Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Top Energie 2015

Nejnovější

Ohlédnutí za Infothermou 2015

27. 2. 2015

V lednu letošního roku se uskutečnil v Ostravě XXII. ročník mezinárodní výstavy Infotherma tradičně věnovaný vytápění, úsporám energií a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. O zájem více jako 26 tisíc návštěvníků usilovaly kromě domácích vystavovatelů i firmy ze Slovenska, Polska, Rakouska, Slovinska a Itálie. Největší zastoupení mezi 356 vystavovateli, kteří zcela zaplnili ostravské výstaviště, byly firmy s otopnými systémy. Společně se hledal kompromis mezi ekonomicky dostupnými provozy, přijatelným komfortem obsluhy a odpovídajícími požadavky na ochranu životního prostředí. Při stávajících cenových relacích mezi ušlechtilými a tuhými palivy naplňují tato kritéria podle řady návštěvníků kotle na tuhá paliva, kterých bylo na výstavě větší polovina, řada z nich v provozu na venkovních výstavních plochách.

více »

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2015

9. 1. 2015

U příležitosti dvaadvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2015, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.


XXII. ročník Infotherma 2015 – Ostravské výstaviště opět zcela zaplněno

5. 1. 2015

Pro odbornou i laickou veřejnost je v republice jednou z prvních mezinárodních výstav po Novém roce tradiční ostravská Infotherma. Kdy jindy by se měla konat úzce specializovaná výstava ke zdravé tepelné pohodě našich příbytků a ke všemu ostatnímu co s tím souvisí, včetně čistoty ovzduší a ekonomické dostupnosti, než v zimě, kdy tato problematika nejvíce doléhá na naše peněženky.


Junkers představuje nový průtokový ohřívač HydroCompact

7. 12. 2014

Sortiment značky Junkers nabízí širokou řadu průtokových ohřívačů, které uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Nejnovější z nich představila loni na podzim – plynový průtokový ohřívač HydroCompact, který se vyznačuje vysokou kvalitou, pokročilou technologií a především minimálními rozměry. Průtokový ohřívač HydroCompact je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen v kategorii Úspory energií.


Spočítejte si rozdíl v zateplení pomocí kalkulační program Isover Twinner

5. 12. 2014

Společnost Isover, největší výrobce izolačních materiálů, spustila na svém webu nový kalkulátor, který velmi jednoduše a jasně ukáže rozdíl v ceně při zateplování objektů klasickou metodou kombinace polystyrenu s požárními pásy z minerální vlny a proti tomu řešení pomocí unikátních sendvičových desek Isover Twinner. Kalkulátor je v soutěži Top Energie 2015 zařazen do kategorie Úspory energií.


O projekt Park Hloubětín je velký zájem

5. 12. 2014

Největší český energeticky pasivní bytový projekt Park Hloubětín hlásí vyprodání první etapy. Ještě před kolaudací, plánovanou na únor 2015, tak 40 nových bytů našlo své majitele. Developerská společnost JRD proto již prodává i byty z dalších dvou etap. Z druhé etapy, která bude dokončena v listopadu 2015, je aktuálně prodáno již 40 % bytů. A ze třetí ještě před zahájením výstavby 30 %.


Hybridní tepelné čerpadlo Daikin Altherma

4. 12. 2014

Hybridní tepelné čerpadlo Daikin Altherma funguje tak, že kombinuje technologii tepelného čerpadla vzduch – voda s technologií plynové kondenzace. V provozu hledá optimální ekonomické podmínky tak, že porovnává parametry nákladů na energii (elektřina, plyn), účinnost tepelného čerpadla a požadavky na tepelné zatížení. Díky tomu se zvyšuje účinnost vytápění až o 35 % a výrazně se snižují náklady. V případě ohřevu teplé užitkové vody optimalizuje hybridní tepelné čerpadlo provoz nejefektivnějšího plynového kondenzačního kotle. Tento výrobek je v soutěži Top Energie zařazen v kategorii Alternativní zdroje.


Krbová kamna Evora Akum – Akumulační kamna nové generace

3. 12. 2014

Nová krbová kamna Evora Akum s akumulačními tvarovkami od společnosti Romotop spol. s.r.o. jsou určena pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy. Tento výrobek je v soutěži TOP Energie zařazen do kategorie Vytápění.


SMART KERBEROS - systém pro inteligentní fotovoltaický ohřev vody

3. 12. 2014

Ohřev vody je významnou položkou nákladů každé domácnosti. Teplou vodu potřebuje denně každý a ohřívače vody patří ke spotřebičům, které jsou zapnuté prakticky po celou dobu své životnosti. Proto také při snižování nákladů na energie tkví v ohřevu vody velký potenciál. Systém SMART KERBEROS slouží k úspornému ohřevu vody. Systém SMART KERBEROS je v soutěži TOP Energie v kategorii Úspory energií.


Ukončené soutěže:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+