Chytré řešení prostoru v malých dětských pokojích | Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace » Článek

Chytré řešení prostoru v malých dětských pokojích

27. 5. 2019

Velikost pokoje je nejzásadnějším faktorem při pořizování nábytku a jeho kompletním zařizování. A protože ne všichni mají to štěstí mít byt či dům tak velký, jak by si přáli, vzrůstá poptávka po chytrých řešeních, která vám pomohou naskládat do malého prostoru všechno potřebné.

Často se s nedostatkem místa potýkají rodiče při vybavování dětských pokojů. Je vcelku jedno, jestli máte jedno, dvě nebo tři děti, místa je vždycky málo. Nábytkoví designéři proto vymysleli důmyslné vychytávky, které tento problém vyřeší jednou pro vždy.

Pokoj pro jedno dítě

I jedináčci se časem začnou potýkat s prostorovými omezeními, které jejich pokoj má. Jak děti rostou, mění se jejich záliby a potřeby a s tím i požadavky na prostor. Do pokoje musíte poskládat pohodlnou a dostatečně velkou postel, pracovní kout s psacím stolem, skříň na oblečení, regál či knihovnu a komodu. Děvčata jistě ocení i pěkný toaletní stolek. A do toho by bylo fajn, kdyby nebyl pokoj zastavěný nábytkem a dal se v něm třeba i trochu protáhnout.

Nejspíš si říkáte, že to je všechno moc pěkné, ale že to prostě do 13 m² nenasoukáte… Právě proto tu je multifunkční nábytek, který i do malého prostoru dostane všechno potřebné. Asi nejvíce prostoru vám ušetří vyvýšená dětská postel s úložným prostorem či psacím stolem. Patrové postele totiž pracují s výškou pokoje, tím pádem nezabírají tolik plošných metrů.

Dětský pokoj pro více dětí

O něco složitější bude situace v případě, že mátě dětí víc. Nicméně i na takové případy jsou nábytkářské firmy připraveny. Na trhu jsou k dostání postele, které vám kromě dvou lůžek nad sebou nabídnou i důmyslně řešené úložné prostory v nohách postele či ve schůdcích.

Pokud máte opravdu hodně málo místa lze situaci řešit patrovou postelí se zasunovacím psacím stolem pro dva. Během dne je spodní postel zasunutá pod stolem, vzhledem k tomu, že stůl je stejně dlouhý jako postel, mohou u něj pohodlně pracovat obě děti. Díky tomu získají děti mimo pracovního místa i prostor na hraní. Patrové multifunkční postele jsou perfektním řešením i pro více než dvě děti. Pod spodním lůžkem je totiž úložný prostor, který můžete využít pro umístění dalšího lůžka. To může sloužit pro návštěvy nebo pro třetí dítě.

Existuje i velmi dobré řešení pro atypické prostory. Postele jsou pod sebou, ale můžete je smontovat do tvaru písmene „L“ a získat tak prostor i v pokojích, kam by se běžná patrová postel nevešla.

Jak je vidět, malý prostor není překážkou pro jeho praktické využití. Stačí jen vybrat vhodný nábytek a poskládat ho tak, aby se v pokoji vašim dětem líbilo. V současné době opravdu není problém zařídit malé slečně vlastní šatnu i pokojíku, který připomíná svými rozměry spíše krabičku od sirek než pokoj. Stejně tak může váš malý závodník mít pod postelí dost místa pro autodráhu.

Zkuste se zamyslet nad pořízením multifunkčního, chytrého nábytku a nebudete se stačit divit, kolik se toho do pokoje vejde a jak pěkně a vzdušně bude vypadat. Příjemným bonusem je i fakt, že si můžete vybírat z nejrůznějších designů, které se jistě trefí do vašeho vkusu.


publikováno: 27. 5. 2019, v rubrice Realizace
Štítky: děti, dětský pokoj, rodina, vybavení

Nejčtenější články v rubrice Realizace:

Další články v rubrice Realizace:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+