Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Jaké přednosti při zateplení přináší kamenná vlna?

20. 04. 2014

Kamenná vlna dokáže dobře izolovat zvuk, má nízkou tepelnou vodivost, je nehořlavá, dobře těsní, je prodyšná, lze ji jednoduše upravit na potřebnou velikost. Spolu s tím vzdoruje plísním i chemickým látkám. Navíc prodlužuje životnost samotné stavby. Díky těmto vlastnostem je ideálním tepelným izolantem prakticky pro jakoukoli konstrukci.

více »

Komfort pro Vaše potraviny

29. 05. 2012

Nové chladničky v sobě kombinují inovativní technologie i dokonalý design. Propracovaný systém uchování čerstvosti se zodpovědně postará o uchování nejrůznějších druhů potravin včetně ovoce, zeleniny nebo masa. Ovšem neméně důležitým faktorem při výběru nové chladničky je stále častěji důraz na energetickou úspornost. A to je důvod, proč nové monoklimatické chladničky a mrazáky s funkcí noFrost od Siemens spadají do energeticky přátelské třídy A++.


Úspora energie díky stínící technice

28. 05. 2012

V souladu se současnými trendy v architektuře je dnes již většina nově vznikajících projektů navrhována tak, aby byl dům co nejúspornější a efektivně využíval energii ze slunečního záření. Velká okna nasměrovaná k jihu nebo západu jsou klasickým příkladem. Aby se však takto navržené dispozice, jež slunce v zimě napomáhá vyhřívat, neproměnily v letních měsících v místo připomínající spíše saunu, je třeba myslet také na účinný stínicí systém. Ideální řešení představují předokenní rolety s automatickým pohonem, nyní také s integrovaným solárním panelem.


Štve vás smrad z výfuku a drahý benzin? Tankujte bio

18. 05. 2012

Biopaliva tankujeme do nádrží aut vlastně všichni. Alternativní pohon má svá pozitiva: snižuje spotřebu fosilních zdrojů a je také levnější. Odpůrci ale tvrdí, že zelené nafty nebo benzinu potřebujeme do nádrže víc a palivo je méně výhřevné.
Jsou biopaliva jen módním výstřelkem? Lidé z firmy Shell, která je jedním z největších prodejců biopaliv na světě, si to nemyslí. „Biopaliva jsou oblastí, na kterou se Shell zaměřuje a investuje do jejich vývoje,“ potvrzuje Petr Šindler ze Shellu a dodává, že otevřený prostor vidí zejména v biopalivech druhé generace. V České republice však tato firma zatím zavedení biopaliv na trh neplánuje.
Biopaliva podporuje také Unie, která chce dále bojovat s emisemi a podporovat využití obnovitelných zdrojů energie. Recept jak zvýšit podíl bioložky v palivech vítá i Agrární komora České republiky. „Vzhledem k průměrnému stáří aut se zážehovým motorem, musí být do roku 2018 na českém trhu zhruba pět procent benzinu s obsahem bioetanolu,“ uvádějí zástupci společnosti ČAPPO. Podle nich ale používání směsí s vyšším obsahem biosložky způsobí, že řidiči budou muset vyměnit starší auta za nová. Odhadují tedy, že u nás budou ještě minimálně dvacet let řidiči tankovat převážně fosilní paliva.
Více informací najdete na www.nazeleno.cz


Pro ekologické sprchování stačí dva litry vody!

03. 05. 2012

Sprchování miluje snad každý. Ranní či večerní rituál odplavení špíny a stresu je zkrátka nepostradatelnou součástí dne. Ale. Voda se v 21. století stává stále vzácnějším zdrojem. A tak dlouhé minuty strávené ve sprše nejsou zrovna tou nejlepší cestou, jak spotřebu vzácné pitné vody snížit.


Zateplením předcházíme respiračním onemocněním

28. 04. 2012

Až 90 % našeho života trávíme v místnostech, jejichž kvalita přitom významným způsobem ovlivňuje naše zdraví. Studie totiž prokázaly vliv tepelných izolací budov na snížení respiračních onemocnění až o 50 %, pozitivně se podílejí i na snížení úmrtnosti v zimě. Podle novozélandské studie došlo v souvislosti se zateplením domů k výraznému zlepšení zdravotního stavu obyvatel, a to asi o 10 %. Dospělí i děti trpěli méně dýchavičností, rýmou a vyhýbali se jim i další respirační problémy.


Detektory co šetří spotřebu

03. 04. 2012

Inteligentní udržování stálé úrovně osvětlení a řízení parametrů vnitřního prostředí podle aktuální potřeby zajišťují, že kanceláře, vstupní haly, chodby a obchodní prostory jsou vždy osvětleny a vytápěny, resp. chlazeny bez zbytečných ztrát energie při zachování komfortních podmínek. Společnost Siemens rozšířila nabídku produktů řady Gamma, které pomáhají snižovat spotřebu energie v budovách, o dva nové detektory pohybu a přítomnosti osob.


Cihly s minelální izolací pro vyšší tepelnou izolaci

11. 03. 2012

Rádi byste si postavili rodinný dům, ale bojíte se, že jeho provoz bude energeticky náročný? Snížit náklady na spotřebu energií vám může pomoci cihla plněná minerální vatou, která dodá zdivu potřebné tepelně – izolační vlastnosti bez nutnosti dodatečného zateplování fasády. S cihlami POROTHERM 42,5 T Profi společnosti Wienerberger je možné postavit energeticky nenáročné bydlení, které bude sloužit několika generacím. Cihly mají totiž výborné tepelně izolační a akumulační vlastnosti – v zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku naopak zabraňují přehřátí. Další výhodou tohoto věky prověřeného přírodního materiálu je velmi dlouhá životnost.


Naturdom přináší komplexní řešení dřevostavby

10. 03. 2012

Minerální izolace Knauf Insulation s ekologickou ECOSE Technology je pro své vlastnosti oblíbeným izolačním materiálem používaným také v dřevostavbách. Vedle vynikajících tepelně izolačních parametrů totiž jako jediná neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a přidaná barviva. Knauf Insulation se nyní rozhodl uvést na trh certifikované skladby dřevodomů s izolací Natur. Ty jsou určeny jak jednotlivým zájemcům o vlastní dřevodům, tak výrobcům dřevostaveb a stavebním firmám.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+