Energeticky úsporné osvětlení ušetří | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

Energeticky úsporné osvětlení ušetří

12. 4. 2009

Rozhodnutí Evropské unie ukončit do roku 2012 prodej klasických žárovek ve prospěch energeticky úspornějších systémů je přijímáno jako důležitá změna směrem k významným úsporám energie naší, i společné. V Evropě se za rok 2007 prodalo 1,8 miliardy klasických žárovek a přechod na energeticky efektivní řešení bude mít tedy výrazný dopad i v rámci celosvětové spotřeby energií. Zákazníci také osobně ušetří na energii za svícení. V domě je průměrně dvacet až třicet klasických žárovek – při použití některé z úsporných kompaktních zářivek, halogenidových výbojek či dalších energeticky efektivních světelených zdrojů, včetně produktů používající světelné diody, můžeme výrazně ušetřit.

Klasické žárovky končí

Kromě úspory energie v domácnostech lze dosáhnout vysokých úspor i ve veřejných budovách a na ulicích. Na akci, která se konala v rámci konference OSN o klimatických změnách v Poznani, představila společnost Philips svůj Renovační program, který umožní městům a majitelům realit přistoupit ke konkrétním akcím a přispět k lepšímu životnímu prostředí. A na včerejším kulatém stole v Bruselu s názvem Třetí průmyslová revoluce byl vytyčen plán, jenž umožní okamžitý rozjezd aktivit.

„Toto je naprosto jedinečná situace, z níž mohou profitovat všichni zúčastnění. Přechodem na energeticky úsporná řešení osvětlení mohou společnosti i města dosáhnout významných úspor na výdajích a též mají šanci podstatně redukovat svoji uhlíkovou stopu, a tak plnit své ekologické cíle, vytyčené v boji proti globálním klimatickým změnám,“ říká generální ředitel žárovkové a zářivkové divize společnosti Philips Garrett Forde a pokračuje: „Z hlediska obchodu tato změna bude podporovat růst a posílí konkurenci na trhu, přičemž zároveň bude znamenat lepší životní prostředí a zvýšení kvality života lidí. Stručně řečeno, energeticky efektivní řešení mohou z ekonomického a ekologického problému udělat příležitost pro inovaci a růst, a zároveň zvýšit kvalitu života.“


publikováno: 12. 4. 2009, v rubrice Spotřebiče
Štítky: osvětlení

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+