FlexIndukce urychluje vaření a šetří energii | Spotřebiče | Energeticky úsporné bydlení

FlexIndukce urychluje vaření a šetří energii

21. 6. 2010

Vaření je zase o něco úspornější a pohodlnější. Značka Siemens totiž spojila dvě indukční varné zóny do jedné. Vznikla velká varná zóna, kterou lze flexibilně použít jak pro pánev mimořádných rozměrů, tak pro několik malých nádob. FlexIndukce automaticky rozpozná velikost, tvar a umístění nádoby a zahřívá pouze místo pod jejich dnem. Tím zvyšuje efektivitu a šetří energii. Rychlé zahřívání a snadné nastavení zaručuje technologie powerIndukce a dotykové ovládání touchSlider.

Novinka urychluje vaření a šetří energii

„Rozmanitost různých receptů vyžaduje varnou desku, schopnou držet krok s kulinářskými trendy. Inspiraci pro novou varnou zónu značka Siemens získala v profesionálních kuchyních, které kuchařům poskytují širokou škálu možností,“ říká marketingový ředitel značky Miroslav Veselý.

Dvě hranaté varné zóny v levé části desky lze pomocí tlačítka „connect“ spojit v jednu. Tím vznikne indukční plocha o rozměrech 20×40 centimetrů, kterou lze ovládat jako jednu varnou zónu. Hodí se jak pro mimořádně velké hrnce nebo pánve, tak pro větší počet malých, pokud mohou být nastaveny na stejnou teplotu. Obě varné zóny lze používat i řídit také odděleně. Na spojení či rozpojení varných zón upozorňuje LED kontrolka na ovládacím panelu.

Na ploše tak lze připravit zároveň rybu vcelku i malé porce zeleniny, nebo v malém kastrolku přepustit máslo. Ohřívání varné desky se automaticky přizpůsobí umístění, velikosti i tvaru použitých nádob. Všechny jsou zahřívány právě tak, jak je potřeba. Velkou varnou zónu lze jedním stiskem tlačítka přeměnit zpět na dvě samostatné, jednotlivě ovladatelné.

Flexibilita a snadné ovládání

Při vaření s powerIndukcí Siemens vzniká teplo prostřednictvím magnetického silového pole teprve tehdy, když na zapnutou varnou zónu postavíte hrnec nebo pánev s magnetizovatelným dnem. V případě flexIndukce se jedná o čtyři oválné indukční cívky, které umožňují zahřívat pouze dno nádoby a neplýtvat teplem na plochu kolem. Kromě flexibility deska nabízí i další výhody, jako je extrémně krátká doba zahřívání, snadné čištění nebo zvýšená bezpečnost.

Díky dotykové škále touchSlider je ovládání spotřebiče stejně snadné, jako u notebooku. Jednotlivé varné plochy se aktivují jedním prstem, podobně jednoduché a plynulé je i nastavení teploty. Bezpečnost používání zvyšuje dvoustupňový ukazatel zbytkového tepla. Při čištění je možné všechny funkce senzorového ovládání touchSlider na 20 vteřin deaktivovat. Po uplynutí této doby se panel opět aktivuje, a vy můžete pokračovat ve vaření.

Rozměry: rozměry 57×602×520 mm, orientační maloobchodní cena 38 800 Kč vč. DPH bez PHE


publikováno: 21. 6. 2010, v rubrice Spotřebiče
Štítky: trendy, úspory energií, vaření

Nejčtenější články v rubrice Spotřebiče:

Další články v rubrice Spotřebiče:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+