebiče | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

Vyberte si energeticky nejúspornější domácí spotřebiče

25. 10. 2014

Domácí spotřebiče a spotřební elektronika jako jsou chladničky, pračky a televizory zodpovídají za cca 50 procent spotřeby elektřiny pro tříčlennou domácnost. Nejjednodušší způsob jak snížit náklady na spotřebu elektřiny je pořízení energeticky účinných spotřebičů. při výběru vám pomůže aplikace aplikace ecoGator.

Rychlost, jednoduchost, nezávislost

Domácí spotřebiče a spotřební elektronika jako jsou chladničky, pračky a televizory zodpovídají za cca 50 procent spotřeby elektřiny pro tříčlennou domácnost. Spotřebitelé nicméně mohou snížit spotřebu energie ve svých domácnostech – nahrazení starých domácích spotřebičů energeticky úspornými modely představuje velký potenciál. Například chladnička v energetické třídě A spotřebuje asi o 60 % více elektřiny než srovnatelné zařízení ve třídě A+++. To pro domácnost znamená vyšší náklady až o 500 korun ročně. Spotřebitelé jsou sice na energeticky úsporné spotřebiče připraveni, ale jejich nákup není úplně jednoduchý: dlouhý sběr informací na internetu, složité porovnávání cen, značek, spotřebitelských testů či výběr spotřebiče přímo v obchodě. Zdarma dostupná aplikace ecoGator nyní pomůže spotřebitelům svojí rychlou, jednoduchou a nezávislou funkcí pro asistenci při nákupu. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

Aplikace ecoGator vás provede džunglí spotřebičů a jejich štítků

Aplikace obsahuje pravidelně aktualizovaný seznam v současnosti na trhu dostupných energeticky úsporných výrobků, který poskytuje známá a zavedená databáze Úsporné spotřebiče1. V aplikaci ecoGator jsou pokryty tyto kategorie výrobků: osvětlení, televizory, pračky, sušičky, chladničky, mrazničky a myčky. Přímo v obchodě pomůže novátorská funkce skenování. Aplikace ecoGator je první, která dokáže přečíst a zpracovat data z evropských energetických štítků pomocí integrovaného fotoaparátu v chytrém telefonu. Jednoduše namiřte fotoaparát na štítek připevněný ke spotřebiči a informujte se o jeho energetické třídě, vypočítejte roční náklady na energie a vytvořte si svůj osobní seznam sledovaných spotřebičů. To usnadňuje srovnávání a vybírání spotřebičů vystavených v obchodě a také jejich filtrování na základě požadovaných kritérií, jako je hlučnost nebo spotřeba energie.

O kampani myEcoNavigator a aplikaci ecoGator

Projekt myEcoNavigator je spotřebitelská kampaň zaměřená na energeticky úsporné domácí spotřebiče. Jejím hlavním výstupem je aplikace ecoGator pro chytré mobilní telefony, která je poskytovaná zdarma a v češtině. Aplikace obsahuje funkce, které pomohou spotřebitelům v obchodech nalézt a zakoupit ty energeticky nejúčinnější výrobky na trhu. Kampaň je financována Evropskou unií v rámci programu Inteligentní energie pro Evropu (IEE) a podílí se na ní 12 partnerských organizací v deseti evropských zemích, konkrétně v Belgii, České republice, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Řecku, Slovinsku a Španělsku. Za vývoj aplikace je zodpovědná vídeňská společnost Pocket Science GmbH.


publikováno: 25. 10. 2014, v rubrice Spotřebiče
Štítky: energetický štítek, energie, úspory energií

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+