Jazzová klavíristka Beata Hlavenková: první sólové album | Soutěže | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Soutěže » Článek

Jazzová klavíristka Beata Hlavenková: první sólové album

23. 7. 2009

Beata Hlavenková, mladá jazzová klavíristka, skladatelka a aranžérka, vydává své první sólové album Joy For Joel u rozvíjejícího se progresivního českého jazzového vydavatelství Animal Music. Album vzniklo během Beatina pobytu v New Yorku v lednu 2009 a obsahuje devět Beatiných vlastních kompozic. Sestava spoluhráčů na albu je skutečně výjimečná, skládá se z vynikajících hráčů americké jazzové scény: na trubku a křídlovku hraje Ingrid Jensen, na saxofon Rich Perry (oba členové Maria Schneider Orchestra), na kontrabas Matt Clohesy, na bicí Jon Wikan a na pedal steel kytaru Dave Easley (mimo jiné člen sdružení Brian Blade Fellowship).

Do hotových nahrávek Beata dotočila již doma v Čechách vokály a stejným způsobem přispěla i Lenka Dusilová, s níž Beata spolupracuje ve skupině Eternal Seekers. Mistrem zvuku byl Paul Wickliffe ve studiu Charleston Road, album smíchal Milan Cimfe v českém studiu Sono Records, mastering provedl Joel Kerr ve studiu DB PLUS v New Yorku, kde se dokončovala alba řady významných umělců, mezi nimiž jsou Al DiMeola, Norah Jones, Hugh Masekela, Freddie Hubbard, Keith Jarrett, již zmíněná Maria Schneider a řada dalších. Obal alba je dílem Mikuláše Macháčka ze Studia Najbrt a fotografa Václava Jiráska.

Beata Hlavenková – biografie

Nejvyhledávanější klavíristka, aranžérka a skladatelka české jazzové scény absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (obor skladba) a ve studiích pokračovala v USA na University of Massachusetts (obory skladba, jazzová skladba a hudební aranžmá). Její mimořádný umělecký potenciál potvrdila i pozvánka k absolutoriu uměleckého rezidenčního programu Betty Carter Jazz Ahead pro mladé skladatele a interprety v Kennedy Center ve Washingtonu D.C.. V současnosti je leaderem svého vlastního BEATA HLAVENKOVÁ TRIA hrajícího její původní tvorbu; v sestavě se střídají bubeníci Pavel Bady Zbořil, Jiří Slavíček a Roman Vícha a kontrabasisté Rastislav Uhrík a Tomáš Liška.

Beatin široký hudební záběr zahrnuje i její kompoziční práce pro symfonický orchestr (spolupráce s Janáčkovou filharmonií Ostrava), scénickou hudbu a aranžérskou tvorbu. K významným aktivitám Beaty Hlavenkové patří i činnost pedagogická (Vyšší odborná škola u konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze; New York University v Praze). V současnosti připravuje první univerzitní jazzová studia v ČR na JAMU v Brně.

Soutěžte s námi:

Jak se jmenuje první sólové album Beaty Hlavenkové?

Pět autorů správné odpovědi, zaslané na adresu redakce info@enuby.cz s označením „soutěž jazz“ získává nové CD této mladé jazzové klavíristky.

Uzávěrka soutěže je 5.8.


publikováno: 23. 7. 2009, v rubrice Soutěže
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Soutěže:

Další články v rubrice Soutěže:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+