Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Ročně umírají stovky lidí na otravu oxidem uhelnatým

24. 4. 2015

V Česku jsou ročně evidovány až stovky smrtelných případů otravy oxidem uhelnatým, jednou z hlavních příčin je přitom nedostatečná údržba plynových spotřebičů v domácnostech. Alarmující situaci se rozhodla řešit také společnost E.ON, která nově nabízí službu E.ON Servis kotlů. V rámci ní budou servisní partneři zákazníkům pravidelně kontrolovat stav plynových spotřebičů a odstraňovat možná rizika. Služba je prozatím nabízena na území jižních Čech a na Vysočině. Při objednání služby získá navíc zákazník slevu až 1 000 korun na své příští vyúčtování plynu.

více »

Foukaná izolace představuje rychlé a efektivní řešení

25. 9. 2013

Foukané izolace jsou v Česku rok od roku oblíbenější. Mohou za to rostoucí požadavky na energetickou účinnost staveb a trendy moderního stavitelství. Aplikace je rychlá a při foukání se spotřebuje všechen materiál beze zbytku.


Navštivte veletrh úspor energií Solar Praha

14. 9. 2013

Ve dnech 23. až 25. ledna 2014 se uskuteční jubilejní 10. veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů energie SOLAR PRAHA. Souběžně se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech budou konat veletrhy Střechy Praha a Řemeslo Praha.


Sluneční záření může využít každá domácnost

21. 8. 2013

Fotovoltaika využívá sluneční záření a přeměňuje ho na elektřinu. K přeměně elektřiny se využívá fotoelektrického jevu na velkoplošných polovodičových fotodiodách. Zajímáte se o využití fotovoltaiky v domácnosti? Navštivte Výstavu fotovoltaiky!


Dřevostavba zvládne i extrémní výkyvy teplot

23. 7. 2013

Vedra i extrémní mrazy – to jsou dnes již poměrně běžné scénáře jak letních, tak zimních měsíců. V této souvislosti nás pochopitelně zajímá, jaké stavby jsou schopny nám přinést příjemné vnitřní klima.


Výměnou oken za energeticky úsporná ušeříme až třetinu nákladů na vytápění

17. 7. 2013

Právě okny nám uniká značná část tepla. Výměna na nové typy s podstatně lepšími tepelně-izolačními parametry je proto jedním z nejdůležitějších kroků k úsporám energií. Ušetřit můžeme až kolem 30 % nákladů na vytápění, proto se při výměně oken rozhodně vyplatí volit kvalitní typy s garantovanými vlastnostmi. Jednu z novinek právě nyní představila společnost Schüco.


Energeticky úsporné bydlení doplňuje vysoká kvalita vzduchu

30. 5. 2013

Nízkoenergetické a energeticky pasivní byty nás lákají zejména díky nízké spotřebě energie a šetrnosti k životnímu prostředí. „Ceny energií neustále rostou a již nyní tvoří nezanedbatelnou položku v rodinném rozpočtu. Úspory jsou viditelné zejména v nákladech na vytápění, které jsou v energeticky úsporných projektech 4–6krát nižší než u běžných novostaveb. Energeticky pasivní budova spotřebuje méně než 15 kWh/m2 za rok, běžná novostavba 90 kWh/m2/rok. Roční úspora v platbách za energii tak při současných cenách činí 7 000 až 15 000 korun. Podíl na úsporách má i řízená výměna vzduchu. Kromě toho přináší i další přednosti.


Jak v létě ušetřit náklady na klimatizaci?

11. 5. 2013

Na teplé sluneční dny se již všichni těšíme, ale je jasné, že nic by se nemělo přehánět. V domácnosti si chceme udržet příjemný chládek, kde se můžeme před slunečními paprsky občas schovat. Poradíme vám, jak se doma bránit horku a přitom ušetřit na energiích za klimatizaci.


"Rekonstrukce jsou šancí, kterou je třeba využít dnes", dozvědí se návštěvníci brněnského veletrhu

21. 4. 2013

Kvalitní rekonstrukce vyžaduje mnohem víc než výměnu oken a zateplení fasády. Proto bude na IBF Stavebních veletrzích v Brně (23. – 27. dubna 2013) poprvé představena interaktivní expozice „Rekonstrukce panelového domu“, kterou pro návštěvníky z řad odborníků i veřejnosti připravilo Centrum pasivního domu a jeho partneři. Doprovodný program brněnských veletrhů bude věnovaný komplexnímu přístupu k rekonstrukcím bytů a domů.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+