Komínová stavebnice Heluz Klasik | Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Komínová stavebnice Heluz Klasik

10. 8. 2012

Pro systém Klasik nabízí společnost Heluz novinku, komínovou stavebnici, jejíž prvky je možné libovolně kombinovat. Je okamžitě k odběru, šetří zákazníkům jejich čas a přitom se nemusí obávat, že komín nebude kompletní. Komínový set slouží k libovolnému prodloužení komínového tělesa HELUZ KLASIK. Je dodáván v délkách 1, 2 a 3 m. Nabízí možnosti volby mezi průměry 160 a 200 mm. Celý set se skládá z komínových cihelných tvarovek, komínových vložek, tepelné izolace, lepicí malty a spárovací hmoty.
Komínový set Heluz Klasik je v soutěži TOP ENERGIE 2013 zařazen do kategorie „vytápění“.

Komínový základ tvoří na jedné paletě připravené veškeré komponenty potřebné pro sestavení 3,5 m komínového tělesa o průměru 160 nebo 200 mm s připojením sopouchu jak 45°, tak i 90°. Po jeho zakoupení lze ihned zahájit výstavbu komínu a typ nadstřešní části zvolit až dodatečně. Součástí komínového základu je také komínová pata, větrací mřížka, kondenzátní jímka se skleničkou a dvířková tvarovka s komínovými dvířky

Komínový komplet obsahuje veškeré komponenty nutné pro sestavení kompletního komínového tělesa HELUZ KLASIK o průměru 200 mm. Dodávané délky jsou 7, 8 a 9 m s možnou volbou připojení sopouchu 45° nebo 90°. Nadstřešní část je v základním provedení, které je možné opatřit omítkou nebo obložit cihelnými pásky (pásky nejsou součástí dodávky). Maximální výška nadstřešní části je 1,3 m, pro vyšší části je nutné dokoupit ztužující výztuž. Komplet je dodáván na dvou paletách, které je při skladování možné ukládat na sebe.


publikováno: 10. 8. 2012, v rubrice Energie 2013
Štítky: nízkoenergetické bydlení, stavební materiál

Nejčtenější články v rubrice Energie 2013:

Další články v rubrice Energie 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+