Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Energie 2013

Nejnovější

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2013

18. 1. 2013

U příležitosti dvacátého ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP ENERGIE 2013, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.

více »

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo SINCLAIR S-THERM+ garantující výstup vody 65°C při teplotě -10°C

29. 11. 2012

Představujeme novou výkonovou řadu vysokoteplotních tepelných čerpadel SINCLAIR S-THERM+, které dosáhlo po testech dle standardů EHPA a EN 14511 vynikajících výsledků energetické účinnosti. Toto vysokoteplotní tepelné čerpadlo SINCLAIR S-THERM+ garantuje výstup vody 65°C, i když venkovní teplota je –10°C.


Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Rotex HPSU Hitemp ušetří až 70 % nákladů na topení a ohřev vody

10. 11. 2012

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda Rotex HPSU Hitemp umožňují ohřát topnou vodu na teplotu až 80 °C bez potřeby dalšího zdroje, a to i v zimě při venkovních teplotách –20 °C. Díky tomu mohou být velmi snadno instalována do stávajících otopných systémů bez nutnosti jejich jakýchkoli úprav a plně tak nahradit běžný kotel. Úspora může v rodinném domě dosáhnout až 70 % na ročních nákladech za vytápění a ohřev vody.


Kachlová kamna Trino s výměníkem

24. 10. 2012

Přední český výrobce krbových kamen a leader v segmentu krbových kamen s výměníkem, firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o., přináší na trh nový model – kachlová kamna Trino s výměníkem, která se vyznačují moderním designem, vynikajícím výkonným tepelným výměníkem a unikátním systémem čištění výměníku.
Kachlová kamna Trino jsou v soutěži Top Energie 2013 zařazena do kategorie Vytápění.


Systém tepelného čerpadla Panasonic Aquarea T-CAP nabízí plný výkon dokonce i při teplotě -15°C

22. 10. 2012

Aquarea T-CAP představuje perfektní řešení pro instalaci v nových i rekonstruovaných budovách, zejména pak v případech, kdy je kladen důraz na udržení výkonu i při teplotách –7 °C nebo –15 °C. Díky tomu lze pro vytápění zajistit dostatečný výkon i bez pomoci externí topné jednotky, a to dokonce i při extrémně nízkých teplotách.
Systém tepelného čerpadla Panasonic Aquarea T-CAP je v soutěži Top Energie 2013 zařazen do kategorie Alternativní zdroje.


Nový typ zemního tepelného čerpadla EcoHeat 300

18. 10. 2012

Tato novinka i přes to, že vychází z osvědčené konstrukce „kompaktního řešení“ přináší spoustu inovací a nových technologií, které řadí tento model mezi světovou špičku ve své třídě. Výkonová řada jednotek je 6, 8, 10, a 12 kW. Z technických parametrů vyniká vysoký topný faktor dosahující v nízkoteplotních systémech hodnoty až 5,5! Spojením vrstvení akumulační nádrže (která je součástí jednotky) a modulace oběhového čerpadla je dosaženo výstupní teploty otopné vody až 65°C! Tato teplota zaručuje maximální komfort přípravy teplé vody, která je ohřívána průtokově v měděném výměníku uvnitř akumulační nádoby. Tento způsob ohřevu zaručuje vždy čerstvou teplou vodu bez možnosti tvorby zdraví škodlivých bakterií Legionelly.
Tepelné čerpadlo EcoHeat 300 je v soutěži Top Energie 2013 zařazeno do kategorie Alternativní zdroje.


Sálavé teplo hřeje bez ohledu na vítr či déšť

8. 10. 2012

Přenosná sálavá topidla WarmwatcherTM pracují efektivně a úsporně. Díky infračervenému sálání (radiaci), neohřívají vzduch, ale přímo objekty, na které jsou nasměrovány. Úspory energií zajistí úsporné zářivkové nebo LED světlo – s výkonem pouhých 24 W přitom jsou schopny vytopit prostor o velikosti 30 m2. Sálače jsou určeny jak pro venkovní, tak i vnitřní prostory a jsou snadno přemístitelné pomocí pojezdových koleček.

Sálavá topidla WarmwatcherTM jsou v soutěži Top Energie 2013 zařazena do kategorie Vytápění.


Kondenzační ohřívač vody John Wood Polaris

23. 9. 2012

Plynový ohřívač teplé vody John Wood Polaris pracuje s moderní kondenzační technologií ohřevu, díky které je až o 20 % úspornější než konvenční zařízení tohoto druhu. Kondenzační ohřev vody využívá i zbytkovou energii spalin, díky čemuž je tento ohřívač schopen ušetřit na nákladech za teplou vodu až 11 tisíc korun ročně. Nerezové provedení zásobníku a výměníku tepla navíc až dvojnásobně prodlužuje jeho životnost.

V soutěži TOP ENERGIE 2013 je Kondenzační ohřívač vody John Wood Polaris zařazen do kategorie úspora energií.


Česká inovace: ekologický kotel na pevná paliva

18. 9. 2012

České kotle DOR F díky efektivnímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3. Dlouholetý úspěch značky Dakon je dán tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. Důkazem toho jsou kotle na pevná paliva, které se vyrábí od 60. let minulého století.


Ukončené soutěže:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+