Zelena úsporám: Banky představí své produkty v červnu | Financování | Energeticky úsporné bydlení

Zelena úsporám: Banky představí své produkty v červnu

2. 6. 2009

Na spuštění administrace programu se pilně připravují i bankovní domy, které se zapojily do tendru Státního fondu životního prostředí. Jedná se Českou spořitelnu, ČSOB včetně Poštovní spořitelny a Hypoteční banky, Komerční banku, UniCredit Bank a LBBW, V současné době probíhají intenzívní školení desítek tisíc pracovníků.

Bankám bude příslušet administrace žádostí

Pro Českou spořitelnu je podle jejího projektového manažera Ladislava Dvořáka účast v programu Zelená úsporám výhodou i výzvou zároveň: „V současné době proškolujeme kolem osmi tisíc pracovníků všech našich 625 poboček a i na poměry ČS se jedná o masivní akci.“

Podle vyjádření zástupců všech pěti bank zapojených do programu, jednotlivé společnosti představí svou produktovou nabídku v průběhu června při spuštění systému. Jak vyplynulo z panelové diskuse uspořádané mezinárodní poradenskou společností Mmd na téma Státní programy na snižování energetické náročnosti budov bankovní domy počítají s tím, že pracovníci na přepážkách budou pouze administrátory žádostí, nikoliv technickými poradci.


publikováno: 2. 6. 2009, v rubrice Financování
Štítky: dotace, zelená úsporám

Nejčtenější články v rubrice Financování:

Další články v rubrice Financování:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+