Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2015 | Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2015

9. 1. 2015

U příležitosti dvaadvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2015, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Soutěž TOP ENERGIE 2015 byla rozdělena do čtyř kategorií: Vytápění, Úspory energií, Alternativní zdroje a Nízkonergetická a pasivní výstavba. Nově byla letos vyhlášena i Cena redakce.

Přihlášené výrobky, služby a technologie byly průběžně zveřejňovány na stránkách internetového časopisu o energeticky úsporném bydlení www.e­nuby.cz v sek­ci Top Energie 2015, kde probíhalo i hlasování.

Do první kategorie Vytápění patřily kotle na tuhá paliva, kotle na plyn, krby, krbová kamna, radiátory, podlahové vytápění, infratopení a další. První místo v této kategorii patří Subregulaci tepla EIM společnosti DPU ENERGY s.r.o., která je i absolutním vítězem celé soutěže; druhé místo obsadil Automatický kotel na pelety ATMOS D21P firmy Jaroslav Cankař a syn ATMOS; na třetím místě se umístil kotel ECO–HK 20–60 kW DŘEVO – PRODUKT SV, spol. s r.o.

Druhá kategorie Úspory energií zahrnovala zateplovací systémy, termoizolační okna či termoregulaci a další. V této kategorii zvítězil větrací systém VentoTherm  společnosti Schüco; druhé místo obsadil Stropní systém MAGMARELAX® společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.;na třetím místě skončil Systémový zásobník teplé vody společnosti ENBRA, a.s.

Ve třetí kategorii Alternativní zdroje mohli čtenáři hlasovat pro tepelná čerpadla, novinky v solární energii, biomase či geotermální energii a dalších. Na prvním místě se v této kategorii umístilo hybridní tepelné čerpadlo Daikin Altherma firmy DAIKIN AIRCON­DITIONING CENTRAL EUROPE – CZECH REPUBLIC, SPOL. S R.O.; druhé místo patří SMART KERBEROS – systému pro inteligentní fotovoltaický ohřev vody firmy UNITES Systems a.s.; třetí místo získala čerpadlová skupina pro kondenzační kotle Condix společnosti MEIBES s.r.o.

V poslední kategorii Nízkonergetická a pasivní výstavba se objevily stavby a nové technologie v této oblasti. V kategorii zvítězila Energeticko-ekonomická studie společnosti IKA BUILDOG, s.r.o., na druhém místě skončil projekt Park Hloubětín společnosti JRD s.r.o.; třetí místo patří KOTI Hyacint společnosti YIT Stavo, s.r.o.

Cenou redakce byl odměněn  kalkulační program Isover Twinner společnosti Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Do všech kategorií soutěže TOP ENERGIE 2015 bylo přihlášeno 24 výrobků, služeb a technologií, o jejichž pořadí od června do prosince hlasovalo 9013 návštěvníků stránek www.e­nuby.cz.

publikováno: 9. 1. 2015, v rubrice Top Energie 2015
Štítky: akce, veletrhy a výstavy, větrání, výrobky a technologie