Jak poznat nejúspornější výrobky na trhu? | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

Jak poznat nejúspornější výrobky na trhu?

9. 6. 2016

U domácích spotřebičů nebo bílé techniky jsou nejméně úsporné výrobky dostupné na trhu označovány energetickou třídou A+ a třídy A, a nižší se nesmí uvádět do prodeje. Naopak ale u vysavačů, televizorů nebo zdrojů světla jsou modely v energetické třídě A a A+ ty nejúspornější na trhu.

Evropská komise sice připravila a prezentovala návrh nových energetických štítků, který škálu energetických tříd sjednotí do rozmezí A až G, tyto štítky ale v letošním roce ještě nebudou v prodejnách k dispozici. Proto na internetovém portálu www.uspornespo­trebice.cz vždy aktuálně představujeme, již od roku 2003, kritéria pro výběr skutečně energeticky úsporných modelů, jakož i příklady modelů dostupných na našem trhu, které tyto kritéria splňují.

Novinkou letošního roku je kategorie digestoří, pro které je nově v platnosti legislativa o energetickém štítkování, a lze je tedy seřadit i podle energetické náročnosti jejich provozu, ale například i podle účinnosti filtrace tuků, účinnosti proudění vzduchu a účinnosti osvětlení.

Zájemcům o skutečně úsporné modely spotřebičů a výrobků proto doporučujeme navštívit stránky: www.uspornespo­trebice.cz

Autor: SEVEn


publikováno: 9. 6. 2016, v rubrice Spotřebiče
Štítky: energetický štítek, energie

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+