Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Lidé si spočítají, zda se jim vyplatí energie ze slunce. Umožní to unikátní webová aplikace E.ON Sol

4. 8. 2017

Zbrusu nová a na českém internetu unikátní webová aplikace E.ON Solar spočítá a navrhne, jak co nejlépe využít solární energii v rodinném domě. Majitelé rodinných domů si tak mohou snadno a bez nutnosti hlubších znalostí porovnat různé varianty a technologie využití solární energie včetně nákladů, ročních úspor i návratnosti investice.

více »

Ovládejte vaši domácnost pomocí Smart TV

29. 5. 2014

Samsung spouští novou aplikaci pro ovládání domácnosti prostřednictvím chytrého televizoru, telefonu či tabletu. Díky nové technologii iNELS Home Control nyní lze mít pod kontrolou časové spínání světel (led, úsporné, halogenové i klasické žárovky), zapínání spotřebičů (ventilátory, přímotopy, čerpadla, zavlažování, zásuvky a další), garážová vrata, příjezdovou bránu, závory nebo kryt bazénu. Pod kontrolou lze mít z pohodlí pohovky také markýzy, žaluzie nebo kamerový systém, přičemž lze kombinovat na dálku i více úkonů najednou.


Jaké přednosti při zateplení přináší kamenná vlna?

20. 4. 2014

Kamenná vlna dokáže dobře izolovat zvuk, má nízkou tepelnou vodivost, je nehořlavá, dobře těsní, je prodyšná, lze ji jednoduše upravit na potřebnou velikost. Spolu s tím vzdoruje plísním i chemickým látkám. Navíc prodlužuje životnost samotné stavby. Díky těmto vlastnostem je ideálním tepelným izolantem prakticky pro jakoukoli konstrukci.


Teplo i náklady pomůže ušetřit i správně zvolená malta

12. 4. 2014

Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelně izolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy. Pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelně izolačních vlastnostech stavby podílí více, než bychom jako laici mysleli.


Investice do solárního ohřevu vody se vrátí i za 8 let. S návratností mohou pomoci dotace

7. 4. 2014

S jarními měsíci přichází čas na úvahy nad možným zdokonalením domácího systému pro ohřev teplé vody. Zajímavou a ekologickou cestou k úsporám energií je využití solární energie. Podle odborníků se investice do solárního termického systému pro ohřev teplé vody může vrátit i za 8 let. Návratnost navíc mohou významně urychlit dotace. Připravili jsme pro vás několik rad a informací, které je dobré před investicí do těchto zařízení vědět.


Syndrom nezdravých budov se nás týká více, než myslíme

25. 3. 2014

Cesta k bydlení s důrazem na úspory energie rozhodně patří mezi správná rozhodnutí. Vyměníme netěsnící okna, zateplíme dům. Pokud se ovšem v této souvislosti nebudeme věnovat odpovídajícímu řešení větrání, můžeme se i my zařadit mezi více než polovinu populace, pociťující následky tzv. syndromu nezdravých budov.


Uvažujete o venkovních žaluziích?

16. 3. 2014

Venkovní žaluzie nejsou žádnou novinkou. Podobný typ ochrany již dávno představovaly okenice. Ve srovnání se svými předchůdci jejich moderní nástupci odpovídají všem současným požadavkům. Spoléháme na úsporu energie, dokonalé zatemnění, ochranu proti hluku i zlodějům. Schopnosti venkovních žaluzií bychom rozhodně neměli podcenit.


Veletrhy bydlení ABF pomohou s interiérem snů!

14. 3. 2014

Také cítíte, že by si Vaše bydlení zasloužilo změnu? Už Vás trochu otravuje stejné pracovní prostředí? Pokud se vám nechce běhat po obchodech nebo nákupních centrech a raději byste měli všechny prodejce přehledně na jednom místě, pak je pro Vás tato pozvánka jako stvořená. Přijďte se podívat na jarní veletrhy ABF, které začínají již 20.3. na PVA EXPO PRAHA Letňany. Čeká na Vás přes 550 vystavovatelů, zajímavý doprovodný program a spousta novinek, na které dostanete navíc mimořádné veletržní slevy.


Trápí Vás vlhkost v domě?

6. 3. 2014

Nežádoucí vlhkost v domě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem teplovzdušné panely.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+