Komínový systém HELUZ IZOSTAT | Vytápění 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Komínový systém HELUZ IZOSTAT

10. 3. 2013

Cihelný komínový systém HELUZ IZOSTAT s tenkostěnnou keramickou izostatickou vložkou je vhodný pro jakýkoliv spotřebič, který si předem zvolíte, ať už je to krb, krbová vložka nebo všechny kotle pracující jak v atmosférickém, tak v přetlakovém či podtlakovém provozu. Dodáván je jako třísložkový nebo dvousložkový. Cihelný komínový systém HELUZ IZOSTAT je v soutěži Vytápění a úspory energií 2013 zařazen do kategorie Vytápění.

Komínový systém HELUZ Izostat

Komínový systém HELUZ Izostat

Cihelný komínový systém HELUZ IZOSTAT se skládá se z unikátní broušené cihelné tvarovky zajišťující vysoký tepelný odpor oproti jiným materiálům komínového pláště, dále z tepelné izolace a izostatické tenkostěnné vložky. Ve variantě pro plynná paliva neobsahuje tepelnou izolaci. Systém svou konstrukcí umožňuje odvod spalin i přívod vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým tělesem.

Tenkostěnné izostatické vložky nové generace vyráběné z přírodních materiálů lisovaných pod obrovským tlakem splňují náročné požadavky kladené na spalinovou cestu. Jsou nenasákavé, a proto se používají i pro spotřebiče pracující trvale v mokrém provozu, což šamotové vložky neumožňují.

Třísložkový komínový systém HELUZ Izostat s tepelnou izolací

Třísložkový komínový systém HELUZ Izostat s tepelnou izolací

V současné době, kdy se výstupní teploty spalin spotřebičů stále snižují a dochází k jejich ochlazování v komíně pod jejich rosný bod a ke kondenzaci, je vhodné použít právě tenkostěnné izostatické vložky, které velmi dobře odolávají kondenzátům a kyselinám v nich obsažených. Izostatická vložka také dobře odolává korozi, velkým teplotním změnám a nevadí jí ani přímý kontakt s plamenem. Jejich zcela hladké stěny navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu.

Další výhodou tenkostěnných izostatických vložek jsou jednostranná rozšířená hrdla umožňující vytvoření těsnějších a trvanlivějších spojů, čímž se celý systém stává bezpečnějším. Tloušťka stěn se u těchto vložek pohybuje od 8 mm do 12 mm, čímž se snižuje i jejich hmotnost a usnadňuje manipulace při stavbě komínu. Nadstřešní část komínového systému je pak možné dokonale sladit s domem díky velkému množství variant ukončení.

Úsporný dvouvrstvý komínový systém HELUZ MINI_Izostat

Úsporný dvouvrstvý komínový systém HELUZ MINI_Izostat

Tento systém je také možné kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ včetně celé, poloviční nebo dvojité prázdné šachty a je vhodný i pro rekonstrukce komínu.

Komínový systém s izostatickou vložkou nabízíme také ve variantě HELUZ MINI-IZOSTAT. Jedná se o úsporný dvouvrstvý komínový systém, který je vhodný pro nízkoteplotní spotřebiče pracující v přetlakovém i podtlakovém provozu s maximální výstupní teplotou spalin do 200 °C. Systém umožňuje díky své konstrukci přívod vzduchu i odvod spalin jedním komínovým tělesem a je vhodný především pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva. Unikátnost tohoto komínového systému pak spočívá především v komínových tvarovkách HELUZ – M o rozměrech 240×300 mm, které jsou vhodné k zabudování do zdiva stej¬ných rozměrů. Samostatně se pak dají použít i pro odvětrávání, rozvody vzduchotechniky a TZB (elektrorozvody, vodovodní potrubí apod).

Pro více informací se podívejte na www.heluz.cz.


publikováno: 10. 3. 2013, v rubrice Vytápění 2013
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Vytápění 2013:

Další články v rubrice Vytápění 2013:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+