Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

6 tipů, které vám pomůžou ušetřit za energie

23. 07. 2014

Kroutíte nevěřícně hlavou nad každým vyúčtováním za energie? Šetříte, kde se dá, ale stále platíte více, než byste si představovali? Pak právě pro vás přinášíme 5 tipů a rad, jak ušetřit na energiích.

více »

Ušetřete peníze i čas. Pořiďte si myčku

12. 09. 2012

Dříve vzbuzovala vášnivé diskuze, dnes je v mnoha domácnostech nepostradatelná. Myčka nádobí musela mnohým dlouho a složitě dokazovat, že přispívá k úspoře vody a že je rozhodně užitečným pomocníkem. Doba mezitím výrazně pokročila a výrobci přišli s řadou nových funkcí a vylepšení.


Zateplujte již při stavbě domu

08. 09. 2012

Revoluční cihelné zdivo POROTHERM T Profi představuje moderní stavební materiál, který účinně spojuje vlastnosti dvou tradičních přírodních materiálů – pálené hlíny a tepelného izolantu (minerální vaty). Umožňuje tak jednoduchou a rychlou výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů bez nutnosti dodatečného zateplení fasády. Úspory nákladů na zateplení fasády a následné vytápění domu jsou značné. Zdivo umožňuje prostup vodních par, vytváří předpoklad pro zdravé a příjemné bydlení.


Teplá cihla s polystyrenovými kuličkami

02. 08. 2012

Každoročně v českých domácnostech stoupá cena energií. Nejvýraznější nárůst jsme pocítili od roku 2008, kdy se cena elektrické energie zvýšila o 31 %, cena plynu dokonce o 53 %. Současné trendy ve stavebnictví tak logicky kladou důraz na tepelnou ochranu budov. Výrobci stavebních materiálů se předhánějí v nabídce nejrůznějších izolačních materiálů a technologií.


Snadný výběr regulačního ventilu s mobilní aplikací

30. 07. 2012

Siemens nabízí aplikaci „Combi Valve Sizer“ pro mobilní telefon iPhone, který umožňuje snadno vyhledat kombiventil a odpovídající pohon řady Acvatix vhodný pro konkrétní úlohu. Nová aplikace je k dispozici zdarma a využijí ji zejména projektanti a montéři. „Combi Valve Sizer“ funguje v telefonech iPhone s operačním systémem iOS 4.3.3 nebo vyšším. V Apple App Store jsou nyní zdarma k dispozici verze v německém a anglickém jazyce. Verze v dalších jazycích se připravují. Aplikace nevyžaduje přístup k internetu, s výjimkou stahování katalogových listů.


Pro vylepšení interiéru

21. 06. 2012

Letošní novinkou v oblasti sádrokartonových desek Knauf je TOPAS. Tato deska splňuje náročné požadavky na vysokou únosnost stěn pro zavěšení různých předmětů, například kuchyňských linek. Současně je tato deska schopna plnit i funkci deskové statické výztuže u rámových konstrukcí (ocelové i dřevěné skeletové konstrukce). Tyto vylepšené vlastnosti byly docíleny zvýšenou hustotou jádra desky. Deska TOPAS není tak tvrdá a odolná jako například Diamant, ale kromě uvedené pevnosti splňuje dostatečně i protipožární vlastnosti.


Nové tepelné čerpadlo s ještě vyšším účinkem

13. 06. 2012

Společnost Panasonic uzavřela partnerství s firmou Cool Planet, součástí koncernu British Gas zaměřenou na výrobu a instalaci zařízení využívajících obnovitelnou energii. Cílem spolupráce je vývoj ekologického vytápěcího systému pro budovu BASF House, tedy pro součást významného projektu Creative Energy Homes Project, který organizuje univerzita v britském Nottinghamu.


Komfort pro Vaše potraviny

29. 05. 2012

Nové chladničky v sobě kombinují inovativní technologie i dokonalý design. Propracovaný systém uchování čerstvosti se zodpovědně postará o uchování nejrůznějších druhů potravin včetně ovoce, zeleniny nebo masa. Ovšem neméně důležitým faktorem při výběru nové chladničky je stále častěji důraz na energetickou úspornost. A to je důvod, proč nové monoklimatické chladničky a mrazáky s funkcí noFrost od Siemens spadají do energeticky přátelské třídy A++.


Úspora energie díky stínící technice

28. 05. 2012

V souladu se současnými trendy v architektuře je dnes již většina nově vznikajících projektů navrhována tak, aby byl dům co nejúspornější a efektivně využíval energii ze slunečního záření. Velká okna nasměrovaná k jihu nebo západu jsou klasickým příkladem. Aby se však takto navržené dispozice, jež slunce v zimě napomáhá vyhřívat, neproměnily v letních měsících v místo připomínající spíše saunu, je třeba myslet také na účinný stínicí systém. Ideální řešení představují předokenní rolety s automatickým pohonem, nyní také s integrovaným solárním panelem.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+