Kondenzační ohřívač vody John Wood Polaris | Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Kondenzační ohřívač vody John Wood Polaris

23. 9. 2012

Plynový ohřívač teplé vody John Wood Polaris pracuje s moderní kondenzační technologií ohřevu, díky které je až o 20 % úspornější než konvenční zařízení tohoto druhu. Kondenzační ohřev vody využívá i zbytkovou energii spalin, díky čemuž je tento ohřívač schopen ušetřit na nákladech za teplou vodu až 11 tisíc korun ročně. Nerezové provedení zásobníku a výměníku tepla navíc až dvojnásobně prodlužuje jeho životnost.

V soutěži TOP ENERGIE 2013 je Kondenzační ohřívač vody John Wood Polaris zařazen do kategorie úspora energií.

Zařízení John Wood Polaris je určeno pro odběrná místa s vyššími nároky na spotřebu teplé vody, jako jsou penziony, fitcentra, školy či hotely. Díky využití kondenzační technologie, která je založena na využití zbytkového tepla spalin, nabízí vysokou účinnost a dobrou ekonomiku provozu. Zatímco běžné plynové ohřívače pracují s účinností kolem 90 %, zařízení John Wood Polaris dosahuje účinnosti minimálně 106 %. Tím napomáhá provozovatelům snížit náklady na ohřev teplé vody o téměř 1 000 korun měsíčně.

Díky použité technologii ohřeje John Wood Polaris oproti běžným plynovým ohřívačům až o 20 % teplé vody navíc. Provozovatelé tak mohou ušetřit nemalé náklady na ohřev teplé vody. Ohřívač využívá kondenzační technologii ohřevu teplé vody, která je založena na využití zbytkového tepla spalin. Ty se ve výměníku kondenzují a tím předají vodě další energii navíc.

Zásobník na vodu i výměník ohřívače jsou vyrobeny z nerezové oceli, zařízení má proto dlouhou životnost. Zatímco klasický ohřívač je nutné po 8 až 10 letech provozu vyměnit, John Wood Polaris může pracovat i dvojnásobnou dobu. Použité kvalitní materiály se sice odráží v mírně vyšší ceně celého zařízení, ta se však díky úporné technologii ohřevu provozovatelům vrátí v závislosti na odběru teplé vody během jednoho až dvou let.

Velkou výhodou těchto ohřívačů jsou malé rozměry a zároveň i velký objem dodávek teplé vody, až 940 litrů za hodinu. Zatímco konvenční zařízení stejného výkonu mají objem okolo 750 litrů, ohřívač John Wood Polaris je mnohem kompaktnější, má objem pouze 129 litrů a daleko nižší hmotnost. Ohřívač může produkovat vodu o teplotě až 85 stupňů Celsia, což je u běžných zařízení této kategorie nemožné. Je tedy vhodný také pro průmyslové nasazení v technologických procesech, které vyžadují velmi horkou vodu.

Ohřívač teplé vody John Wood POLARIS

  • Vysoká účinnost 106 % daná technologií ohřevu teplé vody
  • Úspora v nákladech na ohřev vody až 11 000 Kč ročně
  • Oproti konvenčním zařízením ohřeje o 20 % více teplé vody při stejné spotřebě paliva
  • Možnost nastavení výstupní teploty vody až na 85 °C
  • Téměř neomezená délka odkouření – u průměru kouřovodu 100 mm až 100 m
  • Minimální rozměry při velkém objemu dodávek teplé vody
  • Snadná montáž a servis

Výhradním distributorem ohřívačů John Wood Polaris na českém trhu je společnosti ENBRA, a.s., která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov.


publikováno: 23. 9. 2012, v rubrice Energie 2013
Štítky: alternativní zdroje, úspory energií

Nejčtenější články v rubrice Energie 2013:

Další články v rubrice Energie 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+