Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Úsporu a plnou kontrolu vytápění přináší nová aplikace pro chytré telefony

2. 1. 2015

Česká společnost ELKO EP aktualizovala aplikaci pro mobilní telefony, která snižuje náklady na vytápění, umožňuje dálkovou regulaci jednotlivých radiátorů nebo nastavení týdenního programu. Aplikace je určena jak pro aktuální novinku – bezdrátové sady iNELS, jejichž prodej byl zahájen přes internetový obchod Alza.cz, tak pro další systémy inteligentní elektroinstalace iNELS. Aplikace je určena pro mobilní telefony s Androidem a lze ji bezplatně stáhnout na Google Play.

více »

Údržba střešních oken se vyplatí!

5. 3. 2013

Kvalitní okno dokáže vydržet dlouhá léta, je ovšem potřeba občas jim věnovat alespoň základní péči. Je dobré si uvědomit, že obzvlášť střešní okno, vzhledem ke své instalaci na střeše budovy je vystavováno mnoha nepříznivým klimatickým vlivům. Ostrému slunečnímu záření v létě a sněhu a mrazu v zimních měsících. Bezúdržbová střešní okna


Vyzrajte na zdražování energií a pořiďte si tepelné čerpadlo!

2. 1. 2013

Trend navyšování cen energií bude podle odborníků pokračovat i v roce 2013. Hovoří se zhruba o 3% zdražení. Tepelné čerpadlo je vysoce úsporným a moderním zdrojem tepla, který může závislost na cenách energií snížit. V rodinném domě zajistí vytápění a ohřev vody za velmi nízkou cenu a s vysokým komfortem obsluhy. Přitom už zdaleka nejde o drahou a luxusní záležitost, při dnešních cenách energií se vám investice do tepelného čerpadla vrátí v rozmezí 5 až 9 let. Shrnuli jsme pro vás několik základních výhod tepelných čerpadel.


Kvalita je na prvním místě pro polovinu z nás

14. 12. 2012

Nový průzkum portálu eSvětlo.cz jasně ukazuje, že vyhláška EU týkající se zákazu výroby klasických žárovek ze srpna tohoto roku byla Čechy přijata překvapivě pozitivně. Tři ze čtyř Čechů totiž běžně nakupují úsporné zdroje místo klasických. Celých 46 % dotázaných si žárovku vybírá podle kvality, cena je pro ně až druhořadá. Spekulace, že se Češi budou ve velkém předzásobovat klasickými žárovkami se nepotvrdila – zásoby má doma pouze 14% lidí.


Ceny energií budou růst, myslí si Češi

13. 11. 2012

Spotřeba energie a zejména její rostoucí ceny budou v následujících desetiletích představovat zřejmě jedno z klíčových témat. Nejlevnější energie je přitom ta, kterou se podaří uspořit a řešením je právě zateplení. Češi mu od roku 2000 přicházejí stále více na chuť a zjišťují, že se jim vyplatí nejen po ekonomické stránce, ale také po té technické. Celkem tři čtvrtiny lidí shledávají jeho největší výhodu v samotném ušetření nákladů na vytápění. Dalších 16 procent Čechů vidí jeho přednost ve stabilizaci teploty uvnitř domu.


Venkovní žaluzie pomáhají se světlem i teplem

5. 11. 2012

Jižní národy používají venkovní stínící systémy již stovky let. V mnoha kulturách se lidé naučili, že nežádoucímu vyhřívání se dá vyhnout zastíněním sluneční strany domu v letním období. Vhodné vnější stínění dokáže zajistit takové klima vnitřního prostředí, že v létě není třeba používat klimatizaci a v zimě lze snížit nároky na vytápění. Letní tropická vedra v posledních letech nás přesvědčila o tom, že se ani ve středoevropských podmínkách neobejdeme bez důkladného zastínění bytů. Ve vyspělých zemích si lidé spočítali, že investice do kvalitní stínící techniky se jim v dlouhodobém horizontu vyplatí a v zimním období si na sebe dokáže i vydělat.


Okenní profil z hliníku s certifikátem pro pasivní výstavbu

2. 11. 2012

První hliníkový okenní profil na světě Schüco AWS 112.IC splňuje přísná certifikační kritéria německého Institutu pro pasivní domy v Darmstadtu (Passivhaus Institut). Okenní systém Schüco AWS 112. IC (Insulation Cover, konstrukční hloubka 112 mm) tak kromě obvyklých vlastností hliníkových profilů, jakými jsou stabilita, variabilita v úpravě povrchu, vysoká odolnost a dlouhá životnost, rozšiřuje benefity o vynikající hodnoty tepelné izolace a stanovuje nový kvalitativní standard těchto profilů. Pro pasivní výstavbu předurčený okenní profil AWS 112.IC systémově doplňuje dveřní profil Schüco ADS 112.IC, rovněž vysoce odolný vůči působení klimatických vlivů.


Stínící technika dotváří klima po celý rok

13. 10. 2012

Budete-li uvažovat o úsporách energií, zvolte si i vhodný typ zastínění oken. Podle studie European Solar-Shading Organisation omezí použití inteligentních systémů stínicí techniky potřeby vytápění v zimě až o třetinu. Stále větší oblibě se těší stínící systémy osazené v exteriéru venkovní žaluzie, případně rolety. Nejenže skvěle vypadají – zvládají všechno: regulaci světla, zvukovou i tepelnou izolaci, chrání proti vloupání, mrazu i dešti, a v neposlední řadě šetří okenní rámy.


Energeticky efektivní svítidlo

3. 10. 2012

Výhody efektivního LED osvětlení s módním designem v sobě kombinuje nové svítidlo QOD AGENTTM od společnosti OSRAM. Celkem 16 vysoce výkonných LED diod přinese do každého domova energeticky účinné teple bílé světlo. A díky smaltovanému provedení svítidla ve dvou barevných odstínech s lakovanou přední stranou v dalších sedmi odstínech poutavě doplňuje jakoukoli ložnici, dětský pokoj nebo obývací pokoj. Svítidlo dále nabízí široký úhel vyzařování 45 stupňů, dlouhou životnost 30 000 hodin, příkon 4 W i barvu světla 3000 Kelvinů umožňují použít svítidlo QOD AGENTTM jako světelný zdroj pro čtení, pro osvětlení pracovního místa nebo jako světelný doplněk pro vstupní halu. Rozměry svítidla QOD AGENTTM jsou 90×90×247 mm.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+