Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Univerzální fasádní systém je řešením na zateplování s polystyrénem i minerální vlnou

19. 6. 2017

Velkou výhodou fasádních zateplovacích systémů Ceresit jsou systémová řešení. V nabídce nechybí ani universální systémy, dovolující jednou lepicí a stěrkovou maltou lepit a stěrkovat polystyrén, extrudovaný polystyrén i minerální vlnu.

více »

Teplo i náklady pomůže ušetřit i správně zvolená malta

12. 4. 2014

Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelně izolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy. Pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelně izolačních vlastnostech stavby podílí více, než bychom jako laici mysleli.


Investice do solárního ohřevu vody se vrátí i za 8 let. S návratností mohou pomoci dotace

7. 4. 2014

S jarními měsíci přichází čas na úvahy nad možným zdokonalením domácího systému pro ohřev teplé vody. Zajímavou a ekologickou cestou k úsporám energií je využití solární energie. Podle odborníků se investice do solárního termického systému pro ohřev teplé vody může vrátit i za 8 let. Návratnost navíc mohou významně urychlit dotace. Připravili jsme pro vás několik rad a informací, které je dobré před investicí do těchto zařízení vědět.


Syndrom nezdravých budov se nás týká více, než myslíme

25. 3. 2014

Cesta k bydlení s důrazem na úspory energie rozhodně patří mezi správná rozhodnutí. Vyměníme netěsnící okna, zateplíme dům. Pokud se ovšem v této souvislosti nebudeme věnovat odpovídajícímu řešení větrání, můžeme se i my zařadit mezi více než polovinu populace, pociťující následky tzv. syndromu nezdravých budov.


Uvažujete o venkovních žaluziích?

16. 3. 2014

Venkovní žaluzie nejsou žádnou novinkou. Podobný typ ochrany již dávno představovaly okenice. Ve srovnání se svými předchůdci jejich moderní nástupci odpovídají všem současným požadavkům. Spoléháme na úsporu energie, dokonalé zatemnění, ochranu proti hluku i zlodějům. Schopnosti venkovních žaluzií bychom rozhodně neměli podcenit.


Veletrhy bydlení ABF pomohou s interiérem snů!

14. 3. 2014

Také cítíte, že by si Vaše bydlení zasloužilo změnu? Už Vás trochu otravuje stejné pracovní prostředí? Pokud se vám nechce běhat po obchodech nebo nákupních centrech a raději byste měli všechny prodejce přehledně na jednom místě, pak je pro Vás tato pozvánka jako stvořená. Přijďte se podívat na jarní veletrhy ABF, které začínají již 20.3. na PVA EXPO PRAHA Letňany. Čeká na Vás přes 550 vystavovatelů, zajímavý doprovodný program a spousta novinek, na které dostanete navíc mimořádné veletržní slevy.


Trápí Vás vlhkost v domě?

6. 3. 2014

Nežádoucí vlhkost v domě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem teplovzdušné panely.


Obytné kontejnery ozdobí Expo 2015

19. 2. 2014

Česko zastoupí na výstavě Expo 2015 v italském Miláně třípatrový objekt postavený z demontovatelných obytných kontejnerů. Český pavilon zde postaví vizovická firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION, která návštěvníky překvapí hlavně bazénem u vstupu modulového domu a parkem na jeho střeše.


Veletrh Střechy Praha přinesl mnoho novinek a velký zájem návštěvníků!

15. 2. 2014

Již 16. odborný veletrh STŘECHY PRAHA proběhl společně s 10. ročníkem veletrhu úspor energií a alternativních zdrojů SOLAR PRAHA a 2. ročníkem veletrhu ŘEMESLO PRAHA ve dnech 23. – 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal 2. ročník veletrhu FOR PASIV.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+