K úsporám energií přibývají další požadavky | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

K úsporám energií přibývají další požadavky

16. 2. 2012

Výraznějšímu nástupu sušiček prádla do našich domovů zpočátku bránila jejich vysoká spotřeba energie. Od doby, kdy na trh byly uvedeny sušičky prádla s technologií tepelného čerpadla, spotřeba elektřiny výrazně klesla. Nyní přidáváme další požadavky: Sušičky prádla by měly být tišší a maximálně šetrné ke svému obsahu.

Jak vysoké úspory jsou reálné?

Sušička prádla s technologií tepelného čerpadla má o 40 % úspornější provoz ve srovnání s možnostmi třídy energetické účinnosti A (0,55 kWh/kg) – měřeno dle standardu EN61121. Tepelné čerpadlo funguje na opačném principu jako lednice. Uzavřený okruh nedovolí plýtvat teplem (energií), vyrobené teplo je uchováno a dále využito. I délka cyklu je navržena tak, aby odpovídala přesné velikosti a vlhkosti každé náplně, a vy jste tak mohli dosáhnout dalších skvělých výsledků sušení při minimální spotřebě energie.

O prádlo nepřijdete

Teploty, při kterých sušička pracuje, vzbuzují obavy, zda sušení nemůže prádlo poškodit. Tady opět sbírá body sušička s technologií tepelného čerpadla.

Konkrétním příkladem může být kondenzační sušička z nové kolekce AEG s označením T75470AH, která vám umožňuje usušit i ty nejchoulostivější kousky prádla se stejnými výsledky. Technologie tepelného čerpadla Sensidry® zajišťuje nižší a šetrnější teploty sušení prádla. Vaše oblečení tak může vypadat déle jako nové. Navíc vám díky objemnému bubnu ProTex Plus na 7 kg a speciálnímu systému cirkulace vzduchu usnadňuje žehlení prádla tím, že snižuje zmačkání oblečení.

Nechybí ani snadná a srozumitelná obsluha sušičky pomocí elektronického ovládacího LCD panelu. Středně velký displej s českými popisky přehledně informuje o právě probíhajícím programu sušení a nastavených hodnotách. Příjemnou inovací je LED osvětlení. Jakmile je prádlo suché a otevřou se dvířka, rozsvítí se světlo uvnitř bubnu.

Usušit můžete potichu

Technologie Silent System s redukcí hluku umožňuje v této bubnové sušičce sušit vaše oblečení téměř neslyšně. Sušicí cyklus byl speciálně navržen tak, aby eliminoval hluk. Tato sušička AEG vykazuje nízkou hlučnost 65 dB. Všechny sušičky od AEG mají čidla vlhkosti, která monitorují podíl vody v prádle. Jakmile nastane požadovaný stav, spotřebič se vypne.

I když je váš rozvrh nejnabitější, extra krátký program pro smíšenou náplň prádla vám pomůže usušit 3 kg smíšeného prádla během pouhých 40 minut.


publikováno: 16. 2. 2012, v rubrice Spotřebiče
Štítky: pračky a sušičky

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+