3 druhy pojištění bydlení, která se opravdu vyplatí | Financování | Energeticky úsporné bydlení

3 druhy pojištění bydlení, která se opravdu vyplatí

1. 2. 2018

Smyslem pojištění je zmírnění dopadu škodních událostí. V současné době mají pojišťovny velmi pestré portfolia produktů, a zdá se, že se lze pojistit snad proti všemu možnému i nemožnému. Ale ať už je váš vztah k oboru pojišťovnictví jakýkoliv, následující tři druhy pojištění byste rozhodně měli zvážit.

1. Pojištění nemovitosti

Mít střechu nad hlavou je základ. Ale co když s ní otřese živel, případně shodou nešťastných okolností shoří na prach? Před ztrátou bydlení vás ochrání pojištění nemovitosti. Ovšem pozor – nespleťte si ho s pojištěním domácnosti, které se vztahuje na vybavení. Pojištění nemovitosti souvisí s budovou, tedy se stavbou a jejími pevnými součástmi. Předmětem pojištění může být také garáž, bazén, skleník apod. Rozhodně si vždy důkladně pročtěte smluvní podmínky a důvěrně se seznamte s rozsahem krytí.

2. Pojištění domácnosti

K čemu slouží majetkové pojištění známé jako pojištění domácnosti? Zatímco pojištění nemovitosti zahrnuje budovy, stavební součásti, stavební materiál, rostlinné kultury, oplocení a v neposlední řadě solární kolektory a fotovoltaické elektrárny, pojištění domácnosti se týká movitých věcí. Na seznamu najdete vše od nábytku a elektroniky až po hotovost, šperky a věci osobního charakteru. Rozsah krytí se samozřejmě může lišit produkt od produktu. Sjednáte-li si majetkové pojištění online, ušetříte čas i peníze.

3. Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je často nazýváno jako „pojištění na blbost“. Tak či tak jde o velmi praktický produkt, který je k nezaplacení vždy, když způsobíte škodu na majetku či zdraví někomu dalšímu. Obvykle platí celosvětově, a to pro všechny členy rodiny. V praxi to znamená, že když do někoho nedopatřením vrazíte a dotyčný si zlomí nohu, výdaje mu uhradí vaše pojišťovna. Pojištění si lze sjednat v různých variantách s ohledem na požadovanou pojistnou částku.


publikováno: 1. 2. 2018, v rubrice Financování
Štítky: bydlení, pojištění, užitečné informace

Nejčtenější články v rubrice Financování:

Další články v rubrice Financování:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+