Novinka na českém trhu: Systémový zásobník teplé vody | Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Novinka na českém trhu: Systémový zásobník teplé vody

27. 9. 2014

Společnost Enbra uvádí na český trh systémový akumulační zásobník Oventrop Regucor WHS. Zásobník umožňuje snadno propojit jednotlivé komponenty otopného systému využívající obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie. Při využívání obnovitelných zdrojů energie se majitelé domů často potýkají s velmi složitou instalací a regulací potřebných technologií. Zařízení Regucor WHS tento problém řeší. Zařízení Regucor WHS je také zařazen do soutěže Top Energie 2015.

Kombinace různých energií

Zařízení Regucor WHS německého výrobce Oventrop je akumulačním zásobníkem na teplou vodu, který v sobě integruje všechny potřebné systémové komponenty pro využívání energie z konvenčních i obnovitelných zdrojů. Součástí zásobníku je sada pro připojení solárního systému ohřevu vody, stanice pro ohřev pitné vody a součásti pro napojení až dvou topných okruhů se směšováním či bez něj. Zásobník umožňuje snadno připojit také kotel či krbová kamna. Uživatel tak může různé zdroje energie ideálně kombinovat pro dosažení co největších provozních úspor.

Všechny technologie v jednom zařízení

„Zásobník Regucor WHS umožňuje snadno využívat různé tepelné zdroje a spotřebiče bez nutnosti samostatné instalace komplikovaných armatur a dalších velkých zásahů do stávajícího otopného systému domu. Všechny potřebné technologie jsou totiž integrovány v jednom zařízení a několika doplňkových modulech,“ sdělil Karel Vlach ze společnosti ENBRA, která zásobník Oventrop Regucor WHS na českém trhu prodává. „Výhodou zásobníku je především snadná montáž všech komponent otopného systému včetně solárního ohřevu teplé vody nebo třeba krbových kamen. Všechny tepelné zdroje jsou připojeny na jedné úrovni přímo k interním armaturám zásobníku,“ doplnil Vlach. Zařízení Regucor WHS je určeno hlavně pro rodinné domy využívající několik různých zdrojů tepelné energie. Pro dosažení co nejvyšší efektivity podporuje zásobník teplotní vrstvení akumulace. Zpátečky obou otopných okruhů a ohřevu vody jsou k zásobníku připojeny tak, aby nedocházelo k promíchávání již ohřáté vody s chladnou zpátečkou. Všechny funkce zásobníku řídí multifunkční regulátor Regtronic RS-B s možností individuální konfigurace podle využívaných tepelných zdrojů a spotřebičů. Regulátor umožňuje také napojení na datový záznamník a další technologie pro vizualizaci a monitorování energetické účinnosti.

Přehledně na jednom ovladači

„Díky kvalitnímu regulátoru může provozovatel zásobníku Regucor WHS snadno zjistit a nastavit teplotu vody ve všech připojených okruzích. Nemusí tedy jednotlivě regulovat například solární systém, vytápění a ohřev pitné vody, ale vše se přehledně nastavuje na jednom ovladači,“ popisuje výhody snadné regulace zásobníku Karel Vlach ze společnosti ENBRA, která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov. „Zásobník je vhodný jak do stávajících rodinných domů, tak i do novostaveb. Osazení komponent přímo na zařízení snižuje čas potřebný k montáži a tím také nezbytné náklady spojené s instalací akumulačního zásobníku,“ doplnil Vlach.

Součásti zásobníku Oventrop Regucor WHS:

  • Solární sada – armatury a technologie potřebné k bezproblémovému připojení termického solárního systému pro ohřev vody
  • Stanice pitné vody – výměník, oběhové čerpadlo a regulační prvky potřebné pro ohřev pitné vody
  • Napojení na otopné okruhy – oběhové čerpadlo, regulátor, třícestný směšovací ventil se servopohonem a další komponenty potřebné k snadnému napojení zásobníku na systém vytápění v domě

Výhody zásobníku Oventrop Regucor WHS:

  • Jednoduchá a nekomplikovaná instalace
  • Možnost využívat obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie
  • Snadná regulace všech zapojených systémů na jednom místě
  • Možnost využívat více zdrojů energie pro dosažení co nejvyšších úspor
  • Kompaktní rozměry
  • Všechny armatury jsou kompletně izolovány dle německé legislativy EnEV

publikováno: 27. 9. 2014, v rubrice Top Energie 2015
Štítky: výrobky a technologie

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2015:

Další články v rubrice Top Energie 2015:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+