Kolik ušetříme v koupelně? | Financování | Energeticky úsporné bydlení

Kolik ušetříme v koupelně?

2. 6. 2011

Při plánování koupelny vycházíme z její velikosti, půdorysu a naší vysněné představy. Při vlastním zařizování, kdy přes e-shopy nebo v prodejnách nakupujeme jednotlivé výrobky, nás nejčastěji oslovuje vzhled a cena. Neměli bychom ale zapomínat na jednu důležitou stránku, a tou je úspornost a ekologičnost kupovaného vybavení. Ušetříme díky menší spotřebě vody při stejném komfortu, což nám přinese i úspory energií při ohřevu vody.

Není od věci pamatovat na to, že v západních zemích sílí trend úsporných výrobků šetrných k životnímu prostředí a Evropská unie bude stále více omezovat možnost výroby a prodeje těch neúsporných. Proto bychom se na toto hledisko měli zaměřit při nákupu baterií, sprchových hlavic, systémů splachování, osvětlení, spotřebičů a mnoha dalších. Zvýšená poptávka po úsporných výrobcích nahrává tomu, že výrobci a prodejci nabízejí větší počet takovýchto produktů, které již nejsou nikterak finančně náročné. S úspornými výrobky a spotřebiči ovšem šetříme svou peněženku především do budoucna. Omezení spotřeby vody a energií na ohřev se znatelně projeví v našich budoucích výdajích za provoz domácnosti.

Důležité je, že tyto úsporné výrobky nemusí být vůbec dražší, než jakékoliv jiné, které šetřit neumí. Záleží jenom na našem správném výběru. Některé spotřebiče jsou již standardně vybaveny funkcemi, které jsou schopné samy zvolit takové řešení, kterým dosáhnete požadovaného výsledku v odpovídajícím čase, ale s minimální spotřebou vody a elektřiny. Například nejvyšší modely praček Whirlpool jsou vybaveny patentovanou senzorovou technologií 6. smysl. Ta zaručuje, že každý druh textilie bude vypraný opravdu perfektně, s nejnižší možnou spotřebou vody i energie, v nejkratším možném čase.


publikováno: 2. 6. 2011, v rubrice Financování
Štítky: bydlení, úspory

Nejčtenější články v rubrice Financování:

Další články v rubrice Financování:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+