Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Rockwool vylepšil izolační desku se zkosenými hranami FASROCK G

2. 4. 2016

Zateplení stropů sklepů nebo garaží pod obytnými prostory se nepřikládá taková důležitost, jak by si tyto části domu zasloužily. Teplo z vytápěných místností však může těmito prostory unikat a jsou také častou příčinou pocitu chladu od podlahy.

více »

Nové plynové ohřívače vody - bezpečnost a vysoká hygiena provozu

10. 1. 2014

Plynové zásobníkové ohřívače vody patří k nejoblíbenějším řešením všude tam, kde máme vyšší nároky na spotřebu teplé vody. Vybírat můžeme podle objemu, výkonu i provedení. Trh nabízí nespočet typů, pro nás by ale měly být rozhodující takové, které jsou vybaveny i bezpečnostními prvky a zaručují vysokou hygienu provozu a snadnou údržbu.


Nepodceňujte technické parametry osvětlení

4. 1. 2014

Osvětlení se stalo nedílným prvkem designu interiéru. Přitom však nesmíme zapomínat na jeho primární funkci – osvětlovat požadovaný prostor. Vzhled svítidel by proto neměl být nadřazen nad technické parametry. Pro správné osvětlení prostoru je neméně důležitá i volba vhodného světelného zdroje (žárovka, zářivka, LED…). Monopol žárovek v domácnostech postupně nahrazují kompaktní a lineární zářivky a v poslední době i zdroje LED. Hlavním důvodem je nižší spotřeba elektrické energie a výrazně vyšší životnost světelných zdrojů. Pro lepší orientaci v množství různých typů světelných zdrojů uvádím jejich nejdůležitější parametry.


Proti poškození přízemních částí domu pomůže bezkontaktní fasáda a zateplení

2. 1. 2014

Zateplení a s tím související rekonstrukce fasády jsou dnes nejčastější investicí majitelů bytových domů. Přes 90 % z nich se přitom rozhodne pro kontaktní zateplovací systém, především kvůli ceně a rychlosti. Přízemní části domu jsou však vystaveny zvýšenému namáhání běžného provozu. K tomu ještě přistupuje vysoké riziko napadení vandalů. Situaci pomáhá řešit zateplení těchto přízemních namáhaných prostor odolnějším bezkontaktním systémem.


Venkovní žaluzie chrání proti světlu i šetří energie ze vytápění

26. 12. 2013

V mnoha kulturách se lidé naučili, že nežádoucímu vyhřívání se dá vyhnout zastíněním sluneční strany domu v letním období. Vhodné vnější stínění dokáže zajistit takové klima vnitřního prostředí, že v létě není třeba používat klimatizaci a v zimě lze snížit nároky na vytápění.


Češi nevědí, jak správně zateplovat

19. 12. 2013

Přesto, že si Češi uvědomují výhody zateplení, stále mnoho z nich podceňuje tloušťku izolace. Z ankety pro Sdružení EPS ČR na webovém portále Okolobytu.cz vyplývá alarmující zjištění – dvě třetiny respondentů mají obvodové zdi zateplené deskami EPS o tloušťce menší než 15 cm, více než čtvrtina přiznala dokonce pouhých 5 až 10 cm.


Stříkané izolace - jak se v nich správně orientovat?

14. 12. 2013

Zateplování, jako jedna z nejúčinnějších forem snižování energetické náročnosti ve stavebnictví, má řadu podob. Z pohledu jednotlivého stavebníka je velkým tématem především výběr vhodné tepelné izolace. V nabídkách firem mají pevné místo také stříkané pěnové izolace, které patří mezi progresivní stavební materiály. Jak ale poznat, že jsou na stavbě použity v odpovídající kvalitě?


Co nového přinesou lednové veletrhy STŘECHY, SOLAR a ŘEMESLO PRAHA 2014?

10. 12. 2013

Vystavovatelé a návštěvníci mají ve dnech 23. – 25. 1. 2014 opět jedinečnou možnost potkat se jednou za rok na největší události v branži. Na výstavišti v Praze Letňanech proběhne veletrh Střechy Praha, společně s veletrhem úspor energií Solar Praha a veletrhem pro řemeslo a vybavení řemeslníků Řemeslo Praha.


Poznejte výhody LED

6. 12. 2013

S technologickými novinkami se denně setkáváme jako na běžícím pásu. Ne jinak tomu je na poli světelných zdrojů. O „LEDkách“ víme, že oproti klasickým žárovkám jsou nesrovnatelně úspornější a odolnější. Vydrží hrubší zacházení, některé jsou i nerozbitné. Neobsahují rtuť a hodí jak do interiéru tak exteriéru. Jak si ale má zákazník vybrat skutečně vhodný zdroj světla do svého svítidla, aniž by pak litoval, že mu svítidlo nesvítí tak, jak chtěl, nebo že světelný zdroj nevydrží to co má?
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+