Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Experti budou v Brně radit ohledně pasivních domů

20. 10. 2014

Zeptat se na nejlepší izolaci, zkonzultovat plánek vysněného bydlení nebo najít architekta, který umí stavět energeticky úsporné domy? Návštěvníci doprovodného programu konference Pasivní domy 2014 budou moci využít všech těchto služeb zdarma. Doprovodný program mezinárodní konference pro ně bude otevřen v pátek 31. října od 9 do 18 hodin a v sobotu 1. listopadu od 9 do 16 hodin v brněnském Kongresovém centru. Vstup je bezplatný.

více »

Energeticky efektivní svítidlo

03. 10. 2012

Výhody efektivního LED osvětlení s módním designem v sobě kombinuje nové svítidlo QOD AGENTTM od společnosti OSRAM. Celkem 16 vysoce výkonných LED diod přinese do každého domova energeticky účinné teple bílé světlo. A díky smaltovanému provedení svítidla ve dvou barevných odstínech s lakovanou přední stranou v dalších sedmi odstínech poutavě doplňuje jakoukoli ložnici, dětský pokoj nebo obývací pokoj. Svítidlo dále nabízí široký úhel vyzařování 45 stupňů, dlouhou životnost 30 000 hodin, příkon 4 W i barvu světla 3000 Kelvinů umožňují použít svítidlo QOD AGENTTM jako světelný zdroj pro čtení, pro osvětlení pracovního místa nebo jako světelný doplněk pro vstupní halu. Rozměry svítidla QOD AGENTTM jsou 90×90×247 mm.


Svobodné bydlení s materiály Fermacell

30. 09. 2012

V druhé polovině srpna byl ve Zlíně nedaleko filmových ateliérů otevřen nový prezentační Freedomek z dílny architekta Marka Štěpána ze společnosti Freedomky s.r.o. Brno. Zlínský objekt, označený jako Freedomek M (medium), představuje novou generaci domů z nabídky tuzemského lídra a tvůrce trhu v oblasti svobodného bydlení. Základním plošným konstrukčním materiálem i tohoto nového Freedomku jsou sádrovláknité desky Fermacell a Fermacell Vapor.


Nová aplikace pro ovládání tepelných čerpadel Panasonic Aquarea

24. 09. 2012

Společnost Panasonic představuje novou aplikaci IntesisHome, umožňující na dálku ovládat výkonná tepelná čerpadla řady Aquarea. Program z dílny přední španělské softwarové společnosti Intesis Software lze stáhnout z internetových obchodů AppStore a Google Play. K ovládání pak lze použít libovolný chytrý telefon, tablet nebo počítač s internetovým připojením.


Stále dokonalejší zateplení

17. 09. 2012

Společnost LB Cemix, s.r.o., zabývající se výrobou zateplovacích systémů, omítkových a maltových směsí a dalších stavebních hmot zúročila své know-how, když ve svých vývojových laboratořích vyvinula zateplovací systém nové generace CEMIX THERM P SILVER, který získal hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Nový zateplovací systém Cemix THERM P SILVER vychází z prověřeného systému Cemix THERM P. Díky jeho vylepšeným tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant než v případě bílého polystyrenu, nebo naopak zajistit o 20 % vyšší účinnost zateplení při zachování původní tloušťky.


Ušetřete peníze i čas. Pořiďte si myčku

12. 09. 2012

Dříve vzbuzovala vášnivé diskuze, dnes je v mnoha domácnostech nepostradatelná. Myčka nádobí musela mnohým dlouho a složitě dokazovat, že přispívá k úspoře vody a že je rozhodně užitečným pomocníkem. Doba mezitím výrazně pokročila a výrobci přišli s řadou nových funkcí a vylepšení.


Zateplujte již při stavbě domu

08. 09. 2012

Revoluční cihelné zdivo POROTHERM T Profi představuje moderní stavební materiál, který účinně spojuje vlastnosti dvou tradičních přírodních materiálů – pálené hlíny a tepelného izolantu (minerální vaty). Umožňuje tak jednoduchou a rychlou výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů bez nutnosti dodatečného zateplení fasády. Úspory nákladů na zateplení fasády a následné vytápění domu jsou značné. Zdivo umožňuje prostup vodních par, vytváří předpoklad pro zdravé a příjemné bydlení.


Teplá cihla s polystyrenovými kuličkami

02. 08. 2012

Každoročně v českých domácnostech stoupá cena energií. Nejvýraznější nárůst jsme pocítili od roku 2008, kdy se cena elektrické energie zvýšila o 31 %, cena plynu dokonce o 53 %. Současné trendy ve stavebnictví tak logicky kladou důraz na tepelnou ochranu budov. Výrobci stavebních materiálů se předhánějí v nabídce nejrůznějších izolačních materiálů a technologií.


Snadný výběr regulačního ventilu s mobilní aplikací

30. 07. 2012

Siemens nabízí aplikaci „Combi Valve Sizer“ pro mobilní telefon iPhone, který umožňuje snadno vyhledat kombiventil a odpovídající pohon řady Acvatix vhodný pro konkrétní úlohu. Nová aplikace je k dispozici zdarma a využijí ji zejména projektanti a montéři. „Combi Valve Sizer“ funguje v telefonech iPhone s operačním systémem iOS 4.3.3 nebo vyšším. V Apple App Store jsou nyní zdarma k dispozici verze v německém a anglickém jazyce. Verze v dalších jazycích se připravují. Aplikace nevyžaduje přístup k internetu, s výjimkou stahování katalogových listů.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+