Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Kvalitní univerzální vysavač se hledá těžko

14. 10. 2015

Ať už vysávání patří mezi vaše oblíbené domácí práce či ne, správný přístroj má výrazný vliv na konečný výsledek. Nejlépe hodnocené spotřebiče si poradí s nečistotami na koberci a u stěn, velmi dobře filtrují prach a jsou energeticky nenáročné. Všechny vysavače ale nejsou univerzální. Od loňského podzimu se navíc podle evropského nařízení musí vyrábět s omezeným příkonem. Ovlivnilo to jejich výkonnost? Také tuto skutečnost zjišťoval spotřebitelský časopis dTest ve svém testu 17 klasických vysavačů dostupných v českých obchodech.

více »

Co nového přinesou lednové veletrhy STŘECHY, SOLAR a ŘEMESLO PRAHA 2014?

10. 12. 2013

Vystavovatelé a návštěvníci mají ve dnech 23. – 25. 1. 2014 opět jedinečnou možnost potkat se jednou za rok na největší události v branži. Na výstavišti v Praze Letňanech proběhne veletrh Střechy Praha, společně s veletrhem úspor energií Solar Praha a veletrhem pro řemeslo a vybavení řemeslníků Řemeslo Praha.


Poznejte výhody LED

6. 12. 2013

S technologickými novinkami se denně setkáváme jako na běžícím pásu. Ne jinak tomu je na poli světelných zdrojů. O „LEDkách“ víme, že oproti klasickým žárovkám jsou nesrovnatelně úspornější a odolnější. Vydrží hrubší zacházení, některé jsou i nerozbitné. Neobsahují rtuť a hodí jak do interiéru tak exteriéru. Jak si ale má zákazník vybrat skutečně vhodný zdroj světla do svého svítidla, aniž by pak litoval, že mu svítidlo nesvítí tak, jak chtěl, nebo že světelný zdroj nevydrží to co má?


Zateplujete správně?

19. 11. 2013

Podle interních statistik Sdružení EPS ČR prodali výrobci pěnového polystyrenu během 1. pololetí 2013 zateplovacím firmám pěnový polystyren o průměrné tloušťce 12,1 cm. Přitom minimální doporučená tloušťka pro zajištění požadované energetické náročnosti budovy má podle odborníků činit alespoň 15 cm. To platí při uvažování současných investičních nákladů a velmi malých změn cen energie.


Která okna umí ušetřit až 76 % energie?

17. 11. 2013

Výměna starých oken za nová a kvalitní jsou jedním ze základních kroků na cestě k úsporám energií. Výměna se rozhodně vyplatí. Kromě toho nebudete muset slevovat ani z vysokých nároků na vzhled. K tomu přispívá i vhodná kombinace materiálů. Požadavky splňuje například vysoce kvalitní plastový profil a vnější pohledově designová hliníková obložka.


Zateplení fasády vám pomůže ušetřit

11. 11. 2013

Vkrádá se vám do domu zima a vy tak musíte stále častěji pouštět topení na maximum? Na únik tepla může mít vliv špatné nebo nulové zateplení fasády. Obložení vnějších zdí nemá pouze zateplovací funkci. Dokáže vás chránit také před větrem a hlukem, což oceníte zejména, bydlíte-li v blízkosti rušné silnice.


Kondenzační sušičky prádla dnes ušetří až polovinu elergie

15. 10. 2013

Díky technologii tepelného čerpadla dokážou kondenzační sušičky v dnešní době ušetřit více než polovinu energie oproti starším typům kondenzačních sušiček, navíc šetří také naše síly a čas. Díky patentovanému samočisticímu kondenzátoru si sušička zachovává energetickou účinnost a tím i úspornost po celou dobu své životnosti. Kondenzátor sušičky se totiž během každého procesu sušení automaticky a dokonce hned několikrát proplachuje, a je tak aktivně zbavován textilního prachu a všech vláken uvolněných z prádla. Toto pravidelné samočištění vás zbaví nepříjemné manuální údržby, navíc zabrání snižování výkonu a tím i zvyšování spotřeby energie.


Co o oknech vypovídá energetická bilance?

14. 10. 2013

Energetická bilance představuje schopnost okna využívat pasivní solární zisky a zároveň udržet v místnostech teplo i v zimě. Jednoduše řečeno se jedná o poměr tepelných zisků a ztrát. Pokud chcete být dobrý hospodář, vybírejte si taková okna, která mají pozitivní energetickou bilanci. Umí využít tepelné zisky ze slunce a dostatek tepla také udržet uvnitř místnosti. S energetickou bilancí souvisí označení U a g, na která se při výběru oken zaměřte.


Požadujete nízké náklady na vytápění? Péče o okna se vyplatí

6. 10. 2013

Plastová okna snižují energetickou náročnost staveb a ve srovnání s dřevěnými vyžadují vcelku nenáročnou údržbu. Přestože se nemusejí každých pět let brousit a lakovat, zaslouží si jednou až dvakrát ročně alespoň základní péči. Jen tak budou dobře bránit únikům tepla, a tím šetřit rodinný rozpočet.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+