Venti MAX zateplí provětrávanou fasádu | Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Venti MAX zateplí provětrávanou fasádu

11. 10. 2014

Předsazené, neboli provětrávané, fasády dokáží vdechnout bydlení neotřelou podobu. Účinně přitom řeší nejen zateplení, ale znamenají velký přínos i z hlediska akustiky, neboť podstatně omezují hladinu zvuku, která pronikne zvenčí do interiéru. Dnes už nekrášlí jen průmyslové či administrativní objekty, ale čím dál častěji se objevují i u bytových domů. Novinka v oblasti tepelných izolací, polotuhá dvouvrstvá deska z kamenné vlny ROCKWOOL Venti MAX, je určena právě pro zateplení tohoto druhu fasád. Tento výrobek je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen do kategorie Úspory energií

Při tomto způsobu zateplení se izolace z kamenné vlny vkládá mezi rošty z kovových profilů, případně mezi dřevěné latě, které představují spojení nosné konstrukce s fasádním obkladem. Izolace je mechanicky přikotvena k obvodové stěně, dále následuje nosná konstrukce pro realizaci fasádního obkladu. Typ konstrukce přitom závisí na zvoleném druhu obkladu a požadavcích požárních předpisů. Mezi tepelnou izolací a obkladem je provětrávací mezera.

V případě provětrávaných fasád se Venti MAX ukotvuje na hmoždinky a trny. Využít ho lze i do sendvičového zdiva, zde se kotví pomocí spínacích spon. Deska Venti MAX má patentovanou dvouvrstvou strukturu. Horní tuhá vrstva o tloušťce asi 2 cm odolává mechanickému namáhání a profukování vzduchem z větrané strany fasády. Venti MAX je nehořlavá, má dobré zvukoizolační vlastnosti, je vodoodpudivá a odolná proti vlhkosti. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti je zlepšený na 0,034 W.m-1.K-1.

Desky lze zakoupit v šířce 60 cm, délce 100 cm a tloušťkách od 8 do 20 cm. Pořídit je lze jak v klasické podobě, tak s povrchovou úpravou na lícové straně tzv. fleecem, netkanou sklotextilií, černé barvy s označením Venti MAX F. Tato estetická úprava zamezuje pohledu na původní barvu kamenné vlny. Díky tomu lze desky využít i pro provětrávané fasády s viditelnými spárami a perforovaným obkladem.

Více informací naleznete na www.rockwool.cz.


publikováno: 11. 10. 2014, v rubrice Top Energie 2015
Štítky: akce, bydlení, výrobky a technologie

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2015:

Další články v rubrice Top Energie 2015:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+