Junkers představuje nový průtokový ohřívač HydroCompact | Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Junkers představuje nový průtokový ohřívač HydroCompact

7. 12. 2014

Sortiment značky Junkers nabízí širokou řadu průtokových ohřívačů, které uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Nejnovější z nich představila loni na podzim – plynový průtokový ohřívač HydroCompact, který se vyznačuje vysokou kvalitou, pokročilou technologií a především minimálními rozměry. Průtokový ohřívač HydroCompact je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen v kategorii Úspory energií.

Nová řada plynových průtokových ohřívačů HydroCompact s nuceným odtahem spalin nahrazuje doposud nabízené modely s označením Celsius. Od svého předchůdce se liší na první pohled nejen moderním elegantním designem, ale především kompaktními rozměry, které jsou o 30 % menší než doposud. S hloubkou pouhých 17 cm se novinka značky Junkers řadí mezi nejmenší průtokové ohřívače na trhu a jeho instalace je tak možná prakticky kdekoliv. A to i v prostorách s nedostatečným přívodem vzduchu díky prodloužení odvodu spalin na 12 metrů v případě koncentrického odkouření (při použití děleného odkouření je možná i větší vzdálenost).

Nízké provozní náklady

Jedním z hlavních kritérií uživatele při výběru průtokového ohřívače jsou nízké provozní náklady. Široký modulační rozsah řady HydroCompact umožňuje ohřívat vodu pouze tehdy, kdy je požadována, a snížit tak spotřebu plynu na minimum. Díky nové patentované technologii OptiFlow dokáže přístroj automaticky rozpoznat délku odkouření a tím zajistit provoz s maximální účinností při všech provozních podmínkách.

Maximální bezpečnost a pohodlí

Při vývoji průtokových ohřívačů je kladen velký důraz na bezpečnost. K bezstarostnému provozu přispívají moderní bezpečnostní prvky, které okamžitě aktivují automatické vypnutí přístroje v případě poruchy, špatného odtahu spalin či přehřátí. Uživatel může na displeji s ovládacími tlačítky přesně nastavit výstupní teplotu vody, a tím zabránit nečekanému opaření se horkou vodou.

Přednosti průtokového ohřívače

  • minimální rozměry − hloubka pouze 17 cm
  • automatická detekce délky odkouření díky patentované technologii OptiFlow
  • provedení „Turbo“ − nezávislost na místě instalace
  • účinnost až 92 %
  • kompatibilní se solárním systémem
  • jednoduchá a intuitivní obsluha
  • nízká spotřeba plynu díky širokému modulačnímu rozsahu (1:7)
  • elegantní design
  • možnost přesného nastavení výstupní teploty vody

publikováno: 7. 12. 2014, v rubrice Top Energie 2015
Štítky: alternativní zdroje, veletrhy a výstavy, výrobky a technologie

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2015:

Další články v rubrice Top Energie 2015:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+