Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Slunce vám dobije i akumulátory domácích spotřebičů

27. 07. 2014

Využívání energie slunce dnes patří mezi běžné formy alternativních zdrojů energie. Kromě ohřevu vody a obvyklé formy získávání elektřiny nyní můžeme pomocí solární energie i napájet akumulátory, používané u řady menších domácích spotřebičů. Člověk si v této době ani neuvědomí, kolik domácích spotřebičů dnes funguje na akumulátory, které se nabíjejí neustále a spotřebují nemalé množství elektrické energie. Přitom všechny takové přístroje už lze nabíjet prakticky zdarma.

více »

Nová aplikace pro ovládání tepelných čerpadel Panasonic Aquarea

24. 09. 2012

Společnost Panasonic představuje novou aplikaci IntesisHome, umožňující na dálku ovládat výkonná tepelná čerpadla řady Aquarea. Program z dílny přední španělské softwarové společnosti Intesis Software lze stáhnout z internetových obchodů AppStore a Google Play. K ovládání pak lze použít libovolný chytrý telefon, tablet nebo počítač s internetovým připojením.


Stále dokonalejší zateplení

17. 09. 2012

Společnost LB Cemix, s.r.o., zabývající se výrobou zateplovacích systémů, omítkových a maltových směsí a dalších stavebních hmot zúročila své know-how, když ve svých vývojových laboratořích vyvinula zateplovací systém nové generace CEMIX THERM P SILVER, který získal hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Nový zateplovací systém Cemix THERM P SILVER vychází z prověřeného systému Cemix THERM P. Díky jeho vylepšeným tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant než v případě bílého polystyrenu, nebo naopak zajistit o 20 % vyšší účinnost zateplení při zachování původní tloušťky.


Ušetřete peníze i čas. Pořiďte si myčku

12. 09. 2012

Dříve vzbuzovala vášnivé diskuze, dnes je v mnoha domácnostech nepostradatelná. Myčka nádobí musela mnohým dlouho a složitě dokazovat, že přispívá k úspoře vody a že je rozhodně užitečným pomocníkem. Doba mezitím výrazně pokročila a výrobci přišli s řadou nových funkcí a vylepšení.


Zateplujte již při stavbě domu

08. 09. 2012

Revoluční cihelné zdivo POROTHERM T Profi představuje moderní stavební materiál, který účinně spojuje vlastnosti dvou tradičních přírodních materiálů – pálené hlíny a tepelného izolantu (minerální vaty). Umožňuje tak jednoduchou a rychlou výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů bez nutnosti dodatečného zateplení fasády. Úspory nákladů na zateplení fasády a následné vytápění domu jsou značné. Zdivo umožňuje prostup vodních par, vytváří předpoklad pro zdravé a příjemné bydlení.


Teplá cihla s polystyrenovými kuličkami

02. 08. 2012

Každoročně v českých domácnostech stoupá cena energií. Nejvýraznější nárůst jsme pocítili od roku 2008, kdy se cena elektrické energie zvýšila o 31 %, cena plynu dokonce o 53 %. Současné trendy ve stavebnictví tak logicky kladou důraz na tepelnou ochranu budov. Výrobci stavebních materiálů se předhánějí v nabídce nejrůznějších izolačních materiálů a technologií.


Snadný výběr regulačního ventilu s mobilní aplikací

30. 07. 2012

Siemens nabízí aplikaci „Combi Valve Sizer“ pro mobilní telefon iPhone, který umožňuje snadno vyhledat kombiventil a odpovídající pohon řady Acvatix vhodný pro konkrétní úlohu. Nová aplikace je k dispozici zdarma a využijí ji zejména projektanti a montéři. „Combi Valve Sizer“ funguje v telefonech iPhone s operačním systémem iOS 4.3.3 nebo vyšším. V Apple App Store jsou nyní zdarma k dispozici verze v německém a anglickém jazyce. Verze v dalších jazycích se připravují. Aplikace nevyžaduje přístup k internetu, s výjimkou stahování katalogových listů.


Pro vylepšení interiéru

21. 06. 2012

Letošní novinkou v oblasti sádrokartonových desek Knauf je TOPAS. Tato deska splňuje náročné požadavky na vysokou únosnost stěn pro zavěšení různých předmětů, například kuchyňských linek. Současně je tato deska schopna plnit i funkci deskové statické výztuže u rámových konstrukcí (ocelové i dřevěné skeletové konstrukce). Tyto vylepšené vlastnosti byly docíleny zvýšenou hustotou jádra desky. Deska TOPAS není tak tvrdá a odolná jako například Diamant, ale kromě uvedené pevnosti splňuje dostatečně i protipožární vlastnosti.


Nové tepelné čerpadlo s ještě vyšším účinkem

13. 06. 2012

Společnost Panasonic uzavřela partnerství s firmou Cool Planet, součástí koncernu British Gas zaměřenou na výrobu a instalaci zařízení využívajících obnovitelnou energii. Cílem spolupráce je vývoj ekologického vytápěcího systému pro budovu BASF House, tedy pro součást významného projektu Creative Energy Homes Project, který organizuje univerzita v britském Nottinghamu.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+