Stmívat lze prakticky vše – využijte všech možných úspor! | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

Stmívat lze prakticky vše – využijte všech možných úspor!

30. 3. 2014

Rozsvítit a zhasnout nám dnes už u našeho svítidla nestačí. Požadujeme optimální světelnou hladinu a nízkou spotřebu elektřiny. K tomu ještě oceníme, pokud by se nám osvětlení umělo přizpůsobit – jemné světlo jako kulisa sledování televize, silnější intenzita pro čtení nebo domácí práce. To vše nám zabezpečí stmívače.

Univerzálnost a vysoký výkon

Současným výrazným požadavkem, kladeným nejen na stmívače, je univerzálnost. Také z tohoto pohledu vyhovuje novinka společnosti ELKO EP, umožňující ovládání nejrůznějších druhů osvětlení. Univerzální stmívací aktor RFDEL-71M je určen k ovládání intenzity světla všech světelných zdrojů jakými jsou klasické žárovky, halogenové žárovky, úsporné stmívatelné žárovky a LED světelné zdroje. Maximální zátěž výstupu stmívače je až 600 W, což v praxi znamená až deset 60W klasických žárovek. O tom, že stmívat lze prakticky vše, se můžete přesvědčit a možná i inspirovat na webových stránkách elkoep.cz/reseni.

Variabilita ovládání přináší další výhodu

Obrovskou výhodou je také variabilita ovládání stmívače. Kromě potenciometru nebo stávajícího tlačítka se dá tento aktor ovládat i pomocí vysílačů iNELS RF Control – bezdrátovým vypínačem, klíčenkou nebo ovladačem RF Pilot. Výhodou je i možnost ovládání z jiných zařízení signálem 0–10 V.

Stmívací aktor může být ovládán až 32 vysílači systému iNELS RF Control. Nastavením minimálního jasu potenciometrem na přední straně přístroje se eliminuje blikání různých typů světelných zdrojů a nechybí ani funkce plynulého náběhu nebo doběhu světel a pojistka vůči nežádoucí manipulaci se stmíváním.

Pro jaké řešení je vhodný?

Tento stmívač je ideálním řešením do prostor kde potřebujeme bezdrátově spínat a stmívat osvětlení s větší zátěží, jako jsou třeba obývací pokoje. Přidanou hodnotou výrobku je především to, že je součástí sofistikovaného bezdrátového systému, který můžete kdykoli rozšiřovat a ovládat osvětlení, topení, audio a video a mnoho dalších funkcí třeba ze svého smartphonu. Jak to funguje, si můžete vyzkoušet v aplikaci na stránkách www.inels.cz.


publikováno: 30. 3. 2014, v rubrice Spotřebiče
Štítky: osvětlení, úspory energií

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+