Pasivní dům u Prahy, to je ekonomicky úsporné bydlení | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Pasivní dům u Prahy, to je ekonomicky úsporné bydlení

25. 5. 2017

Sehnat si kvalitní bydlení v Praze a jeho okolí je čím dál tím těžší. Nový projekt – novostavby u Prahy v Zeleném Zloníně však nabízí příjemné bydlení v dostupnosti 15 minut autem od centra Prahy. Staví se zde pasivní domy, které jsou ideální hlavně pro rodiny. V ceně domu je zahrnuta i cena pozemku.

Co znamená pasivní dům?

Pasivní dům je termín, který se používá pro mezinárodně uznávaný standard budov s velmi nízkou spotřebou energie a vysokým komfortem bydlení. V tomto případě ke snížení tepelných ztrát dochází prostřednictvím důkladné izolace a kombinací moderních technologií. Mnozí si často myslí, že pasivní dům je složitý a že je založen na drahých a technicky náročných zařízeních. Skutečnost je ale pravý opak. Koncepce pasivního domu je velmi jednoduchá. Cílem takového domu je nepustit skoro žádné teplo ven a současně co nejefektivněji využít tepelné zisky, které jsou k dispozici.

Pasivní dům využívá hybridní fotovoltaickou elektrárnu, která si umí ukládat energii, kterou aktuálně nevyužije. Další z moderních technologií je kombinace vzduchotechniky a rekuperace. Díky ideálnímu nastavení je dům pravidelně větrán bez průvanu – máte stále čerstvý vzduch a komfortní teplotu v místnostech. Díky vzduchotechnice je v domě antialergenní prostředí. K vytápění a ohřevu teplé vody je použito tepelné čerpadlo se systémem „vzduch x vzduch“. Dům má extrémně nízkou spotřebu energie většinou v rozmezí 6.000 – 10.000 Kč ročně, což určitě bude vyhovovat Vašemu rodinnému rozpočtu.

Na výběr máte z několika variant domů v různých velikostech. U domu se samozřejmě počítá i s parkovacím místem. Novostavby Zelený Zlonín se staví na klíč včetně vstupní brány, branky, plotu a terasy. Navíc po kolaudaci si můžete z ceny domů odečíst dotaci Nová zelená úsporám ve výši 450 000 Kč.


publikováno: 25. 5. 2017
Štítky: alternativní zdroje, zelená úsporám


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+