Nejvyhledávanější lokality pro bydlení? Známe je! | Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace » Článek

Nejvyhledávanější lokality pro bydlení? Známe je!

8. 3. 2018

Při výběru bydlení má velký rozhodovací podíl i lokalita. Ta by měla splňovat řadu věcí. Co doporučují experti a na co nejvíce hledí i zájemci o nemovitost? Je to tato trojice: • Dobrá dopravní obslužnost • Dostupnost veškerých služeb • Bezpečnost Pokud jste v situaci, kdy vybíráte vhodné bydlení, podívejte se na to, jaké lokality dominují u řady jiných zájemců. Mohou se stát dobrou inspirací, když nevíte, kudy se vydat.

Centra velkých měst

Velká města jsou stále více vyhledávanou možností pro toho, kdo chce bydlet v lokalitě, kde bude mít vše na každém kroku. Máme-li se podívat na vyhledávaná místa, jsou to rozhodně centra měst. Podívejte se třeba na prodej bytů v Praze 1. Dané oblasti jsou vyhlášené hlavně svou celkovou prestiží. Pokud někdo hledá místo, které lze označit za to nejlepší, je samotné centrum rozhodně ideální volbou. Odpovídá tomu i nabídka samotných nemovitostí. Patří k těm nejprestižnějším, a to pokud jde o jejich technický stav, jejich vzhled, ale i velikost, nebo dispozice. V centrech měst tak bydlení zaručeně sežene i nejnáročnější zájemce. Trendem se stávají i takzvané investiční byty, které jsou formou krátkodobého pronájmu nabízeny turistům, kteří chtějí poznat nejenom naše hlavní město.

Širší centrum

Čím více se budete vzdalovat od centra, tím se mohou snižovat ceny nemovitostí, ale může klesat i jejich nabídka s ohledem na celkovou prestiž. To nemusí být vždy na škodu. Pokud jste běžným zájemcem a hledáte bydlení pro sebe nebo rodinu, a to ve velkém městě, je takzvané širší centrum ideální volba. Když zůstaneme v Praze, poslouží nám jako příklad prodej bytů na Žižkově. Tato známá čtvrť se zajímavou historií je v posledních letech velmi vyhledávána. Mimo jiné i proto, že je to z ní všude kousek. Třeba i pěšky do historického centra. Navíc se jedná i o zajímavé útočiště lidí, kteří mají rádi společenský život. Ten dokládají: • Kluby, restaurace a bary • Divadla a kina • Místa pro volnočasové aktivity Podobných lokalit byste v Praze, ale i v jiných velkých městech našli několik. Právě pro výše zmíněné důvody jsou oblíbené.

Periferie velkých měst

U velkých měst ještě zůstaneme. Ale už ne v oblastech jejich středů. Přesuneme se spíše na jejich okraje. Poslední roky ukazují, jak se dané lokality dostávají do popředí. Sami jistě vidíte, jak velký je rozmach takzvaných satelitních městeček. Jsou zajímavým kompromisem, jak najít bydlení v klidnějším a čistším prostředí, ale jak mít zároveň i jistotu dobré dostupnosti centra. A to nejenom s využitím vlastního vozu, protože problémem nemusí být ani využití linek MHD. Velká města tento trend jasně zachytila a tak vznikají nové příměstské linky, které mají pomoci dostat se obyvatelům okrajových částí za prací, za vzděláním, nebo za zábavou. Jde tedy o celkem zajímavý kompromis, který nemusí být zase až tak výrazně omezující, jako varianta, kterou si představíme jako poslední.

Menší vesnice

Jak ten, kdo na vesnici vyrostl, tak ten, kdo už má dost městského života a hledá změnu, bude hledat právě takovou lokalitu. Nižší ceny nemovitostí, čerstvý vzduch, a také klid. To jsou jasné předosti. Toto bydlení má ale i svá negativa. V menších obcích je téměř nulová občanská vybavenost. Stejně tak špatné je to s dopravní obslužností. Můžeme tedy říci, že kdo nechce být většinu času odkázán jenom sám na sebe, nebo nemá auto, bude ztracen. Na druhou stranu, kdo chce dát sbohem běžnému konzumnímu životu a kdo chce v daném duchu vychovat i své děti, je menší obec dále od velkých měst řešením, které zaručeně nezklame. Potěší i celkově zajímavá nabídka nemovitostí. Jak těch starších, tak i v podobě stavebních parcel, kterými chtějí obce zvýšit počet svých obyvatel.


publikováno: 8. 3. 2018, v rubrice Realizace
Štítky: bydlení, bytový dům, užitečné informace

Nejčtenější články v rubrice Realizace:

Další články v rubrice Realizace:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+