Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2014 | Energie 2014 | Energeticky úsporné bydlení

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2014

20. 1. 2014

U příležitosti jednadvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2014, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Soutěž TOP ENERGIE 2014 byla rozdělena do čtyř kategorií: Vytápění, Úspory energií, Alternativní zdroje a Nízkonergetická a pasivní výstavba. Přihlášené výrobky, služby a technologie byly průběžně zveřejňovány na stránkách internetového časopisu o energeticky úsporném bydlení www.enuby.cz v sekci Energie 2014, kde probíhalo i hlasování.

Do první kategorie Vytápění patřily kotle na tuhá paliva, kotle na plyn, krby, krbová kamna, radiátory, podlahové vytápění, infratopení a další. První místo v této kategorii patří kotlům na kusové dřevo, štěpku a piliny VERNER V140 a V210 EXTRA od společnosti VERNER a.s.; druhé místo obsadil komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO společnosti HELUZ cihlářský průmysl v. o. s.; na třetím místě se umístil automatický kotel na uhlí a pelety Dakon FB2 Automat od společnosti Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Dakon.

Druhá kategorie Úspory energií zahrnovala zateplovací systémy, termoizolační okna či termoregulaci a další. V této kategorii zvítězil plastový okenní systém Schüco Alu Inside společnosti Schüco CZ, s. r. o.; druhé místo obsadila foukaná izolace MAGMARELAX® společnosti IP Izolace Polná s.r.o.; na třetím místě skončila chytrá krabička eLAN-RF-Wi-003 pro ovládání elektroinstalace smartphonem od společnosti ELKO EP, s.r.o.

Ve třetí kategorii Alternativní zdroje mohli čtenáři hlasovat pro tepelná čerpadla, novinky v solární energii, biomase či geotermální energii a dalších. Na prvním místě se v této kategorii umístil absolutní vítěz celé soutěže vysokoteplotní tepelné čerpadlo SINCLAIR S-THERM+ od společnosti NEPA spol. s.r.o.; druhé místo patří Ing. Miloslavu Mužíkovi (společnost MMM Solar) za vytápěcí systém DUO Plus; třetí místo získala kombinace tepelného čerpadla ROTEX HPSU Compact a beztlakého solárního systému ROTEX Solaris společnosti ENBRA a.s..

V poslední kategorii Nízkonergetická a pasivní výstavba se objevily stavby a nové technologie v této oblasti. V kategorii zvítězil Multi-komfortní dům Isover od společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ, a.s., divize Isover; na druhém místě skončil projekt Pasivní panelák společnosti EkoWATT; třetí místo patří prvnímu certifikovanému pasivnímu bytovému domu v České republice, který je součástí projektu KOTI Hyacint společnosti YIT Stavo, s.r.o.

Do všech kategorií soutěže TOP ENERGIE 2013 bylo přihlášeno 23 výrobků, služeb a technologií, o jejichž pořadí od června do listopadu hlasovalo 8 894 návštěvníků stránek www.enuby.cz.

Nejvíce přihlášených bylo v letošním ročníku soutěže TOP Energie 2014 v kategorii Vytápění.

publikováno: 20. 1. 2014, v rubrice Energie 2014