Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Při výběru elektroniky poradí chytrý mobil

13. 4. 2015

Při nákupu lednice, pračky nebo televize stále chodí většina zákazníků vybírat do kamenných prodejen. Tam je možné si výrobek prohlédnout, vyzkoušet a osahat, což třeba na internetu nelze. Při výběru elektroniky vám proto může pomoci váš chytrý mobil.

více »

Sluneční záření může využít každá domácnost

21. 8. 2013

Fotovoltaika využívá sluneční záření a přeměňuje ho na elektřinu. K přeměně elektřiny se využívá fotoelektrického jevu na velkoplošných polovodičových fotodiodách. Zajímáte se o využití fotovoltaiky v domácnosti? Navštivte Výstavu fotovoltaiky!


Dřevostavba zvládne i extrémní výkyvy teplot

23. 7. 2013

Vedra i extrémní mrazy – to jsou dnes již poměrně běžné scénáře jak letních, tak zimních měsíců. V této souvislosti nás pochopitelně zajímá, jaké stavby jsou schopny nám přinést příjemné vnitřní klima.


Výměnou oken za energeticky úsporná ušeříme až třetinu nákladů na vytápění

17. 7. 2013

Právě okny nám uniká značná část tepla. Výměna na nové typy s podstatně lepšími tepelně-izolačními parametry je proto jedním z nejdůležitějších kroků k úsporám energií. Ušetřit můžeme až kolem 30 % nákladů na vytápění, proto se při výměně oken rozhodně vyplatí volit kvalitní typy s garantovanými vlastnostmi. Jednu z novinek právě nyní představila společnost Schüco.


Energeticky úsporné bydlení doplňuje vysoká kvalita vzduchu

30. 5. 2013

Nízkoenergetické a energeticky pasivní byty nás lákají zejména díky nízké spotřebě energie a šetrnosti k životnímu prostředí. „Ceny energií neustále rostou a již nyní tvoří nezanedbatelnou položku v rodinném rozpočtu. Úspory jsou viditelné zejména v nákladech na vytápění, které jsou v energeticky úsporných projektech 4–6krát nižší než u běžných novostaveb. Energeticky pasivní budova spotřebuje méně než 15 kWh/m2 za rok, běžná novostavba 90 kWh/m2/rok. Roční úspora v platbách za energii tak při současných cenách činí 7 000 až 15 000 korun. Podíl na úsporách má i řízená výměna vzduchu. Kromě toho přináší i další přednosti.


Jak v létě ušetřit náklady na klimatizaci?

11. 5. 2013

Na teplé sluneční dny se již všichni těšíme, ale je jasné, že nic by se nemělo přehánět. V domácnosti si chceme udržet příjemný chládek, kde se můžeme před slunečními paprsky občas schovat. Poradíme vám, jak se doma bránit horku a přitom ušetřit na energiích za klimatizaci.


"Rekonstrukce jsou šancí, kterou je třeba využít dnes", dozvědí se návštěvníci brněnského veletrhu

21. 4. 2013

Kvalitní rekonstrukce vyžaduje mnohem víc než výměnu oken a zateplení fasády. Proto bude na IBF Stavebních veletrzích v Brně (23. – 27. dubna 2013) poprvé představena interaktivní expozice „Rekonstrukce panelového domu“, kterou pro návštěvníky z řad odborníků i veřejnosti připravilo Centrum pasivního domu a jeho partneři. Doprovodný program brněnských veletrhů bude věnovaný komplexnímu přístupu k rekonstrukcím bytů a domů.


Údržba střešních oken se vyplatí!

5. 3. 2013

Kvalitní okno dokáže vydržet dlouhá léta, je ovšem potřeba občas jim věnovat alespoň základní péči. Je dobré si uvědomit, že obzvlášť střešní okno, vzhledem ke své instalaci na střeše budovy je vystavováno mnoha nepříznivým klimatickým vlivům. Ostrému slunečnímu záření v létě a sněhu a mrazu v zimních měsících. Bezúdržbová střešní okna


Vyzrajte na zdražování energií a pořiďte si tepelné čerpadlo!

2. 1. 2013

Trend navyšování cen energií bude podle odborníků pokračovat i v roce 2013. Hovoří se zhruba o 3% zdražení. Tepelné čerpadlo je vysoce úsporným a moderním zdrojem tepla, který může závislost na cenách energií snížit. V rodinném domě zajistí vytápění a ohřev vody za velmi nízkou cenu a s vysokým komfortem obsluhy. Přitom už zdaleka nejde o drahou a luxusní záležitost, při dnešních cenách energií se vám investice do tepelného čerpadla vrátí v rozmezí 5 až 9 let. Shrnuli jsme pro vás několik základních výhod tepelných čerpadel.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+