Kachlová kamna Trino s výměníkem | Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Kachlová kamna Trino s výměníkem

24. 10. 2012

Přední český výrobce krbových kamen a leader v segmentu krbových kamen s výměníkem, firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o., přináší na trh nový model – kachlová kamna Trino s výměníkem, která se vyznačují moderním designem, vynikajícím výkonným tepelným výměníkem a unikátním systémem čištění výměníku.
Kachlová kamna Trino jsou v soutěži Top Energie 2013 zařazena do kategorie Vytápění.

Ideální parametry = optimální využití

Kachlová kamna Trino s výměníkem jsou vybavena nadčasovou spalovací komorou. Jsou konstruována tak, aby téměř 75% tepla, což při celkovém výkonu kamen 10,4 kW činí 7,7 kW, bylo předáno teplovodní otopné soustavě. Tím je zabezpečena dokonalá tepelná rovnováha s maximálním využitím energie ze spalovaného paliva, přesně podle požadované potřeby. Kvalitní spalování a dosažení skvělých emisních hodnot či účinnosti (až 85%) je dosaženo také pomocí terciárního spalování. Do spalovací komory kamen je přiváděn předehřátý vzduch, jenž umožňuje reakci s energetickým plynem, který se uvolňuje při samotném spalování. Tím je zajištěno mnohem lepší využití energie, která by za normálních okolností unikala komínem. Nejpodstatnějším faktorem je však velká peněžní úspora!

Unikátní systém čištění výměníku

Kachlová kamna Trino s výměníkem jsou vybavena novým typem výměníku, který naprosto změnil využitelnost tepla vznikajícího spalováním ve spalovací komoře kamen. Od dříve vyráběných modelů se liší uspořádáním trubkovnic, které jsou nyní v horizontální poloze. Tento systém navíc umožňuje využití nejen standardně používaného horního vývodu kouřovodu, nově však nabízí i zapojení zadním vývodem. Unikátním řešením je systém, kdy se jednoduše po sejmutí vrchní kachle namontuje čistící táhlo do boční části a tahem za pomoci speciálně konstruované stírací desky se odstraňují usazeniny z trubkovnic, kterým lze vyčistit i usazeniny vzniklé spalováním nekvalitního či nedostatečně suchého paliva. Ty padají do uzavřeného prostoru spalovací komory a nemůže dojít k znečištění bezprostředního okolí kamen. Každého uživatele zcela jistě potěší i to, že čistění tímto způsobem nezabere více jak 5 min a přitom zůstanou ruce čisté.

Vhodné i pro noční provoz

Konstrukce kachlových kamen Trino s výměníkem je uzpůsobena pro možnost spalování nejen dřeva či dřevěných briket. Vývojáři HAAS+SOHN Rukov mysleli i na situace, kdy se o kamna nemůžete starat a potřebujete je na několik hodin opustit. Ať už jdete na procházku či v noci uleháte ke spánku, kamna za krátkou dobu nevyhasnou díky použití uhelných briket. Jednoduše přiložíte, zredukujete přívody vzduchu a můžete efektivně spalovat s 85% účinností!


publikováno: 24. 10. 2012, v rubrice Energie 2013
Štítky: výrobky a technologie, vytápění

Nejčtenější články v rubrice Energie 2013:

Další články v rubrice Energie 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+