Úspora 30% nákladů na topení díky chytré krabičce eLAN-RF-Wi-003 | Energie 2014 | Energeticky úsporné bydlení

Úspora 30% nákladů na topení díky chytré krabičce eLAN-RF-Wi-003

3. 12. 2013

Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP, uvádí na trh zařízení, kterým můžete ovládat Váš topný systém prostřednictvím wifi sítě z Vašeho tabletu, chytrého telefonu nebo prostřednictvím internetu z celého světa. V soutěži TOP Energie 2014 je tento systém zařazen do kategorie úspora energií.

RFATV-1

RFATV-1

Garsonka, čtyřpokojový byt, panel, cihla nebo rodinný dům. Je celkem jedno, kde bydlíte, ale je velmi pravděpodobné, že jediným zdrojem tepla vašeho domova jsou radiátory nebo podlahové vytápění. V zimě se venkovní teplota často dost mění a každá místnost i činnost má jiné nároky na teplo.

RFSTI-11B

RFSTI-11B

Efektivní regulace Vám může uspořit až 30 % nákladů na vytápění. Takovou regulací jsou topné programy, které si přednastavíte dle Vaší přítomnosti. Vytápění ovládáte Vaším chytrým telefonem přímo z pohodlí Vašeho domova nebo nyní také vzdáleně díky eLAN RF-Wi-003 v kombinaci s teplotní jednotkou RFATV na radiátory nebo RFSTI-11B na elektrické podlahové vytápění. Ovšem i v jednoduchosti je krása a ne vždy je chytrý telefon či tablet po ruce. V té chvíli se uplatní pro místní doregulaci jednotka RFTC-10G, která vám na zdi zobrazuje aktuální teplotu a máte možnost rychlé změny teploty jak směrem nahoru tak i dolů.

RFTC-10/G

RFTC-10/G

Chytrá krabička eLAN-RF-Wi-003 nabízí možnost ovládání RF aktorů pomocí aplikace iHC (iNELS Home Control pro Android). Díky integrovanému wifi modulu se můžete připojit přímo na vaši instalaci iNELS RF Control bez použití routeru. Nabízí se vám tak ovládání světel, spotřebičů, vytápění, klimatizace, žaluzií či zavlažování. Celý dům máte zkrátka jednoduše pod kontrolou ze svého tabletu nebo chytrého telefonu.

eLAN-RF-Wi-003

eLAN-RF-Wi-003

Stejně jako předchozí verze chytré krabičky eLAN-RF má i tato novinka integrováno připojení pomocí Ethernet sítě s možností ovládání přes webové rozhraní. Chytrá krabička eLAN-RF-Wi-003 si tak zachovala původní funkcionalitu a přidala možnosti ovládání aplikací a integrovaný wifi modul. ELKO EP se tak drží zásady, že u nových produktů nabízí vždy něco navíc.

Chytrou krabičku je možné využít v rámci jedné sítě, kdy vyřeší problém i s přenosem bezdrátového signálu mezi stropy domu (které jsou většinou ze železobetonu). V takovém případě se použijí dva wi-fi routery nebo propojení ethernetovým kabelem (pro propojení dvou eLANů).

Tento systém regulace lze využít jak pro rekonstrukce, kde nemusíte tahat kabely navíc, a tím velmi ušetříte už za samotnou instalaci regulačních prvků, ale také v nových instalacích, kam tento systém přináší komfort a úspory.


publikováno: 3. 12. 2013, v rubrice Energie 2014
Štítky: akce, alternativní zdroje, bydlení, úspory, úspory energií, užitečné informace, výrobky a technologie, výstava

Nejčtenější články v rubrice Energie 2014:

Další články v rubrice Energie 2014:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+