Znáte možnosti netradiční izolace? Podívejte se na ně | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Znáte možnosti netradiční izolace? Podívejte se na ně

20. 8. 2015

Když se mluví o nezbytné izolaci či zateplení, mnoho z nás si samozřejmě představí hlavně práce, které jsou spojené se zateplováním fasád, zateplováním sklepních prostor a nezbytnou izolací střechy a půdy. Jsou ale i jiné možnosti, jak můžeme izolovat.

Trápí vás vedro v interiéru?

Ve většině případů se samozřejmě snažíme, aby teplo neunikalo mimo náš objekt. Jsou ale i situace, kdy se musíme snažit o opak. Příkladem jsou současné horké dny a přímé slunce. Pokud svítí do vašeho interiéru, venkovní žaluzie zastíní až 85 % slunečního záření. K čemu je to dobré? Samozřejmě k tomu, že díky tomu vytvoříme kvalitní izolační vrstvu, která bude zabraňovat v ohřívání našeho interiéru. Jednoduché a přitom velmi efektivní řešení.

Izolovat lze také hluk

I tato možnost existuje a i o ní můžeme říci, že zatím nepatří mezi příliš známé – tedy v oblasti běžných domů a bytů. Přitom její pozitiva jsou zřejmá. Pokud máte hlučné sousedy, nebo si ostatní nájemníci stěžují na vás, lze tento problém snadno vyřešit. Dobrou volbou jsou efektivní desky Wolf. Ty patří v oblasti zvukové izolace mezi nejlepší možnosti na trhu. Přitom se jedná o poměrně jednoduchou kombinaci papírového kartonu a křemičitého písku. T toho jasně plyne, že jde i o ekologický materiál, který se nemusíte bát použít kdekoliv.

Kde na dané možnosti brát?

Zaujala vás jedna ze zmíněných variant? Pokud ano, jistě vás napadla i otázka toho, kde na dané úpravy vlastně vzít. Zde se rozhodně nemusíte obávat toho, že by nebylo možné najít efektní způsoby financování. Každému dnes pomůže transparentní půjčka, která je spojena nejenom s širokým výběrem částek a splatností. Je spojena také s férovým jednáním a přístupem, stejně jako s výhodným úrokem. Navíc nesmíme zapomínat na to, že právě půjčka spojené s rekonstrukcí nebo úvěrem našeho bytu je doporučována i odborníky. Jedná se totiž o efektivně vynaložené peníze.


publikováno: 20. 8. 2015
Štítky: jak vyřešit?, úspory energií


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+