Výrobky a technologie | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Výrobky a technologie

Nejnovější

Akademie zateplování 2017

3. 10. 2017

Série přednášek expertů na zateplování pokračuje dvěma podzimními semináři. Na začátku října bude hlavním tématem zateplování dřevostaveb a šikmých střech. O měsíc později v listopadu se přednášející zaměří na lehké obvodové pláště, skládané konstrukce a ploché střechy. Letos stále narůstá počet příznivců online přenosu přímo z přednáškového sálu. Ten bude k dispozici všem, kteří se nemohou do sálu dostavit osobně, také tentokrát.

více »

Technologie dálkových ovládání našich domů a bytů nás lákají stále více

20. 6. 2014

To, co zpočátku vypadalo jako hudba budoucnosti, je dnes samozřejmost. Spotřebiče, i prvky vybavení bytu, ovládáme z pohodlní našeho oblíbeného místa, aniž bychom museli udělat jediný krok navíc. Stále nové možnosti k nám přicházejí i prostřednictvím nových aplikací chytrých telefonů, a tak můžeme naši domácnost řídit i mít pod kontrolou prakticky z libovolně vzdáleného místa. Je to komfortní, šetříme čas, často i spotřebu energií a využíváme nejrůznějších forem aktuálních výstupů.


Stínicí technika může obydlí chránit i zdobit zároveň

13. 6. 2014

Vnitřní žaluzie a různé typy rolet jsou opět. Mezi těmito vyspělejšími stínícími technikami můžeme vybírat podle požadovaných funkcí i podle designu. Zejména nyní, na počátku letních měsíců, nás správně zvolené žaluzie a rolety dokážou ochránit před nepříjemným přehříváním interiéru.


Zájem Čechů o pasivní domy stoupá

7. 6. 2014

Pasivní domy nás lákají stále více. Potrzují to i aktuální informace z Centra pasivního domu, kam si mnoho zájemců přichází pro informace a rady. Mění se zároveň i stavební preference rodin.


Ovládejte vaši domácnost pomocí Smart TV

29. 5. 2014

Samsung spouští novou aplikaci pro ovládání domácnosti prostřednictvím chytrého televizoru, telefonu či tabletu. Díky nové technologii iNELS Home Control nyní lze mít pod kontrolou časové spínání světel (led, úsporné, halogenové i klasické žárovky), zapínání spotřebičů (ventilátory, přímotopy, čerpadla, zavlažování, zásuvky a další), garážová vrata, příjezdovou bránu, závory nebo kryt bazénu. Pod kontrolou lze mít z pohodlí pohovky také markýzy, žaluzie nebo kamerový systém, přičemž lze kombinovat na dálku i více úkonů najednou.


Jaké přednosti při zateplení přináší kamenná vlna?

20. 4. 2014

Kamenná vlna dokáže dobře izolovat zvuk, má nízkou tepelnou vodivost, je nehořlavá, dobře těsní, je prodyšná, lze ji jednoduše upravit na potřebnou velikost. Spolu s tím vzdoruje plísním i chemickým látkám. Navíc prodlužuje životnost samotné stavby. Díky těmto vlastnostem je ideálním tepelným izolantem prakticky pro jakoukoli konstrukci.


Teplo i náklady pomůže ušetřit i správně zvolená malta

12. 4. 2014

Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelně izolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy. Pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelně izolačních vlastnostech stavby podílí více, než bychom jako laici mysleli.


Investice do solárního ohřevu vody se vrátí i za 8 let. S návratností mohou pomoci dotace

7. 4. 2014

S jarními měsíci přichází čas na úvahy nad možným zdokonalením domácího systému pro ohřev teplé vody. Zajímavou a ekologickou cestou k úsporám energií je využití solární energie. Podle odborníků se investice do solárního termického systému pro ohřev teplé vody může vrátit i za 8 let. Návratnost navíc mohou významně urychlit dotace. Připravili jsme pro vás několik rad a informací, které je dobré před investicí do těchto zařízení vědět.


Syndrom nezdravých budov se nás týká více, než myslíme

25. 3. 2014

Cesta k bydlení s důrazem na úspory energie rozhodně patří mezi správná rozhodnutí. Vyměníme netěsnící okna, zateplíme dům. Pokud se ovšem v této souvislosti nebudeme věnovat odpovídajícímu řešení větrání, můžeme se i my zařadit mezi více než polovinu populace, pociťující následky tzv. syndromu nezdravých budov.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+