Nová řada tepelných čerpadel ENBRA | Top Energie 2016 | Energeticky úsporné bydlení

Nová řada tepelných čerpadel ENBRA

8. 10. 2015

Společnost ENBRA uvádí na český trh novou řadu invertorových tepelných čerpadel i-SHWAK/KA/V3 s velmi komfortním ovládáním. Jedná se o třetí generaci kvalitních tepelných čerpadel od italského výrobce. K dispozici je také verze s integrovaným zásobníkem na teplou vodu. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.

Nová řada tepelných čerpadel ENBRA nabídne nevídaný komfort ovládání a nadčasový

design

Volitelnou součástí tepelných čerpadel i-SHWAK je rovněž regulátor Hi-T s dotykovým rozhraním a možností ovládání přes internet.

Nová řada tepelných čerpadel typu vzduch-voda i-SHWAK/KA/V3 jsou třetí generací kvalitních zařízení vyvinutých a vyráběných v Itálii. Nabízejí ve své třídě vysoký topný faktor až 4,27 (A7/W35) a splňují náročné podmínky energetické třídy A++. Zákazníci si v modelové řadě mohou vybrat z čerpadel o výkonu od 6 do 15 kW, k dispozici jsou též provedení s integrovaným hygienickým zásobníkem teplé vody, který zajistí její okamžitou spotřebu až pro 6 úsporných sprch. Regulátor Hi-T s dotykovým ovládáním umožňuje snadnou obsluhu a ovládání na dálku přes internet.

„Velkou výhodou tepelných čerpadel ENBRA i-SHWAK je volitelná integrace regulátoru Hi-T s intuitivním dotykovým ovládáním, který zásadně rozšiřuje jejich funkce a možnosti. Regulátor umožňuje nastavit týdenní program pro tepelné čerpadlo a ovládat až 80 fan-coilů v devíti tepelných zónách,“ popisuje vlastnosti inteligentního regulátoru instalace Ivo Zabloudil, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky. „Regulátor je možné rovněž připojit k internetu a přistupovat k němu prakticky odkudkoliv pomocí tabletu, chytrého telefonu nebo stolního počítače. Ovládací prostředí regulátoru je plně lokalizováno do češtiny, takže nastavení tepelného čerpadla je velmi snadné,“ doplnil Zabloudil.

Tepelná čerpadla ENBRA je možné jednoduše integrovat do stávajících otopných systémů v domě.

Soustavu tepelné čerpadlo + zásobník teplé vody lze snadno rozšířit také o solární ohřev teplé vody nebo externí ohřev vody. Součástí tepelných čerpadel je rozhraní 0 až 10 V a výstup pro chybové hlášení pro jejich snadné zapojení do systémů chytrých domácností. Díky plynulému řízení výkonu ventilátoru, oběhového čerpadla a kompresoru jsou tepelná čerpadla ENBRA velmi tichá. V letních měsících je lze využít pro chlazení interiéru domu. V součinnosti s fan-coily a chlazením podlahovým systémem je díky regulátoru Hi-T možné regulovat též rosný bod v místnostech.

Součástí řady tepelných čerpadel i-SHWAK je i provedení s integrovaným zásobníkem teplé vody o objemu 190 litrů. Zásobník je navržen tak, aby umožňoval velmi úspornou přípravu teplé vody – pro výstupní teplotu 40 °C stačí teplota energetického zásobníku 41 °C. Díky efektivnímu průtokovému ohřevu zásobník dosahuje také vysoké hygienické úrovně a zdravotní nezávadnosti výstupní teplé vody.

„Vysokou kvalitu tepelných čerpadel ENBRA dokládá prestižní certifikát nezávislé autorizované laboratoře Eurovent, která potvrzuje shodu reálných a v dokumentaci deklarovaných technických parametrů,“ uvedl Ivo Zabloudil, produktový manažer společnosti ENBRA. „Zákazník tak má záruku, že tepelná čerpadla řady i-SHWAK mají přesně ty parametry, které jsou zákazníkovi předkládány. Tyto parametry si může také kdokoli ověřit na webu prestižní organizace Eurovent.“ doplnil Zabloudil.

Náročného uživatele jistě zaujme rovněž atraktivní vzhled vnitřní jednotky, na němž se podílel uznávaný umělec a designér Silvano Bellintani. Vnitřní jednotka bibloku ENBRA i-SHWAK proto může být i přiznanou součástí interiéru domu a uživatelé ji nemusejí schovávat do technické místnosti.

Hlavní výhody tepelných čerpadel ENBRA i-SHWAK

 • Výkonová řada (topný výkon) od 6 do 50 kW, s možností chlazení.
 • Technické parametry doložené certifikací z nezávislé autorizované laboratoře Eurovent.
 • Energetická třída A++.
 • Jednoduché připojení solárního a elektrického ohřevu vody.
 • Vývoj i výroba v EU.
 • Nerezový zásobník na teplou vodu splňující nejvyšší hygienické nároky.

Regulátor Hi-T v kostce:

 • Dotykový barevný displej.
 • Ovládací prostředí lokalizované do češtiny.
 • Možnost ovládání kaskády až sedmi tepelných čerpadel.
 • Regulace devíti zón s až 80 fan-coily.
 • Připojení a dálkové ovládání pomocí internetu.
 • Možnost regulace rosného bodu v interiéru.
 • Funkce plánované termické desinfekce zásobníku.

publikováno: 8. 10. 2015, v rubrice Top Energie 2016
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2016:

Další články v rubrice Top Energie 2016:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+