Fasádní PUR zateplovací systém dle ETICS v praxi | Top Energie 2016 | Energeticky úsporné bydlení

Fasádní PUR zateplovací systém dle ETICS v praxi

15. 10. 2015

NEW-THERM systém je kontaktní zateplovací systém dle ETICS, využívající jako izolant polyuretanové (PUR) fasádní desky. Tento systém jako jediný spojuje výborné tepelně izolační vlastnosti λD≤0,022 a vysokou prodyšnost celého systému μ≤20. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály.

REGISTROVÁNO V NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM SVT6198

NEW-THERM systém je inovativní zateplovací systém především díky revolučnímu PUR izolantu, který je několikrát patentován a zajištuje vysokou tepelně izolační vlastnost v kombinaci s nízkým difúzním odporem. PUR izolační desky disponují technologií, na bázi porézně spojených uzavřených buněk. Tato revoluční technologie přináší nové možnosti při zateplování vnějších konstrukcí budov. Další nedílnou součástí systému je optimálně nastavené cementopolyure­tanové lepidlo a stěrka tak, aby se zdokonalily vlastnosti celého systému.

Finální ochranu systému zajišťují švýcarské technologie tenkovrstvých omítek značky KABE Farben. Nedílnou součástí systému jsou komponenty osvědčených výrobců doplňků kontaktního zateplovacího systému.

NEW-THERM je český zateplovací systém vyvinutý a z větší části vyráběný v České Republice.

Majitelém a výrobcem tohoto systému je společnost PCC MORAVA CHEM s.r.o.

Zateplovací systém NEW-THERM prošel 6-ti letým vývojem a testováním s úspěšným zakončením a certifikací dle ETICS. Od roku 2014, kdy se oficiálně spustil prodej na českém a slovenském trhu prostřednictvím firmy Dova a.s., evidujeme již více než 350 realizovaných objektů v ČR a SK.

Nejčastějšími zákazníky NEW-THERM systému jsou lidé řešící problém s nadměrnou tloušťkou izolantu, např. balkóny, lodžie, přesahy střech a ostění, které může podstatně změnit estetický vzhled zateplovaného objektu. Dalším rozhodujícím aspektem pro výběr tohoto systému je jeho prodyšnost, která zachovává příznivé a zdravé klima v zatepleném objektu.

Příklad zateplení rodinného domu, kdy projektant akceptoval při zateplení přirozený vzhled fasády s ohledem na uliční prostor před objektem. Místo realizace Poděbrady. Jiří Krejčí – projektant.

Zde realizační firma, na přání investora, řešila při zateplení objektu především problém s úbytkem prostoru v místě lodžií. Místo realizace Temenická 21,Šumperk (právě v realizaci). Za realizaci firma TRENDEX NOVA a.s.

Na SŠ zemědělské v Českém Těšíně řešili především zachování historického vzhledu budovy po zateplení. Původně navržený tradiční izolant v tloušťce 17 cm, byl nahrazen izolantem NEW-THERM v tloušťce 9 cm s adekvátními tepelněizolačními vlastnostmi. Navíc byl tento izolant aplikován v kombinaci s povrchovou úpravou Novalith se vzhledem štukové fasády, která podtrhla historický vzhled budovy.

Více informací naleznete zde: www.new-therm.cz


publikováno: 15. 10. 2015, v rubrice Top Energie 2016
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2016:

Další články v rubrice Top Energie 2016:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+