Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

ČR může splnit kvótu 45 % pro zpětný odběr elektra a baterií

4. 2. 2016

Ekologické chování podporuje Evropská unie různě. Po členských státech například požaduje, aby byly legislativně důslednější v oblasti sběru a recyklace staré elektroniky a baterií. I proto musí podle nové směrnice státy EU v letošním roce vybrat zpět 45 % všech vysloužilých elektrozařízení, ale i přenosných baterií a akumulátorů, které se dostaly do prodeje za poslední tři roky. Přestože jsou evropské nároky vysoké, skupina REMA svými průběžnými výsledky dokládá, že této povinné kvóty lze dosáhnout.

více »

Venkovní žaluzie chrání proti světlu i šetří energie ze vytápění

26. 12. 2013

V mnoha kulturách se lidé naučili, že nežádoucímu vyhřívání se dá vyhnout zastíněním sluneční strany domu v letním období. Vhodné vnější stínění dokáže zajistit takové klima vnitřního prostředí, že v létě není třeba používat klimatizaci a v zimě lze snížit nároky na vytápění.


Češi nevědí, jak správně zateplovat

19. 12. 2013

Přesto, že si Češi uvědomují výhody zateplení, stále mnoho z nich podceňuje tloušťku izolace. Z ankety pro Sdružení EPS ČR na webovém portále Okolobytu.cz vyplývá alarmující zjištění – dvě třetiny respondentů mají obvodové zdi zateplené deskami EPS o tloušťce menší než 15 cm, více než čtvrtina přiznala dokonce pouhých 5 až 10 cm.


Stříkané izolace - jak se v nich správně orientovat?

14. 12. 2013

Zateplování, jako jedna z nejúčinnějších forem snižování energetické náročnosti ve stavebnictví, má řadu podob. Z pohledu jednotlivého stavebníka je velkým tématem především výběr vhodné tepelné izolace. V nabídkách firem mají pevné místo také stříkané pěnové izolace, které patří mezi progresivní stavební materiály. Jak ale poznat, že jsou na stavbě použity v odpovídající kvalitě?


Co nového přinesou lednové veletrhy STŘECHY, SOLAR a ŘEMESLO PRAHA 2014?

10. 12. 2013

Vystavovatelé a návštěvníci mají ve dnech 23. – 25. 1. 2014 opět jedinečnou možnost potkat se jednou za rok na největší události v branži. Na výstavišti v Praze Letňanech proběhne veletrh Střechy Praha, společně s veletrhem úspor energií Solar Praha a veletrhem pro řemeslo a vybavení řemeslníků Řemeslo Praha.


Poznejte výhody LED

6. 12. 2013

S technologickými novinkami se denně setkáváme jako na běžícím pásu. Ne jinak tomu je na poli světelných zdrojů. O „LEDkách“ víme, že oproti klasickým žárovkám jsou nesrovnatelně úspornější a odolnější. Vydrží hrubší zacházení, některé jsou i nerozbitné. Neobsahují rtuť a hodí jak do interiéru tak exteriéru. Jak si ale má zákazník vybrat skutečně vhodný zdroj světla do svého svítidla, aniž by pak litoval, že mu svítidlo nesvítí tak, jak chtěl, nebo že světelný zdroj nevydrží to co má?


Zateplujete správně?

19. 11. 2013

Podle interních statistik Sdružení EPS ČR prodali výrobci pěnového polystyrenu během 1. pololetí 2013 zateplovacím firmám pěnový polystyren o průměrné tloušťce 12,1 cm. Přitom minimální doporučená tloušťka pro zajištění požadované energetické náročnosti budovy má podle odborníků činit alespoň 15 cm. To platí při uvažování současných investičních nákladů a velmi malých změn cen energie.


Která okna umí ušetřit až 76 % energie?

17. 11. 2013

Výměna starých oken za nová a kvalitní jsou jedním ze základních kroků na cestě k úsporám energií. Výměna se rozhodně vyplatí. Kromě toho nebudete muset slevovat ani z vysokých nároků na vzhled. K tomu přispívá i vhodná kombinace materiálů. Požadavky splňuje například vysoce kvalitní plastový profil a vnější pohledově designová hliníková obložka.


Zateplení fasády vám pomůže ušetřit

11. 11. 2013

Vkrádá se vám do domu zima a vy tak musíte stále častěji pouštět topení na maximum? Na únik tepla může mít vliv špatné nebo nulové zateplení fasády. Obložení vnějších zdí nemá pouze zateplovací funkci. Dokáže vás chránit také před větrem a hlukem, což oceníte zejména, bydlíte-li v blízkosti rušné silnice.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+