Vytápění | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Vytápění

Nejnovější

Ušetřete na topení až 70 %

29. 12. 2015

S zimě musíme obměnit nejen svůj šatník, ale především bychom se měli zaměřit na náš domov a zajistit, aby nám zbytečně neunikalo teplo. Stačí jen pár dobrých tipů, jak minimalizovat tepelné ztráty, a můžete svůj účet za vytápění snížit více než o polovinu.

více »

Lidé podceňují správné postupy jak a čím topit. Patříte mezi ně i vy?

26. 12. 2015

Češi neumějí správně topit. Během topné sezony přibývá výjezdů hasičů k hořícím či jinak poškozeným komínům a kamnům. Ani letošní rok není výjimka. Lidé často netuší, že i pro tak přirozenou činnost, jakou se zdá být přikládání do kamen, existují důležitá pravidla.


Chcete i vy ušetřit na dodávce plynu?

7. 11. 2015

Energetická společnost E.ON Energie, a.s., přichází na trh s doposud nejvýhodnější nabídkou na dodávku plynu. Při přechodu od konkurence mohou nově domácnosti i maloodběratelé ušetřit s produktem E.ON Variant v průměru 3 tisíce korun za rok v závislosti na konkrétní spotřebě a stávajícím produktu. Nabídka platí do konce února 2016.


Tepelná čerpadla - II. díl: Vyberme správně!

29. 10. 2015

V minulém díle jsme si řekli základní informace o tepelném čerpadle, jak zařízení funguje a jestli je vůbec pro náš domov vhodným řešením. Ve 2. části si povíme, jaká kritéria a podklady je potřeba znát a mít, abychom vybrali správně.


Tepelná čerpadla - I. díl: Seznamujeme se s tepelnými čerpadly

19. 10. 2015

Dnešním článkem zahajujeme seriál, ve kterém se budeme snažit vám poskytnout rady, tipy a informace potřebné k správnému výběru tepelného čerpadla. Seriál se bude zabývat otázkou, jestli je tepelné čerpadlo pro váš dům vůbec vhodné, podle jakých kritérií vybírat, jaká tepelná čerpadla jsou k dostání na českém trhu nebo jakých úspor můžeme s tepelným čerpadlem dosáhnout.


Topná sezóna už startuje

27. 9. 2015

Letos začala topná sezóna o dva týdny dříve než loni, kdy po tropickém srpnu přišly dny, kdy teplota klesla pod třináct stupňů Celsia. Jako každý rok se začalo topit v západních Čechách kolem Ašského výběžku. Ti, co ještě nestihli zkontrolovat svá topidla, mají na to dle meteorologů díky teplému počasí dva týdny navíc. Nejvíce domácností topí centrálním topením (1,6 milionu domácností), zbytek používá kotle a kamna. Právě ty poslední patří mezi nejúspornější, ale potřebují každý rok revizi od kominíka. A kolik nás to bude letos stát?


I kamna či krb je nutné na zimu řádně připravit

23. 9. 2015

Krby a kamna jsou skvělým doplňkem interiéru, který nejen krásně vypadá, ale plní především svou hlavní funkci – hřeje. Kamnům i krbům je však zapotřebí zajistit správnou údržbu a včas začít řešit veškeré závady, které se u nich mohou objevit. Pokud si nevíte rady, v projektových marketech Hornbach vám rádi poradí, jak je připravit na plnou zátěž běžného zimního provozu


Je pravý čas na změnu dodavatele plynu. Co si ohlídat?

19. 9. 2015

Máte plynofikovanou domácnost a chcete ušetřit? Právě teď nadchází nejpříhodnější doba na změnu dodavatele. Typická výpovědní lhůta ze smlouvy bývá tři měsíce, a tak vyberete-li si nového dodavatele teď, můžete ho využít hned od začátku topné sezóny.


Víte, jak snížit náklady na vytápění? Rychlé opakování před zimou přijde vhod

13. 9. 2015

I když si s námi ještě pohrává babí léto, rána nám už důrazně připomínají blížící se topnou sezónu. Od prvního okamžiku nám současně s teplem začnou nabíhat i výdaje. Naštěstí je zde řada možností, jak je udržet pod kontrolou. Teoreticky je možné ještě nyní stihnout zateplení, nebo výměnu zdroje tepla, zcela jistě výměnu oken a regulaci otopné soustavy. Pak jsou zde ještě možnosti, díky kterým ušetříme a přitom nás nebudou stát vůbec nic.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+