Energie 2014 | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Energie 2014

Popis sekce

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2014

20. 1. 2014

U příležitosti jednadvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2014, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.

více »

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2014

20. 1. 2014

U příležitosti jednadvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2014, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.


Pasivní panelák pro lepší bydlení

15. 12. 2013

U většiny panelových budov (85 %), které dosud neprošly rekonstrukcí, je možno cílit až na pasivní energetický standard, tvrdí konzultanti ze společnosti EkoWATT. Provozní energetické náklady domácností se v takových domech po rekonstrukci v průměru sníží o 50 – 60 %. Vyšší investice pasivní rekonstrukce se vrací v průměru mezi 10 a 18 lety. Dlouhé návratnosti a velké investice, které známe z minulosti, již dnes neplatí. Podstatnou výhodou pasivního standardu je též zdravé vnitřní prostředí bez nadměrné vlhkosti, plísní a vydýchaného vzduchu. To jsou závěry výzkumného projektu zadaného Ministerstvem životního prostředí, který se zabýval budovami v panelové technologii. Řešení pasivní panelák bylo do soutěže Top Energie 2014 nominováno redakcí. Pasivní panelák je v soutěži Top Energie 2014 zařazen do kategorie Nízkoenergetická a pasivní výstavba.


Jak lépe nakládat s dodávkami tepla do obytných domů

15. 12. 2013

Neúměrné přetápění bytů a příliš vysoká teplota topné vody v radiátorech a s tím spojené vysoké náklady na vytápění obytných domů. To je problém většiny domů, které v předešlých letech prošli celkovou revitalizací. Po zateplení se nutně snížila tepelná ztráta objektu, avšak otopná soustava zůstala stejná. Centrální dodávka tepla pochopitelně nedokáže reagovat na individuální potřeby každého domu samostatně a tak se stává, že teplo je to domu dodáváno i ve chvíli, kdy jej vůbec nepotřebuje (typicky na jaře a na podzim). Pomocí zařízení subregulace EIM můžete z centrálního zdroje tepla (CZT) odebírat pouze tolik tepla, kolik ho skutečně potřebuje pro pohodlné vytápění Vašeho domu. Zařízení subregulace EIM bylo do soutěže Top Energie 2014 nominováno redakcí. Zařízení subregulace EIM je v soutěži Top Energie 2014 zařazeno do kategorie Úspory energií


Maximální účinnost i v omezených prostorech: nové 5kW tepelné čerpadlo Aquarea Mono-bloc

9. 12. 2013

Čerpadlo je ideální pro instalaci v nových a rekonstruovaných budovách nebo v prostorech, kde je omezené místo pro instalaci vnitřní jednotky z důvodu chybějící technické/servisní místnosti, atd. Tepelné čerpadlo Aquarea Mono-bloc, které bylo vytvořeno speciálně pro nízkoenergetické domy a byty, společnosti Panasonic je v soutěži Top Energie 2014 zařazeno do kategorie alternativní zdroje.


Úspora 30% nákladů na topení díky chytré krabičce eLAN-RF-Wi-003

3. 12. 2013

Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP, uvádí na trh zařízení, kterým můžete ovládat Váš topný systém prostřednictvím wifi sítě z Vašeho tabletu, chytrého telefonu nebo prostřednictvím internetu z celého světa. V soutěži TOP Energie 2014 je tento systém zařazen do kategorie úspora energií.


První certifikovaný pasivní dům v České Republice

1. 12. 2013

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v pražských Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“. Budova F stavěná v energeticky pasivním standardu splnila veškeré nezbytné podmínky a stala se tak prvním certifikovaným pasivním bytovým domem v České republice. Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo byla do soutěže Top Energie 2014 nominována redakcí. Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint je v soutěži Top Energie 2014 zařazena do kategorie Nízkoenergetická a pasivní výstavba.


Hledání receptu na dostupné vytápění

29. 11. 2013

Od 13. do 16. ledna příštího roku bude ostravské výstaviště již tradičně dějištěm mezinárodní výstavy Infotherma věnované vytápění, úsporám energie a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. Přes 360 domácích a zahraničních firem a organizací představí technické novinky a služby, které mohou zabezpečovat nejen moderní, úsporné, ale především zdravé bydlení.


Energeticky aktivní dům v Plzni-Bolevci

28. 11. 2013

Energeticky aktivní dům v Plzni – Bolevci, který nechal postavit Jan Řežáb (majitel developerské společnosti JRD), se stal finalistou prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2013, když v jejím 5. ročníku získal od odborné poroty jednu ze tří nominací v kategorii Kutil.

Energeticky aktivní dům v Plzni – Bolevci byl do soutěže Top Energie 2014 nominováno redakcí. Energeticky aktivní dům v Plzni – Bolevci je v soutěži Top Energie 2014 zařazen do kategorie Nízkoenergetická a pasivní výstavba.


Ukončené soutěže:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+