Šetřit na energii je důležité, ale i na hypotéce můžete ušetřit velké peníze | Financování | Energeticky úsporné bydlení

Šetřit na energii je důležité, ale i na hypotéce můžete ušetřit velké peníze

6. 12. 2012

Hypotéka asi není snem nikoho z nás, přesto jsou okamžiky, kdy je nutná. Přemýšlíte o stavbě či koupi nemovitosti a nemáte dost financí? Hypotéka pro Vás může být řešením. Nebo naopak již hypotéku máte, ale přemýšlíte, zda není jiný úvěr výhodnější? Pro Vás by bylo řešením refinancování.

Pro koho je refinancování určeno?

Refinancování úvěrů je určeno fyzickým osobám na splacení dříve poskytnutých bankovních úvěrů na nemovitosti včetně možnosti financovat další potřeby.

Co je refinancování?

Nyní již nemusíte čekat na nabídku Vaší banky. Velice rychle můžete získat výhodnou úrokovou sazbu již nyní. Až rok před koncem platnosti Vaší úrokové sazby Vám umožníme jednoduchým způsobem refinancovat Váš stávající úvěr u jiné finanční instituce za výhodnějších podmínek u České spořitelny.

Co je třeba při refinancování udělat?

Nečekají Vás ani poplatky za zpravování, ani nebudete muset znovu nechat ocenit Vaši nemovitost. bez poplatku za zpracování. Mezi podpisem smlouvy o úvěru při refinancování a zahájením čerpání může uběhnout až dvanáct měsíců. Je možné financovat i další skutečnosti nad rámec původního úvěru. Tyto finance můžete čerpat účelově (spojené s nemovitostí) tak i neúčelově. Na splácení máte až 30 let.

Co všechno mohu refinancovat?

Refinancování se týká dříve poskytnutých úvěrů na nemovitosti kromě hypotečních úvěrů poskytnutých Českou spořitelnou. Refinancovat můžete i další účelové (spojené s nemovitostí) i neúčelové potřeby. Samozřejmostí jsou také všechny prokazatelné náklady související s refinancováním a investicemi do nemovitosti (poplatky za bankovní služby, realitní a právní služby, apod.)

V jaké výši mohu refinancovat?

Refinancovat můžete až do výše 100 % hodnoty zastavené nemovitosti stanovené bankou na základě znaleckého ocenění. Není stanovena ani minimální ani maximální výše.

Jaké je zajištění?

Úvěr je zajištěn původní předmětnou nebo jinou nemovitosti na území České republiky. Nemovitost musí být pojištěna a pohledávka z pojistného plnění zastavena ve prospěch České spořitelny.

Co všechno budu potřebovat?

K vyřízení Žá­dosti o refinan­cování je třeba mít původní ocenění nemovitosti. Dále se musí předložit 2 až 3 aktuální fotografie nemovitosti.

Mezi výhody refinancování patří:

  • Získání úvěru za výhodnějších podmínek.
  • Je možné financovat i další účelové i neúčelové potřeby.
  • Žádné poplatky za vyřízení.
  • Není nutné nové ocenění nemovitosti.
  • Jednodušší způsob prokazování příjmu a poskytnutí úvěru.
  • Možnost prodloužit splatnost, snížit splátky a tím rozložit finanční zátěž rodiny.
  • Není nutný běžný účet u České spořitelny.

Další informace můžete nalézt zde.

Pokud ještě hypotéku nemáte, ale uvažujete o jejím zařízení, tak i pro Vás může být řešením Hypotéka České spořitelny, která nabízí úrokového zvýhodnění a variabilní splácení. Variabilní splácen znamená, že můžete přerušit, odložit či změnit splácení. Sami si určíte výši splátek. Je zde i možnost mimořádných splátek. Další informace můžete nalézt zde.


publikováno: 6. 12. 2012, v rubrice Financování
Štítky: financování, hypotéka, peníze

Nejčtenější články v rubrice Financování:

Další články v rubrice Financování:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+