Chcete ročně ušetřit 10.000,-Kč? Víme, jak na to! | Top Energie 2015 | Energeticky úsporné bydlení

Chcete ročně ušetřit 10.000,-Kč? Víme, jak na to!

30. 9. 2014

Třetina tepla z obytných prostor uniká stropem, ať už vedením materiálem stropu nebo prouděním přes netěsnosti. Ohřátý vzduch je lehčí, stoupá ke stropu a hledá skulinky do volného prostoru. Většinou je najde. Tyto tepelné ztráty představují zhruba 30 % celkových tepelných ztrát domu. Stropní systém MAGMARELAX® je v soutěži TOP Energie 2014 zařazen do kategorie Úspory energií.

Auto, z kterého je minerální izolace MAGMARELAX poháněna do domu

Auto, z kterého je minerální izolace MAGMARELAX poháněna do domu

Není investice jako investice

Ideální řešení je zateplení domu. Ale jak to udělat a nevydat se úplně z peněz? Zkuste ověřenou kvalitu – systém MAGMARELAX®. Zateplení stropu je nejrychlejší, nejefektivnější a hlavně nejlevnější řešení zateplení, které ušetří až 30% vašich nákladů.

Mám na to tu správnou střechu?

Určitě. Systém MAGMARELAX® můžete použít do všech typů střech.

Ploché střechy

Starší domy s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky mají v zateplení střechy slabinu. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době stavby. Izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech slehla vlivem vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy. Vytvořila se z ní kompaktní pevná hmota, která neizoluje téměř vůbec. Naštěstí jsou ploché střechy převážně dvouplášťového provedení. Do dutiny nad stropem místností posledního podlaží lze zafoukat minerální izolací MAGMARELAX®. Zateplení rovné střechy je nejvhodnější provádět na jaře nebo v létě. Zateplení střechy zhodnotíte také za parných letních dnů, izolace zabrání prostupu tepla a horní místnosti zůstávají i během léta obyvatelné.

foukání na volnou plochu

foukání na volnou plochu

Sedlové střechy

Izolují se nejlépe do dutiny v podlaze půdy, zateplí se i velmi těžko přístupné prostory. Stačí jen několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání znovu uzavřou. Vše je tak dokonale utěsněno.

Není-li dutina v podlaze půdy k dispozici nebo je příliš nízká, nafouká se izolační vata přímo na podlahu půdy, stačí vrstva o síle 30 centimetrů. Ta již velmi dobře tepelně izoluje. Půda však není jinak využitelná.

K foukání do nové podlahy na půdě přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení nebo k relaxaci. Vytvoří se lehká, velmi stabilní nová podlaha s otvory na nafoukání izolace. Stropní systém MAGMARELAX® je konstrukce z OSB desek na pero a drážku. Kromě vynikající tepelné izolace vytvoříme protihlukovou a protipožární vrstvu.

Vyplnění dutého stropu

Vyplnění dutého stropu

Okály

Majitelé domů typu Okál mají velké problémy s únikem tepla a tudíž i s vysokými náklady na topení. Zároveň mají velmi špatné zkušenosti s různými způsoby zateplení půdy pomocí rohoží z minerální vlny nebo jinými technologiemi, které mívají za následek srážení vlhkosti a vznik plísní. Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily. Byly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a specielních průduchů. Tím se zamezilo srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

Více informací o produktu nebo firmě se dočtete na www.magmarelax.cz nebo na telefonu 800 100 533.


publikováno: 30. 9. 2014, v rubrice Top Energie 2015
Štítky: výrobky a technologie, zateplení

Nejčtenější články v rubrice Top Energie 2015:

Další články v rubrice Top Energie 2015:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+