Největší zelená fasáda v Evropě | Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace » Článek

Největší zelená fasáda v Evropě

30. 5. 2011

Naprosto netradiční fasádou se chlubí zbrusu nový Mint Hotel v Londýně. Luxusní hotel láká na svůj unikátní primát – největší žijící zelenou fasádu v Evropě. Projekt, který byl odhalen na jaře letošního roku, se nachází v jedné z nejvýznamnějších historických oblastí kosmopolitního britského velkoměsta. Bujará zeleň nově zrekonstruovaného hotelu se táhne od druhého do jedenáctého poschodí budovy a tvoří ji čtyřicet různých druhů rostlin. Není tedy divu, že velikost celkové zelené plochy této živoucí fasády přesahuje tisíc metrů čtverečných.

Kapradiny i světlomilné rostliny na jedné fasádě

Bujará zeleň nově zrekonstruovaného hotelu se táhne od druhého do jedenáctého poschodí budovy a tvoří ji čtyřicet různých druhů rostlin. Není tedy divu, že velikost celkové zelené plochy této živoucí fasády přesahuje tisíc metrů čtverečných (konkrétně 1 025 m2). Autoři si navíc dali práci i s rozvržením jednotlivých druhů rostlin podle množství slunečního záření, které konkrétní druhy potřebují. Kapradiny byly vysázeny ve stinných oblastech, kam slunce příliš nepronikne, naopak rostliny zvyklé na slunce bdo vyšších poloh.

Samotná konstrukce zelené fasády je tvořena 4 100 výsadbovými moduly, z nichž každý byl osázen 45 rostlinkami. Neuvěřitelné množství 184 000 rostlin je při životě udržováno prostřednictvím jedinečného automatického zavlažovacího systému, který mezi rostliny rozptyluje tekuté hnojivo. Pro případ, že by systém selhal, je propojen s informačním centrem, kam vyšle S.O.S. zprávu společnostï, jež se zabývá její údržbou.

Hotel se chlubí i rozkvetlou střechou

Pokud byste se v rámci návštěvy Londýna rádi ubytovali v „zeleném“ Mint Hotelu, připravte si minimálně 200 liber – tolik zde stojí nejlevnější pokoj na jednu noc. Do této ceny vám zde započítají nejen Wifi připojení k internetu, ale také přístup na další z divů hotelu – střechu, která je pokryta květinovým kobercem ze sasanek.


publikováno: 30. 5. 2011, v rubrice Realizace
Štítky: alternativní zdroje, inspirace

Nejčtenější články v rubrice Realizace:

Další články v rubrice Realizace:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+