Česká inovace: ekologický kotel na pevná paliva | Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Česká inovace: ekologický kotel na pevná paliva

18. 9. 2012

České kotle DOR F díky efektivnímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3. Dlouholetý úspěch značky Dakon je dán tím, že se její výrobky dokázaly přizpůsobit požadavkům trhu. Důkazem toho jsou kotle na pevná paliva, které se vyrábí od 60. let minulého století.

Kotel Dakon DOR F – kotel na pevná paliva, splňující limity emisní třídy 3

Kotel Dakon DOR F – kotel na pevná paliva, splňující limity emisní třídy 3

„Našli jsme na svou dobu unikátní řešení spalovacího prostoru, jehož konstrukce umožňuje, že palivo odhořívá postupně. Tento princip využíváme dodnes, je ale třeba zdůraznit, že kotle prodávané pod tímto obchodním názvem v současnosti, nemají s prvním kotli mnoho společného,“ vysvětluje Martin Bajer, viceprezident pro techniku a výrobu. „Naším cílem je být neustále na technologické špičce, proto současné kotle DOR F díky efektivnějšímu spalování splňují přísné limity emisní třídy 3.“ Tuto třídu budou muset splňovat všechny nově prodávané kotle od roku 2014.

Pevná paliva – doplňkový zdroj vytápění

Kotle na pevná paliva mohou být i ekologickým zdrojem tepla a mají na trhu své místo. V současnosti je většina nových domů vybavena topným systémem s více zdroji, které se vzájemně doplňují. „To je oblast, ve které se chceme rozvíjet a nabízet našim zákazníků nová technická řešení. Chceme stavět na stabilních základech značky Dakon, která je prověřená desetiletími,“ uvedl Bajer. Vytápění pomocí uhlí i dřeva se dnes znovu prosazuje i v oblastech, které jsou plynofikovány. Dřevo je obnovitelné a ekologické palivo, které moderní kotle s řídící jednotkou dovedou velmi efektivně využívat (např. KP PYRO). Splnění emisní třídy 3 je samozřejmostí.

Všechny kotle značky Dakon se vyvíjí i vyrábí ve dvou závodech Morav­skoslezském kraji a pyšní se označením Český výrobek.


publikováno: 18. 9. 2012, v rubrice Energie 2013
Štítky: výrobky a technologie, vytápění

Nejčtenější články v rubrice Energie 2013:

Další články v rubrice Energie 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+