Pasivní domy jsou trendem moderního bydlení | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Pasivní domy jsou trendem moderního bydlení

27. 4. 2017

Pasivní dům, to je to, co by si měl přát každý rozumný budoucí majitel domu. A co je to vlastně pasivní dům? Jedná se o stavbu, kde se kloubí moderní trendy bydlení s ekologií a ekonomií. Zkrátka, aby byl dům šetrný k přírodě i vaší peněžence při spotřebě energií.

Jedním takovým projektem jsou řadové domy u Prahy v obci Zlonín. Zde je v plánu vystavět více než 100 domů, které splňují podmínky nízkoenergetického bydlení. Tyto novostavby jsou navrhnuty s unikátními technologiemi a technický řešeními.

Pasivní dům má mnoho výhod

 úspora energií až 90 % oproti běžnému domu – Průměrné roční náklady na veškeré energie pro 3 člennou rodinu jsou v rozmezí 6 – 10 000 Kč

 stálý přívod čerstvého vzduchu bez průvanu zajištuje systém vzduchotechniky a rekuperace. Tato kombinace je i vhodná pro alergiky, protože zajištuje antialergenní prostředí

 minimální teplotní rozdíly v místnosti

 zajištění příjemných teplot v zimě i v létě

 v neposlední řadě vyšší hodnota na trhu nemovitostí

Systém vytápění, chlazení, větrání i přípravy teplé vody bude zajišťovat vzduchotechnická jednota, která bude napojena na venkovní systém tepelného čerpadla. Typ tepelného čerpadla je vzduch-vzduch.

Dalším technologickým řešením je hybridní fotovoltaická elektrárna. Tato elektrárna, oproti jiným, umí „schovat“ energii, kterou aktuálně nevyužije. Energie se ukládá do bateriového packu a z něj se energie čerpá ve chvílích, kdy je větší spotřeba. Například, když se všichni vrátí domů a je potřeba více topit, svítit nebo větší ohřev vody.

Pasivní domy Zelený Zlonín pro vás budou jasnou volbou, pokud chcete moderní, útulné, ekonomické a ekologické bydlení. Termín dokončení výstavby je plánován na říjen – prosinec 2017. Na výběr máte ze čtyř typů domů s různým vybavením, výběr je jen na vás.


publikováno: 27. 4. 2017
Štítky: bydlení


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+