Budujete ložnici? Víme, co v ní nesmí chybět | Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace » Článek

Budujete ložnici? Víme, co v ní nesmí chybět

26. 4. 2016

Stavíte vlastní dům a aktuálně si vybavujete vlastní ložnici? Nebo máte byt a rozhodli jste se k tomu, že ho budete rekonstruovat? V obou případech byste neměli zapomínat na to nejdůležitější, co se k dané místnosti váže. Prioritou by měl být klid při spánku. Při něm by vás neměly rušit třeba světla z ulice. Jak je zastínit?

Celkem jednoduše, jelikož vám pomohou látkové rolety. Ty mají nejenom tuto velmi praktickou funkci, ale rozhodně vás zaujmou také z hlediska designu. Díky bohatému výběru barev můžete i roletu sladit do celkového konceptu, který aktuálně zamýšlíte.

Nezapomínejte na kvalitní povlečení

Základem ložnice je v současné době postel a právě na ni patří také kvalitní povlečení. To by mělo splňovat nejenom požadavky na pohodlnost, ale i na kvalitu, nebo na to, jak vypadá, či jak vás zahřeje. Samozřejmostí je i to, že dnes není problém koupit levné povlečení ve špičkové kvalitě. Může za to nejenom konkurence, ale i celková efektivita výroby, která jde v dnešní době stále kupředu. Pokud povlečení vybíráte, doporučujeme vybírat z těchto nejoblíbenějších ty­pů:

  • Krepové
  • Bavlněné
  • Saténové
  • Flanelové

Matrace je základ

Na co dále nezapomínat, to je zcela určitě matrace. I ta by měla být přirozenou součástí každé správné postele. Proč dbát hlavně na kvalitu? Především proto, že pokud matrace poskytne dokonalou oporu vašemu tělu, máte jistotu toho, že se dokonale vyspíte. Hitem jsou dnes matrace taštičkové, stejně jako pěnové. A to různých rozměrů. Jelikož vyrábíme matrace na míru, není problém poptat jakýkoliv rozměr. Dále je dobré myslet i na počet zón. Ideální volbou je 7. A to proto, že každá z nich je jinak tvrdá, díky čemuž dokáže správně a efektivně podložit každou konkrétní část našeho těla. Celková tvrdost matrace je spíše individuální, ale rozhodně by se nemělo jednat o žádné přehnané extrémy.


publikováno: 26. 4. 2016, v rubrice Realizace
Štítky: bydlení, bytový dům, okna, realizace, užitečné informace, výrobky a technologie

Nejčtenější články v rubrice Realizace:

Další články v rubrice Realizace:Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+