Rodinné domy se zelenou střechou se začínají stavět v Jílovém u Prahy | Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace » Článek

Rodinné domy se zelenou střechou se začínají stavět v Jílovém u Prahy

17. 9. 2014

Projekt osmi architektonicky originálních nízkoenergetických domů se zelenou střechou Jílové Výhledy II navazuje na první úspěšnou etapu výstavby rodinných domů v Jílovém u Prahy společnosti DIREKT DEVELOPMENT. Ve druhé etapě se jedná o zapuštěné jednopodlažní domy se zelenou střechou, které zapadají do okolí. Netradičně řešené domy, které byly navrženy na mírně svažitém pozemku, s výhledem do krajiny a dobrou dostupností do centra Prahy budou dokončeny v prosinci 2014.

Zelená střecha „v létě chladí, v zimě hřeje“

Dům zcela splývá se svým okolím, a to díky zelené střeše, která je oseta rostlinami a travinami, což je velice ekologické řešení s ohledem na sníženou energetickou náročnost a šetrnost pro zpracování dešťových vod.  Zelená bezúdržbová střecha tak zajišťuje tepelnou stabilitu vnitřního prostředí v zimě i v létě.

„Dům je zapuštěn o půl patra pod úroveň komunikace tak, aby se zelená střecha pozvolně propojila s terénem a vytvořila kontinuální plochu volně plynoucí zahrady. Tento prvek terénu přecházejícího na střechy domů je dominantním motivem pro zasazení objektů do svahu a tendence vytvořit nenápadnou zástavbu „vrostlou“ do svého okolí,“ uvádí Ing. arch. MgA. Milena Kubiszová z architektonického ateliéru SKVADRA, který návrh rodinných domů do lokality zpracoval.

Úspora energií a technologie domu

Domy jsou nabízeny ve dvou variantách – nízkoenergetický standard a energeticky úsporný dům. Nízkoenergetický dům se od energeticky úsporného domu liší v míře zateplení a technologickém vybavení zahrnutým ve standardu. Standardem pro nízkoenergetické řešení je rekuperace odpadního vzduchu. Zároveň je u domu provedena kontrola testem neprůvzdušnosti obálky budovy (blower door test). Ostatní vybavení domu a rozsah standardu je totožný.

Takto realizované rodinné domy snižují náklady na energie pro vytápění. Roční náklady na vytápění domu v nízkoenergetickém standardu jsou 11 000 Kč a roční náklady na vytápění domu v energeticky úsporném standardu pak 26 000 Kč.

Projekt nabízí dispoziční řešení domů od 3+kk až po prostornější 4+kk (s rozlohou až 138 m2) za cenu od 4 990 000 Kč vč. pozemku. „Díky dobré občanské vybavenosti okolí, ale také například výbornému spojení s centrem Prahy prostřednictvím MHD a také s blízkým napojením na důležité dopravní tepny Prahy, se jedná o ideální řešení pro rodiny s dětmi nebo aktivní jedince,“ doplňuje Karel Horešovský, jednatel společnosti DIREKT DEVELOPMENT.

Popis projektu Jílové Výhledy II:

8 nízkoenerge­tických domů dispozice od 3+kk (109 m2) až 4+kk (138 m2) v místě veškerá občanská vybavenost výborná dostupnost MHD

Den otevřených dveří proběhne 13. září od 14 hodin, více zde: http://www.ji­lovevyhledy.cz/…-od-14-hodin.


publikováno: 17. 9. 2014, v rubrice Realizace
Štítky: bydlení, developerské projekty, inspirace, nová výstavba, realizace, rodinné domy, střecha

Nejčtenější články v rubrice Realizace:

Další články v rubrice Realizace:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+