Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Stavební veletrh FOR ARCH navštívilo více návštěvníků než vloni

24. 09. 2014

V sobotu 20. září 2014 skončil 25. ročník mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH spolu se souběžnými veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER. Největší události ve stavebnictví v ČR se zúčastnilo 830 vystavovatelů na výstavní ploše 38 800 m2. Příležitost seznámit se se stavebními no­vinkami a technologiemi si nenechalo ujít 74 850 tisíc lidí, o 5 % více než v loňském roce. Příští ročník proběhne v termínu 15. – 19. 9. 2015.

více »

Svobodné bydlení s materiály Fermacell

30. 09. 2012

V druhé polovině srpna byl ve Zlíně nedaleko filmových ateliérů otevřen nový prezentační Freedomek z dílny architekta Marka Štěpána ze společnosti Freedomky s.r.o. Brno. Zlínský objekt, označený jako Freedomek M (medium), představuje novou generaci domů z nabídky tuzemského lídra a tvůrce trhu v oblasti svobodného bydlení. Základním plošným konstrukčním materiálem i tohoto nového Freedomku jsou sádrovláknité desky Fermacell a Fermacell Vapor.


Nová aplikace pro ovládání tepelných čerpadel Panasonic Aquarea

24. 09. 2012

Společnost Panasonic představuje novou aplikaci IntesisHome, umožňující na dálku ovládat výkonná tepelná čerpadla řady Aquarea. Program z dílny přední španělské softwarové společnosti Intesis Software lze stáhnout z internetových obchodů AppStore a Google Play. K ovládání pak lze použít libovolný chytrý telefon, tablet nebo počítač s internetovým připojením.


Stále dokonalejší zateplení

17. 09. 2012

Společnost LB Cemix, s.r.o., zabývající se výrobou zateplovacích systémů, omítkových a maltových směsí a dalších stavebních hmot zúročila své know-how, když ve svých vývojových laboratořích vyvinula zateplovací systém nové generace CEMIX THERM P SILVER, který získal hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Nový zateplovací systém Cemix THERM P SILVER vychází z prověřeného systému Cemix THERM P. Díky jeho vylepšeným tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant než v případě bílého polystyrenu, nebo naopak zajistit o 20 % vyšší účinnost zateplení při zachování původní tloušťky.


Ušetřete peníze i čas. Pořiďte si myčku

12. 09. 2012

Dříve vzbuzovala vášnivé diskuze, dnes je v mnoha domácnostech nepostradatelná. Myčka nádobí musela mnohým dlouho a složitě dokazovat, že přispívá k úspoře vody a že je rozhodně užitečným pomocníkem. Doba mezitím výrazně pokročila a výrobci přišli s řadou nových funkcí a vylepšení.


Zateplujte již při stavbě domu

08. 09. 2012

Revoluční cihelné zdivo POROTHERM T Profi představuje moderní stavební materiál, který účinně spojuje vlastnosti dvou tradičních přírodních materiálů – pálené hlíny a tepelného izolantu (minerální vaty). Umožňuje tak jednoduchou a rychlou výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů bez nutnosti dodatečného zateplení fasády. Úspory nákladů na zateplení fasády a následné vytápění domu jsou značné. Zdivo umožňuje prostup vodních par, vytváří předpoklad pro zdravé a příjemné bydlení.


Teplá cihla s polystyrenovými kuličkami

02. 08. 2012

Každoročně v českých domácnostech stoupá cena energií. Nejvýraznější nárůst jsme pocítili od roku 2008, kdy se cena elektrické energie zvýšila o 31 %, cena plynu dokonce o 53 %. Současné trendy ve stavebnictví tak logicky kladou důraz na tepelnou ochranu budov. Výrobci stavebních materiálů se předhánějí v nabídce nejrůznějších izolačních materiálů a technologií.


Snadný výběr regulačního ventilu s mobilní aplikací

30. 07. 2012

Siemens nabízí aplikaci „Combi Valve Sizer“ pro mobilní telefon iPhone, který umožňuje snadno vyhledat kombiventil a odpovídající pohon řady Acvatix vhodný pro konkrétní úlohu. Nová aplikace je k dispozici zdarma a využijí ji zejména projektanti a montéři. „Combi Valve Sizer“ funguje v telefonech iPhone s operačním systémem iOS 4.3.3 nebo vyšším. V Apple App Store jsou nyní zdarma k dispozici verze v německém a anglickém jazyce. Verze v dalších jazycích se připravují. Aplikace nevyžaduje přístup k internetu, s výjimkou stahování katalogových listů.


Pro vylepšení interiéru

21. 06. 2012

Letošní novinkou v oblasti sádrokartonových desek Knauf je TOPAS. Tato deska splňuje náročné požadavky na vysokou únosnost stěn pro zavěšení různých předmětů, například kuchyňských linek. Současně je tato deska schopna plnit i funkci deskové statické výztuže u rámových konstrukcí (ocelové i dřevěné skeletové konstrukce). Tyto vylepšené vlastnosti byly docíleny zvýšenou hustotou jádra desky. Deska TOPAS není tak tvrdá a odolná jako například Diamant, ale kromě uvedené pevnosti splňuje dostatečně i protipožární vlastnosti.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+